Łukasz Juszkiewicz wzruszył jurorów The Voice of Poland
dodał: Piotr,2013-09-22

fot. The Voice of Poland
W minioną sobotę, 21 września mieliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać występ ciechanowianina, Łukasza Juszkiewicza podczas przesłuchań w ciemno programu The Voice of Poland. Łukasz wywarł pozytywne wrażenie na jurorach. Troje z nich chciało bezsprzecznie przyjąć go do swoich drużyn, tylko Maria Sadowska się nie odwróciła, tłumacząc to, że nie wiedziałby co zrobić z jego głosem, ponieważ tak wiele potrafi. Ciechanowianin wybrał drużynę Marka Piekarczyka. 

Przentujemy rozmowę z Łukaszem. 

CiechanowOnline.pl: Zgłosiłeś się do The Voice of Poland, skąd ten pomysł? 

Łukasz Juszkiewicz: Zawsze marzyłem o dużej scenie, ciężko pracowałem na to przez lata. Zgłosiłem się do programu, ponieważ chciałem się sprawdzić. Teraz z radością stwierdzam, że ten egzamin, przynajmniej na etapie przesłuchań w ciemno, zdałem na piątkę. 

Co zdecydowało o wyborze utworu, który zaśpiewałeś? 
 
Zaśpiewałem utwór "Sen o Victorii" z repertuaru zespołu Dżem. Z tym utworem wiąże się wiele miłych wspomnień. Tytułową „Victorię” interpretuję jako zwycięstwo. Okazało się, że wybór tego przeboju był strzałem w dziesiątkę. 
Ponadto muzyka zespołu Dżem jest bliska mojemu sercu. Szanuję i wysoko cenię podejście do muzyki byłego lidera tej grupy, czyli Ś.P. Ryszarda Riedla. 

Co poczułeś, kiedy zobaczyłeś odwracające się fotele oznaczające, że przechodzisz do kolejnego etapu?
 
Kiedy wszedłem na scenę w THE VOICE OF POLAND, poczułem się jak w „raju”, po kilku dźwiękach odwróciły się trzy fotele: Edyty Górniak, Tomsona i Barona oraz Marka Piekarczyka. Usłyszałem bardzo miłe słowa w moim kierunku, zorientowałem się, że moje marzenia się spełniają. 

Dlaczego wybrałeś właśnie Marka Piekarczyka jako swojego trenera? 
 
Dobrze znam muzykę Marka Piekarczyka i zespołu TSA. Można powiedzieć, że jest to jeden z moich idoli muzyczny. Nie ukrywam, że w swoich działaniach artystycznych czerpię z niego inspirację. 
Marek Piekarczyk jest moim muzycznym wzorem do naśladowania, dlatego też nie miałem wątpliwości, że jeśli się odwróci, to trafię właśnie pod jego skrzydła. Cieszę się, że będzie moim trenerem. 

Co robisz na co dzień?
 
Na co dzień uczę śpiewu w prywatnej szkole muzyki „Akademia Dźwięku" w Ciechanowie. Uczę także gry na saksofonie i klarnecie młodych utalentowanych ludzi. Staram się im pomagać, aby swój talent pokazywali na różnych koncertach oraz przeglądach. 
Jestem również wokalistą w rockowej formacji ALOUD, współautorem tekstów i muzyki. Zespół ma już na koncie wiele osiągnięć. Wokalnie udzielam się również w Zespole Bez Przesady Jazzowym, a także pracuję w ochronie. 

Czyli uczniowie z „Akademii Dźwięku” mają okazję słyszeć twój głos na co dzień. 
 
„Akademia Dźwięku” to szkoła muzyczna, w której przekazuję swoją wiedzę wokalną oraz z gry na instrumentach. Muszę przyznać, że sam wiele się od nich uczę, każda lekcja rozwija również mnie. Ćwiczę swoją cierpliwość, czerpię wiele satysfakcji z każdego sukcesu podopiecznych. 

Czy chętni mogą się jeszcze w tym roku zapisać na Twoje lekcje? 
 
Oczywiście, nabór do szkoły trwa całym rokiem. Bardzo istotne jest to, że lekcje odbywają się w cyklu indywidualnym, czyli uczeń – nauczyciel. Szczegóły na ten temat można poznać na naszej stronie www.akademiadzwieku.edu.pl lub na Facebooku.
Poza lekcjami w „Akademii Dźwięku” podejmujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia. Ostatnim z nich było przygotowanie koncertu na uroczystość otwarcia Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się w Ciechanowie. Podczas koncertu u boku nauczycieli wystąpili uczniowie. 

Jak mówisz śpiewasz również w zespołach. Pamiętam, że można było usłyszeć wykonania „ALOUD” podczas tegorocznego pożegnania lata. 
 
Rzeczywiście, wystąpiłem wraz z „ALOUD” przed zespołem „BRACIA” podczas tegorocznego pożegnania lata w Ciechanowie. Koncerty na dużej scenie dają nam wiele satysfakcji. Są również kolejnymi krokami w świecie muzyki. „ALOUD” jest projektem rockowym. Wykonujemy własne kompozycje. Mamy na koncie pierwsze sukcesy w wymiarze ogólnopolskim. Wraz z zespołem zdobyłem między innymi nagrodę specjalną na festiwalu międzynarodowym „Wszyscy śpiewamy na rockowo”, a także trzecie miejsce w konkursie „Fonografika Young Stage” w Warszawie. 

Jakie są Twoje najbliższe plany prywatne i muzyczne?
 
Chciałbym dalej pracować muzycznie, uczyć, kto wie, może solowy project, oczywiście cały czas ciężko pracujemy jako zespół ALOUD nad materiałem. Marzę o sukcesie muzycznym. Być może udział w tym programie pomoże mi w osiągnięciu celu. Chciałbym zapewnić mojej rodzinie byt. Pracuję w sposób, który daje mi wielką przyjemność i satysfakcję. Cieszę się, kiedy widzę, że mój syn Alan idzie w moje ślady. Co dzień zadziwia mnie muzycznie, mimo że ma dopiero 3,5 roku. 

Dziękujemy za rozmowę
 
Występ Łukasza Juszkiewicza: 
 
 


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 08 czerwca 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl