W Ciechanowie mamy 3 ronda, przybędzie dziesięć nowych.
dodał: Sylwester,2009-01-29

Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę pętli miejskiej. Ratusz chce dość szybko przystąpić do prac, ponieważ otwarcie kopert z ofertami przewidziane jest na marzec 2009, a inwestor będzie miał 7 maksymalnie miesięcy na uzyskanie pozwoleń na realizację inwestycji drogowej. Łącznie pętla będzie liczyła prawie 15 km.

Budowa pętli miejskiej podzielona została na etapy. W pierwszym przebudowie ulegnie odcinek ul. Armii Krajowej – od ulicy Pułtuskiej do ul. Płońskiej. Powstanie druga nitka ulicy Armii Krajowej wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna, oświetlenie oraz kolidująca infrastruktura techniczna. W sumie przebudowany zostanie odcinek o długości ponad 1,5 km.
Drugi etap budowy wewnętrznej pętli miejskiej przewiduje budowę odcinka łączącego ul. Płocką z Mleczarską. Część tego odcinka to nowoprojektowany fragment od ul. Płockiej do skrzyżowania ulic Mleczarskiej i Tysiąclecia.
 
 
 
 
Etap trzeci obejmował będzie odcinek pomiędzy ul. Wojska Polskiego a Pułtuską. Będzie to nowa ulica biegnąca za jednostką wojskową. Nowa droga będzie miała ponad 800 m długości. Skrzyżowanie ulicy Pułtuskiej i Armii Krajowej będzie posiadało wyspę centralną, czyli prawdopodobnie sporych rozmiarów rondo.
Etap czwarty to budowa odcinka łączącego skrzyżowanie ul. Kwiatowej ze zjazdem z projektowanego wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Płocką. Część ulicy będzie wybudowana od podstaw, część to zaadaptowana ul. Kolbego. W sumie odcinek będzie miał długość ponad 2,8 km.
Etap piąty to przebudowa fragmentu ul. Mleczarskiej wraz z budową odcinka od ul. Mleczarskiej do Kasprzaka. Zaplanowana do realizacji w ramach piątego etapu część wewnętrznej pętli miejskiej obejmuje przebudowę ul. Mleczarskiej oraz budowę odcinka łączącego pętlę miejską (od skrzyżowania ul. Mleczarskiej z ul. Tysiąclecia i ul. projektowaną) z drogą nr 50 (ul. Kasprzaka) wraz z budową mostu na rzece Łydyni.
Etap szósty będzie obejmował odcinek od skrzyżowania ul. Sienkiewicza, Mławskiej, Gąseckiej do ulicy Wojska Polskiego. W ramach tego odcinka dodatkowo powstanie parking przy cmentarzu zlokalizowanego przy ul. Gostkowskiej. Nowy parking pomieści 164 samochody. Powstanie tu też rondo łączące nową drogę z ul. Gostkowską. 
W sumie na nowej pętli planowane jest wybudowanie 10 skrzyżowań typu rondo. Są one oznaczone okrągłymi symbolami na mapie. Dziesiąte, niewidoczne będzie łączyło pętlę z drogą nr 50.
Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego2007-2013.
Po ogłoszeniu zwycięzcy przetargu, istnieje możliwość oprotestowania wyniku, co oznaczać może przedłużenie realizacji. Na razie zakończenie prac przewidywane jest na rok 2013 .
 
Na stronach UM Ciechanów czytamy:
"Zadanie zostało umieszczone w Indykatywnym Planie Inwestycyjnym jako jeden z kluczowych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W celu poprawy układu komunikacyjnego w regionie i odciążenia centrum miasta Ciechanów zaprojektowano pętlę miejską wraz z ulicą łączącą pętlę z drogą nr 50 w kierunku Płońska na odcinku od ul. Mleczarskiej do ul. Kasprzaka. W wyniku realizacji pętli miejskiej w Ciechanowie powstanie ok. 15 km wybudowanej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi z czego ok. 5 km będzie stanowiła droga dwujezdniowa o szerokości pasa drogowego ok. 50 m, a ok. 10 km – droga jednojezdniowa o szerokości pasa drogowego ok. 35 m. W ciągu drogi wybudowany zostanie most na rzece Łydyni o długości ok. 40m. Drogom towarzyszyć będą chodniki, oświetlenie, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji aby udogodnić komunikację ich właścicielom.

Wybudowana pętla miejska wpłynie na poprawę regionalnego systemu transportowego. Dzięki realizacji projektu nastąpi skrócenie czasu przejazdu, zmniejszenie zużycia środków transportu, wzrost bezpieczeństwa, odciążenie ciasnego i niewydolnego komunikacyjnie centrum miasta, co wpłynie na poprawę warunków życia i pracy mieszkańców. Projekt doprowadzi także do poprawy atrakcyjności inwestycyjnej w Ciechanowie i w subregionie oraz wpłynie na warunki funkcjonowania przedsiębiorców, ponieważ przebiegać będzie przez teren dzielnicy przemysłowej. Pętla przebiegać będzie przez realizowane przez PKP PLK wiadukty drogowe w ciągu ulic Mleczarskiej i Gąseckiej. Rezultatem będzie powiązanie subregionu sprawnym systemem komunikacyjnym, wpływającym na szybsze i lepsze połączenia."

 powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 02 grudnia 2022 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl