Dni Ciechanowa za nami
dodał: Piotr,2012-07-09

Ostatnie dni czerwca, były wyjątkowe dla naszego miasta. Po raz pierwszy zorganizowano Dni Ciechanowa. Nie zabrakło atrakcji, zarówno dla młodych jak i nieco starszych mieszkańców. Koncerty i występy młodych tancerzy to tylko niektóre z nich. 


W piątek 29 czerwca, czyli w imieniny patrona miasta św. Piotra, ulicą Warszawską przeszedł wielobarwny korowód w którym wzięli udział przedstawiciele instytucji kultury z Ciechanowa, ale także kluby sportowe i inne organizacje. Korowód przebierańców „Wrzuć na luz i jeszcze plus” powędrował wprost na Plac Jana Pawła II, gdzie odbyły się koncerty i pokazy artystyczne. 
 
Konferansjerzy, czyli Merlin Monroe oraz Elvis Presley w których role wcielili się Małgorzata Kaczorek i Andrzej Żukowski, zapowiadali kolejne występy. 
Wystąpili bębniarze, ćwiczący pod okiem Macieja Ostromeckiego, zespół Funny oraz Indianie z Żuromina a także LZA „Ciechanów oraz „Mały Ciechanów”. Pasjonaci fotografii, mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą była zagraniczna wycieczka. 
Po południu przed publicznością na Placu, zagrali: Aloud, Kilersi oraz Josy. Natomiast przed południem gratką dla miłośników innego rodzaju sztuki były dwa wernisaże w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Pierwszy z nich to „Zwierciadło Saskie – Prawo Magdeburskie – drogą do Europy”, drugi wernisaż poświęcony był Festiwalowi Sztuki 3M – Woda. 
 
W sobotę, czyli drugiego dnia, od rana na Placu Jana Pawła II rozstawione były stragany z rękodziełami oraz stoiska miast partnerskich Ciechanowa. Odbył się także, turniej łucznictwa oraz turniej rycerski. 
 
Po południu na scenie przed ciechanowskim zamkiem wystąpił zespół Rollandband, goście z Haldensleben, niemieckiego miasta partnerskiego. Kolejnym wykonawcą był Piotr Niesłuchowski, którego występ spotkał się z dużym zainteresowaniem entuzjazmem publiczności. Na zakończenie przed licznie zgromadzoną publicznością z około godzinnym opóźnieniem, wystąpił zespół Wilki, gwiazda wieczoru. Dzień zakończył się imponującym pokazem sztucznych ogni. 
Ostatniego dnia, czyli w niedzielę na zamkowych błoniach odbyły się zawody jeździeckie w skokach koni przez przeszkody. Rozegrany został także turniej szachowy. A na skwerze św. Piotra wystąpił Chór Victoria. 
 
 
 


powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Można wierzyć w ludzi
W ostatnich kilku dniach do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiło się czterech uczciwych znalazców portfeli z pieniędzmi i dokumentów.…
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej
Funkcjonalna pompa do oczka wodnego
Czym powinna charakteryzować się dobra pompa?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Opinogóra: Wiersze przy lampie naftowej
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na dziewiąte spotkanie z cyklu „Wiersze przy lampie naftowej”, które odbędzie się 22 kwietnia 2018…
XII Płocka Noc Kabaretowa Jedziemy na Mundial
Już po raz XII najlepsze polskie kabarety zjadą do Płocka, aby bawić publiczność w jednym z najpiękniej położonych amfiteatrów w Polsce oraz przed telewizorami

czytaj więcej
DaVinci KIDS - mnóstwo atrakcji dla najmłodszych
DaVinci KIDS ma ona ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni i została zaprojektowana tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 kwietnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl