Zabiegi falą uderzeniową już dostępne w Ciechanowie. Rozmowa z Łukaszem Siwanowiczem
dodał: Krzysztof,2014-05-21

Nasi czytelnicy już nie raz mieli okazję przekonać się osobiście jak można poprawić swoje samopoczucie w Gabinecie Masażu Łukasz Siwanowicz*. Organizowaliśmy wspólnie konkursy, w których nasi czytelnicy wygrywali masaże w Pańskim Gabinecie. Obecnie poszerza Pan swoją ofertę o terapię falą uderzeniową. Czym jest taka terapia i na czym polega?


Łukasz Siwanowicz:
Pozaustrojowa fala uderzeniowa ESWT, którą stosuję w swoim Gabinecie Masażu definiowana jest jako fala gwałtownego ciśnienia w bardzo krótkim czasie o stopniowym jego spadku z fazą nieznacznie ujemnego ciśnienia. Wycelowana jest w obszar będący przyczyną bólu przewlekłego. Najjaśniej mówiąc wpływ ESWT prowadzi np. do rozpuszczenia złogów wapnia i lepszego unaczynienia oraz ostatecznie powoduje ulgę w bólu.

Jakie schorzenia są leczone terapią uderzeniową?

Łukasz Siwanowicz:
Terapia falą uderzeniową przynosi wiele korzyści. Jedną z nich jest fakt, że organizm nie jest obciążony środkami farmakologicznymi i często daje możliwość zapobiegania interwencji chirurgicznej. Główne zastosowanie to schorzenia mięśni i stawów, choroby układu kostnego czy stany pourazowe. Najczęściej ma zastosowanie w takich schorzeniach jak: ostroga piętowa, schorzenie ścięgna Achillesa, bóle ścięgien i kaletek rzepki np. kolano skoczka, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, halluxy, bóle barku, zespół bolesnego barku, schorzenia stawów biodrowych, biodro trzaskające, stany zapalne i bóle przedramienia, dłoni, nadgarstka, naciągnięcie mięśni, zapalenia przyczepów mięśni, bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa, podwyższone napięcie mięśniowe. Terapią falą uderzeniową można także doskonale uzupełnić zabiegi masażu leczniczego, który także wykonuję.

Czy aby skorzystać z możliwości leczenia falą uderzeniową należy mieć skierowanie od lekarza?

Łukasz Siwanowicz:
Nie, takie skierowanie nie jest potrzebne. Jednak chętnie zapoznam się z dokumentacją medyczną przed zastosowaniem terapii falą uderzeniową, głównie po to, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Jak często powinno się uczęszczać na terapię by była ona najbardziej skuteczna?

Łukasz Siwanowicz:
Częstotliwość i ilość zabiegów jest dostosowana do rodzaju dolegliwości - indywidualnie do każdego pacjenta. Często efekty w postaci zmniejszenia bólu odczuwalne są już po pierwszych zabiegach.

Gdzie odbywają się zabiegi?

Łukasz Siwanowicz:
 Zabiegi odbywają się w Gabinecie Masażu Łukasz Siwanowicz mieszczącym się w Ciechanowie przy ul. Spółdzielczej 2, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Jak można umówić się na wizytę?

Łukasz Siwanowicz:
 Tak jak wspomniałem najlepiej umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer 668 37 11 81. Zarówno zabiegi fala uderzeniową jak i masaże wykonuje codziennie od poniedziałku do soboty.
 
Dziękuję za rozmowę.
 


* Łukasz Siwanowicz - magister fizjoterapii, dyplomowany masażysta z 9-letnim doświadczeniem, posiadający kwalifikacje z zakresu fizjoterapii, prowadzacy gabinet masażu od 5 lat.

 

 powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 09 czerwca 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl