Rugby w Ciechanowie. Rozmowa z Łukaszem Gąsiorowskim, trenerem ciechanowskiej i płońskiej drużyny
dodał: Sylwester,2013-11-17

fot. Kuba Chrostowski

W sobotę 9 listopada 2013 w Ciechanowie odbył się I Turniej seniorów w rugby 7. Turniej, w którym oficjalnie zadebiutowała Sekcja Rugby Klubu Sportowego CIECHAN i Szymon Kołecki. Rozmawiamy z Łukaszem Gąsiorowskim, pomysłodawcą turnieju i trenerem drużyn Ciechanowa i Płońska.

Dlaczego ten turniej był historycznym?

Pierwszy turniej rugby 7, który rozegrany został w Ciechanowie przejdzie do historii z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że był to pierwszy turniej rugby w Ciechanowie. Po drugie ponieważ po raz pierwszy wystąpiła w nim drużyna sekcji rugby Klubu Sportowego Ciechan i Szymon Kołecki. Był to również pierwszy w historii występ powstałej we wrześniu drużyny z Płońska. No i co najważniejsze była to wyjątkowa okazja dla mieszkańców Ciechanowa do poznania tej dyscypliny sportu, która w Polsce nadal jest traktowana jako egzotyczna.

Która dyscyplina jest starsza? Piłka nożna, czy rugby? Czy jest to popularny sport? Czemu taki turniej zorganizowano właśnie w Ciechanowie?

Prawda jest taka, że rugby to dyscyplina starsza od piłki nożnej a Mistrzostwa Świata w rugby w roku 2011 oglądały 4 miliardy ludzi. W Ciechanowie rugby rozwija się właśnie w Klubie Ciechan i Szymon Kołecki, który był organizatorem tego turnieju. Turnieju, którego celem poza samą promocją dyscypliny było sprawdzenie umiejętności i poziomu gry ciechanowskiej drużyny w starciu z drużynami z Białegostoku, Grudziądza oraz Płońska.

Jakimi wynikami zakończył się turniej?

Turniej wygrała Szarża Grudziądz pokonując w finale drużynę Ciechana. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Białegostoku zaś czwarte zajął Płońsk.
Dlaczego był to wyjątkowy turniej dla zawodników z Ciechanowa?
Dla ciechanowskiej drużyny była to wyjątkowa okazja do zagrania po raz pierwszy przed własną publicznością oraz wprowadzenia do gry zawodników, którzy dotychczas występowali w drużynie juniorów.

Dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju, rugby jest sportem egzotycznym, a jego zasady nieznane. Skąd pomysł na turniej nad Łydynią?


Sam turniej stanowił wyjątkową okazję do zapoznania się nie tylko z rugby, ale i szczególnym klimatem tej dyscypliny, w której ostra gra na boisku idzie w parze z wyjątkowym stosunkiem do przeciwnika, z którym po zakończeniu turnieju razem świętuje się wspólna grę nie zważając na to kto jest wygranym a kto jest przegranym. Bo rugby to nie tylko sport - to styl życia.

 

 

 

 
Dziękuję za rozmowę.

Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 08 czerwca 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl