Spójrz mu w oczy - relacja ze spotkania z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem
dodał: Sylwester,2011-01-29
W piątek wieczorem w kościele św. Franciszka w Ciechanowie odbyło się kolejne spotkanie z serii Spójrz mu w oczy organizowanego przez Parafię św. Franciszka oraz Prezydenta Miasta Ciechanów. W ramach cyklu spotkań w Ciechanowie gościli już Przemysław Babiarz, Grzegorz Górny, Dariusz Kowalski, czy Tomasz Zubilewicz.

Tym razem gościem spotkania był znany telewizyjny dziennikarz Krzysztof Ziemiec, który obecnie jest jednym z prowadzących Wiadomości w Telewizji Polskiej. 
Spotkanie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem spowodowanym warszawskimi korkami. Podróż samochodem z Warszawy do Ciechanowa zajęła dziennikarzowi prawie 3 godziny. Na początku gość spotkania przyznał, że jest bardzo zaskoczony frekwencją, gdyż spodziewał się około 20 osób, tymczasem na spotkanie przybyło co najmniej 300 osób.

Spotkanie poprowadziła Monika Szyperska, która zapytała dziennikarza m.in. o to jak postrzega media i pracę w nich, a przede wszystkim jak to się stało, że został dziennikarzem. Krzysztof Ziemiec skrupulatnie i cierpliwie odpowiadał na pytania opisując swoje życie – słuchacze zgromadzeni w kościele św. Franciszka dowiedzieli się, że jest on absolwentem wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz pracowni radiowej polsko-amerykańskiego studium dziennikarskiego. Krzysztof Ziemiec opowiadał o początkach swojej dziennikarskiej pracy w Programie III Polskiego Radia i o tym jak w końcu znalazł się w TVP. Dziennikarz opowiadał o tym jak ważną jest dla niego jego praca, która jest jednocześnie jego pasją i o tym, jaką rolę pełni odpowiedzialne i odpowiednie dobieranie słów, które jeśli są nieprecyzyjne, mogą być źródłem wielu nieznaczności i problemów.
 

Monika Szyperska i Krzysztof Ziemiec podczas spotkania

Prowadząca spotkanie Monika Szyperska zadała również pytanie dotyczące największej życiowej tragedii, która rozegrała się w życiu dziennikarza w czerwcu 2008 roku. Uległ on wówczas tragicznemu wypadkowi ratując swoją rodzinę – dzieci i żonę z pożaru, który wybuchł w ich mieszkaniu po tym, jak jego żona zapomniała wyłączyć gaz palący się pod garnkiem z parafiną kosmetyczną. Ta w wyniku wysokiej temperatury zapaliła się poprzez samozapłon i wywołała pożar. Gdy Ziemiec zorientował się, ze w jego mieszkaniu wybuchł pożar, chciał wyrzucić palący się garnek, niestety było już za późno. W mieszkaniu już paliły się inne rzeczy, firanki, meble. Dziennikarz opowiadając o tych chwilach co chwilę zawieszał głos, próbując przypomnieć sobie kolejne chwile dramatu. W kościele, który był wypełniony praktycznie do ostatniego miejsca panowała cisza i ogromne skupienie. Ciechanowianie, którzy przybyli na spotkanie mieli przed oczyma obraz tamtych chwil, wyobrażając sobie jak mógł się czuć człowiek, którego ciało zostało poparzone w prawie 50 procentach. 

Krzysztof Ziemiec zawarł swoje wspomnienia z pożaru i okresu leczenia i rekonwalescencji w książce pt. "Wszystko jest po coś", którą można było nabyć w trakcie spotkania. O wielu zawartych w niej wątkach, dziennikarz opowiedział w piątkowy wieczór, nie zapominając o podkreśleniu roli najbliższej rodziny i przyjaciół, którzy dawali mu energii i optymizmu w czasie, kiedy "cierpiał i wył z bólu". Po leczeniu szpitalnym rehabilitacja trwała jeszcze przez ponad rok.

Innym poruszonym wątkiem podczas spotkania była kwestia wiary i roli Jana Pawła II w życiu dziennikarza. Krzysztof Ziemiec podkreślał, że nie ma wiara daje mu siłę, którą cały czas odkrywa również w swojej rodzinie. Wspomniał przy okazji, że w najtrudniejszym okresie pobytu w szpitalu, jedna z sióstr zasugerowała, by wypijał on wodę z Lourdes. Miał wówczas rany po poparzeniach, które nie chciały się goić pomimo stosowania wielu antybiotyków. Dziennikarz do dzisiaj nie wie co tak naprawdę pomogło, ale po trzech dniach gojenie się ran gwałtownie przyspieszyło i niebezpieczeństwo wdania się zakażeń zostało zażegnane. 
Wracając do kwestii zawodowych, Krzysztof Ziemiec powiedział, że jego pierwsza po studiach praca, która była zgodna z jego technicznym wykształceniem nie przynosiła mu satysfakcji. Opowiadał o swoim dążeniu do spełnienia marzeń o pracy w mediach i drodze jaką przebył od radiowej "Trójki" do Telewizji Polskiej, podkreślając, że teraz robi to, co kocha. Dziennikarz zdradził również, że będzie relacjonował majowe uroczystości beatyfikacji Papieża Jana Pawła II, co uważa za ogromny zaszczyt, opowiadał również o uczuciach, które mu towarzyszyły podczas prowadzenia Wiadomości w dniu śmierci Jana Pawła II, oraz równie dla niego wyjątkowych – w Wigilię w 2009 roku, kiedy po ponad roku wrócił do pracy przed kamerą. Krzysztof Ziemiec pojawi się również na dużym ekranie. W maju 2011 na ekranach kin pojawi się film o Janie Pawle II, w którym dziennikarz zagra samego siebie.  

Na zakończenie spotkania, które zakończyło się około godz. 22.00, Krzysztof Ziemiec podpisywał swoją książkę. Do jego biurka ustawiła się długa kolejka, która poruszała się bardzo wolno. Większość osób, które chciały otrzymać autograf, pragnęła choć przez chwilę osobiście porozmawiać z dziennikarzem. Ten wykazywał się ogromną cierpliwością i zrozumieniem i każdemu poświęcił odrobinę swojego czasu.

10 lutego 2011 roku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Spójrz mu w oczy". Gościem będzie tym razem Darek Malejonek, znanego m.in. jako twórca zespołu Maleo Reggae Rockers. Spotkanie odbędzie się w Kościele św. Franciszka o godz. 19.00.

Zdjęcia ze spotkania znajdziesz w naszej GALERII – kliknij tutaj.
 

Spotkanie z Krzysztofem Ziemcem pomimo chłodu panującego na zewnątrz i wewnątrz zgromadziło wielu słuchaczy.
 

 


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 30 września 2022 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl