Rozmowa z Izabelą Kierską, dyrektorem Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie
dodał: Sylwester,2014-08-16

Rozmowa z Izabelą Kierską, dyrektorem Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie


Jakie kierunki kształcenia oferuje szkoła?  


Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie to szkoła kształcąca w formie dziennej, wieczorowej i zaocznej. System dzienny(od poniedziałku do piątku) proponuje naukę zawodu: technik masażysta, terapeuta zajęciowy, technik usług kosmetycznych.  System zaoczny (piątek, sobota): opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej i technik usług kosmetycznych. W formie wieczorowej (3 dni w tygodniu) planujemy poprowadzić zawód opiekunka dziecięca.
 
 

Gdzie mogą pracować absolwenci szkoły? 

Po skończeniu szkoły i uzyskaniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe absolwenci uzyskują uprawnienia do pracy w Polsce i w we wszystkich krajach Unii Europejskiej w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, klubach sportowych, sanatoriach, warsztatach terapii zajęciowej, hospicjach, gabinetach odnowy biologicznej, domach pomocy społecznej, klubach seniora, organizacjach pozarządowych,  zakładach opieki leczniczej, własnych gabinetach masażu lub kosmetyki.  Po skończeniu kierunku opiekunka dziecięca można  założyć klubik dziecięcy lub domowy oddział przedszkolny, pracować w charakterze Au-pair na terenie całej Europy i w USA, interwencyjnych placówkach opiekuńczych, domach małego dziecka, żłobkach. 

Jakie wymagania musi spełnić kandydat ubiegający się o miejsce w Medycznej Szkole Policealnej w Ciechanowie? 

Po pierwsze powinien chcieć się uczyć, po drugie mieć świadomość wybranego zawodu. Szkoła uczy w zawodach medyczno-społecznych, specyfika tych zawodów wymaga kontaktu z pacjentem w różnym wieku, z różnymi chorobami i  niepełnosprawnością. Wymagane są takie cechy jak: empatia, tolerancja, umiejętność pracy w zespole interdyscyplinarnym itp… Musi mieć ukończona szkołę średnią. Nie wymagamy świadectwa dojrzałości.

Jak długo trwa nauka w Medycznej Szkole Policealnej? 

Atutem szkoły policealnej jest krótki czas zdobywania zawodu. W zależności od wybranego kierunku nauka trwa 2 lub 4 semestry. Każdy kierunek kończy się egzaminem zawodowym i uzyskaniem dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uznawane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Po skończeniu naszej szkoły można być masażystą, kosmetyczką czy opiekunem np.: we Francji, Anglii, Norwegii. 

Ile kosztuje nauka w szkole? 

Nauka w naszej szkole jest bezpłatna. Jesteśmy jednostką finansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Ważną rzeczą jest, że nie ma kontynuacji przedmiotów ze szkoły średniej. U nas uczeń nie uczy się matematyki, polskiego, fizyki, rozpoczyna naukę przedmiotów zawodowych: zagadnień klinicznych, podstaw psychologii, języka migowego, podstaw fizjoterapii, dermatologii, kosmetologii. 

Gdzie mieści się szkoła? 

Szkoła mieści się w Ciechanowie przy  ulicy  Sienkiewicza 33. W budynku szkoły realizowane są  wszystkie zajęcia teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Ciechanowie, placówkach pomocy społecznej w Ciechanowie i Regiminie oraz prywatnych gabinetach kosmetycznych na terenie Ciechanowa i okolic.   

Do kiedy trwa rekrutacja, jakie dokumenty należy złożyć? 

Rekrutacja trwa do 25 sierpnia. Kandydat powinien złożyć podanie, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w wybranym przez siebie zawodzie, 2 zdjęcia, świadectwo ukończenia szkoły średniej. Jesteśmy szkołą policealną nie wymagamy świadectwa maturalnego. 

Gdzie zainteresowani uzyskają dodatkowe informacje? 

Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły w godz. 8.00 – 15.00, można przyjść osobiście lub porozmawiać telefonicznie 23 672 35 81. Jesteśmy na FB i mamy stronę internetową  www.mszciechanow.pl na której prezentujemy życie szkoły. 
 

 powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 08 czerwca 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl