Dni Ciechanowa za nami
dodał: Piotr,2012-07-09

Ostatnie dni czerwca, były wyjątkowe dla naszego miasta. Po raz pierwszy zorganizowano Dni Ciechanowa. Nie zabrakło atrakcji, zarówno dla młodych jak i nieco starszych mieszkańców. Koncerty i występy młodych tancerzy to tylko niektóre z nich. 


W piątek 29 czerwca, czyli w imieniny patrona miasta św. Piotra, ulicą Warszawską przeszedł wielobarwny korowód w którym wzięli udział przedstawiciele instytucji kultury z Ciechanowa, ale także kluby sportowe i inne organizacje. Korowód przebierańców „Wrzuć na luz i jeszcze plus” powędrował wprost na Plac Jana Pawła II, gdzie odbyły się koncerty i pokazy artystyczne. 
 
Konferansjerzy, czyli Merlin Monroe oraz Elvis Presley w których role wcielili się Małgorzata Kaczorek i Andrzej Żukowski, zapowiadali kolejne występy. 
Wystąpili bębniarze, ćwiczący pod okiem Macieja Ostromeckiego, zespół Funny oraz Indianie z Żuromina a także LZA „Ciechanów oraz „Mały Ciechanów”. Pasjonaci fotografii, mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą była zagraniczna wycieczka. 
Po południu przed publicznością na Placu, zagrali: Aloud, Kilersi oraz Josy. Natomiast przed południem gratką dla miłośników innego rodzaju sztuki były dwa wernisaże w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Pierwszy z nich to „Zwierciadło Saskie – Prawo Magdeburskie – drogą do Europy”, drugi wernisaż poświęcony był Festiwalowi Sztuki 3M – Woda. 
 
W sobotę, czyli drugiego dnia, od rana na Placu Jana Pawła II rozstawione były stragany z rękodziełami oraz stoiska miast partnerskich Ciechanowa. Odbył się także, turniej łucznictwa oraz turniej rycerski. 
 
Po południu na scenie przed ciechanowskim zamkiem wystąpił zespół Rollandband, goście z Haldensleben, niemieckiego miasta partnerskiego. Kolejnym wykonawcą był Piotr Niesłuchowski, którego występ spotkał się z dużym zainteresowaniem entuzjazmem publiczności. Na zakończenie przed licznie zgromadzoną publicznością z około godzinnym opóźnieniem, wystąpił zespół Wilki, gwiazda wieczoru. Dzień zakończył się imponującym pokazem sztucznych ogni. 
Ostatniego dnia, czyli w niedzielę na zamkowych błoniach odbyły się zawody jeździeckie w skokach koni przez przeszkody. Rozegrany został także turniej szachowy. A na skwerze św. Piotra wystąpił Chór Victoria. 
 
 
 


powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Wiele osób marzy o własnym ogrodzie - to w końcu doskonałe miejsce na odpoczynek. Jednak niektórzy w pewnym momencie nie…
Wymień AZBEST na CREATON! Konkurs wystartował
Na uczestników czeka nagroda w postaci płyty falistej z włóknocementu marki CREATON

czytaj więcej
Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Charakterystyczne logo Nike to nic innego jak jedno ze skrzydeł bogini. Kosztowało zaledwie 35 dolarów: tyle otrzymała za nie 28-letnia studentka, która je zaprojektowała

czytaj więcej
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Konkurs na najładniejszą posesję
W ramach 21. edycji konkursu ciechanowskie ogródki i balkony można zgłaszać do 31 lipca. Ustalono cztery kategorie: „Budynki mieszkalne wielorodzinne”,…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 17 lipca 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl