Basen w "Kombatancie" będzie remontowany. Umowa podpisana, prace rozpoczną się za kilka dni
dodał: Krzysztof,2011-09-06

Umowa na remont basenu w DPS Kombatant podpisana

  
Już za tydzień rozpocznie się generalna modernizacja krytej pływalni w Domu Pomocy Społecznej Kombatant. Inwestycja kosztować będzie blisko 917 tys. zł. Dzisiaj podpisana została umowa z wykonawcą robót. Prace potrwają około pięciu miesięcy. W tym czasie obiekt będzie wyłączony z użytkowania.

W ramach prac wykonane zostaną m.in.: uszczelnienie niecki basenowej (hydroizolacja) i jej modernizacja, remont systemu ogrzewania i klimatyzacji, wymiana całej ceramiki (glazura), odnowienie plaży basenowej i wymiana urządzeń, także tych służącym osobom niepełnosprawnym.

Remont obejmie 1156 m 3 powierzchni basenowej, w tym dużej niecki o wymiarach 12x8m i głębokości 135 cm oraz małej o wymiarach 4x8 m i głębokości 40 do 80 cm oraz całego zaplecza.

Korzyści z niego płynące, to oszczędności w eksploatacji (koszty ogrzewania i energii) oraz udogodnienia dla pensjonariuszy DPS i mieszkańców miasta, którzy chętnie korzystają w tej pływalni.

Remont wykona Firma Gutkowski, Jana Gutkowskiego z Leszna, która specjalizuje się w projektowaniu, modernizacji i budowie stacji uzdatniania wody, przepompowni, a od kilku lat basenów i fontann. Umowę na remont pływalni podpisali: dyrektor DPS Kombatant Dariusz Marchlewski, przedstawiciel wykonawcy Marek Konieczny oraz główna księgowa DPS Maria Szymańska.

Dodajmy, iż pływalnia na terenie Domu Pomocy Społecznej Kombatant nie była remontowana od momentu jej powstania, czyli od 1998 roku (poza bieżącą konserwacją). Lata eksploatacji spowodowały, że wymagała natychmiastowego  odnowienia.

Jest to jedna z niewielu pływalni w Polsce o takiej wielkości, działających w domu pomocy społecznej. Posiada wyjątkowy system uzdatniania wody typu solankowego.

Inwestycja o nazwie " Modernizacja krytej pływalni typu rehabilitacyjnego w DPS Kombatant" została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, działanie 7.3 „Infrastruktura służąca pomocy społecznej”. Dofinansowanie wyniesie 85% kosztów remontu, 15% pochodzi z budżetu powiatu ciechanowskiego.
 
źródło: Starostwo Powiatowe w Ciechanowie

 


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 24 września 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl