Michał Karaszewski - kandydat do Rady Miasta Ciechanów
dodał: Sylwester,2014-10-19

Rozmowa z kandydatem na radnego do Rady Miasta Ciechanów Michałem Karaszewskim. (Okręg 13, punkt głosowania: Zespół Szkół nr 2 ul. Czarnieckiego 40)

 
Startuje Pan z własnego Komitetu Wyborczego. Jakie cele ma Pana inicjatywa? Skąd wziął się pomysł na kandydowanie?
 
Głównym celem naszej Inicjatywy jest przede wszystkim bycie blisko ludzi i ich problemów. Wierzę głęboko, że poprzez wspólny dialog z mieszkańcami skutecznie będziemy reprezentować ich interesy w Ratuszu.
Naszą uwagę kierujemy szczególnie w stronę ludzi młodych. Obecnie główną bolączką jest brak pracy i w tej sferze jest najwięcej do zrobienia. Aby zahamować proces wyludniania się miasta muszą powstać konkretne rozwiązania, które przekonają obywateli Ciechanowa, że warto tu zostać, założyć rodzinę, po prostu żyć. Wspólnym celem naszego komitetu jest kładzenie nacisku na inwestycje, które od dawna wymagają interwencji. Żyjemy w czasach kiedy duża część naszych mieszkańców chętnie przesiada się z czterech kółek na dwa, dlatego też potrzebne są nowe ścieżki rowerowe, które umożliwią mieszkańcom aktywną i bezpieczną formę wypoczynku.
 
Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na sytuację seniorów i osób niepełnosprawnych w Ciechanowie. Musimy zapewnić naszym starszym mieszkańcom dogodne warunki by mogli dobrze czuć się w naszym mieście. Widzimy również spory potencjał w projekcie Karty Dużej Rodziny. Należy wzmacniać i rozszerzać jej zakres działania. Sam osobiście widzę szerokie perspektywy dla miasta w budżecie obywatelskim, w którym to mieszkańcy sami decydują o tym na co mają zostać przeznaczone pieniądze z budżetu miasta.
 
Dlaczego zdecydował się Pan kandydować?
 
Zdecydowałem się kandydować, ponieważ czas odpowiedzieć na apel mieszkańców Ciechanowa i zacząć zmieniać nasze miasto na lepsze. Od kilku lat aktywnie działam na rzecz Ciechanowa. Zorganizowałem kilka akcji, które spotkały się z pozytywnym odbiorem np. kurs informatyczny dla dzieci z Ciechanowa, paczki świąteczne oraz Dzień Kobiet podczas którego rozdawaliśmy Paniom tulipany.
Nie ukrywam, że duży wpływ na moja decyzję mieli moi bliscy, przyjaciele oraz  sąsiedzi. Uznałem, że warto przyjąć to odpowiedzialne wyzwanie i dalej aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym Naszego miasta.
 
Kto kandyduje z Panem?
 
Startujemy do Rady Miasta czteroosbową „drużyną" mającą cel, a tym celem jest zrobienie kilku konkretnych rzeczy  dla miasta i jego mieszkańców. Każdy z nas ma różne charaktery i  zna się na czymś innym, co powoduje, że fajnie się uzupełniamy.
W okręgu nr 20 wystawiliśmy  Mateusza Orysiaka, który jest studentem prawa. Oprócz tego jest osobą zorganizowaną, co daje mi pewność, że zawsze można na niego liczyć. Działamy razem od 2 lat. W tym czasie udało nam się zorganizować zbiórkę zabawek dla dzieci z terenu Ciechanowa a także zbiórkę żywności, która została przekazana najbardziej potrzebującym  rodzinom.
W okręgu 18 reprezentować nas będzie Paweł Kowalski, natomiast w okręgu 12 Tomasz Ptasiewicz. Obydwaj są  ludźmi o dużej wrażliwości społecznej, dali się poznać mieszkańcom jako dobrzy sąsiedzi.
Sam kandyduję z osiedla "Płocka", z którym jestem związany od dziecka. Znam i rozumiem problemy z którymi na co dzień się borykamy. Jestem przekonany, że gdy będziemy otwarcie rozmawiać o problemach naszej społeczności, będę mógł być bardziej skuteczny jako radny miejski.
 
Jaką opcję polityczną Pan reprezentuje?
 
Chcemy aktywnie działać i dążyć do zmian mających polepszyć codzienne życie mieszkańców.  Z pewnością nie popieram bezskutecznych działań i słów bez pokrycia. Liczy się kandydat i jego rzetelne podejście do spraw związanych z naszym miastem.
 
Niektórzy twierdzą, że młodzi ludzie nie mają doświadczenia, inni że jest zaleta i świeże spojrzenie. Z którym z twierdzeń się Pan utożsamia i dlaczego?
 
Według mnie młodość jest bardzo dużo zaletą, ponieważ wnosi pewnego rodzaju świeżość w podejmowanych działaniach.  Członkowie Rady Miasta powinni mieć w swoich szeregach ludzi młodych, którzy wykażą się pomysłowością, energią i determinacją. Nie należy jednak zapominać o osobach z dorobkiem pracy zawodowej, ponieważ posiadają one duży bagaż doświadczeń. Ich wiedza oraz doświadczenie jest również bardzo ważne. Nasza Inicjatywa łączy te dwie rzeczy i wiem, że razem będziemy bardzo skuteczni.
 
Co planuje Pan zrobić? Poproszę o konkretne przykłady.
 
Każdy nas ma jakieś swoje pomysły , które przez najbliższe lata chciałby zrealizować w swojej dzielnicy.
W okręgu nr 13 z którego startuję widzę wiele problemów. Chciałbym, aby ulica Niechodzka miała przynajmniej po jednej stronie chodnik połączony ze ścieżką rowerową. Dzisiaj mieszkańcy tej ulicy są zmuszeni do spacerowania po asfalcie, co stwarza duże niebezpieczeństwo. Kolejnym problemem jest również brak miejsc parkingowych na osiedlu Płocka. Wiem że ta niedogodność ma miejsce też w innych rejonach miasta. Trzeba ten problem przedyskutować z mieszkańcami i podjąć odpowiednie kroki w tej sprawie. Z pewnością będziemy popierać również projekty budżetu obywatelskiego. Są to świetne pomysły, które zawsze warto wspierać. Odnosimy również wrażenie, że niektóre obiekty wymagają modernizacji. Myślę tutaj o odkrytym basenie z którego co sezon korzysta wielu mieszkańców naszego miasta. Przypuszczam również, że korzystałoby z niego  jeszcze więcej gdyby przypominał on obiekt z XXI wieku. Boli mnie również fakt, że miasto takie jak Ciechanów nie ma drużyny sportowej na odpowiednim poziomie. Pamiętam atmosferę na meczach piłki ręcznej. Była to fantastyczna forma spędzenia czasu całymi rodzinami. Trzeba zacząć aktywniej inwestować w lokalny sport i co za tym idzie w promocję miasta.
 
Co skrytykowałby Pan w obecnej radzie i w obecnym postępowaniu władz?
 
Czasem mam wrażenie, że nie wszystkie decyzje władz miasta są do końca przemyślane. Odnoszę się tutaj do uciążliwych korków. Według mnie można było bardziej pomyśleć o mieszkańcach i zadbać o ich czas oraz  bezpieczeństwo.
 
Z jakim ugrupowaniem chętnie weszlibyście w koalicję? A z kim nie?
Nie myślimy o żadnych koalicjach. Mogę powiedzieć jedynie, że będziemy popierać wszystkie pomysły które będą dobrze służyć mieszkańcom Ciechanowa.
 
W jakim okręgu można na Panów głosować?

 
 
 
Okręg 13 Michał Karaszewski (punkt głosowania: Zespół Szkół nr 2 ul. Czarnieckiego 40)

Okręg obejmuje następujące ulice:
Aleja Niepodległości,
Aleksandra Zelwerowicza,
Augustiańska od nr 31,
Cukrownicza,
Dywizjonu 305,
Henryka Baranowskiego,
Jana Dziedzica,
Józefa Węgrzyna,
Julii Kratowskiej,
Kazimierza Żórawskiego,
Kolonia Niechodzka,
Ludomira Różyckiego,
Mazowiecka,
Michała Bojanowskiego,
Mleczarska,
Niechodzka,
Nużewska,
Osada Fabryczna,
Pęchcińska,
Płocka,
Robotnicza,
Składowa,
Szczurzynek,
Tysiąclecia,
Włodzimierza Wolskiego,
Zielone Wzgórze.
 
 
 
 
Okręg 20 Mateusz Orysiak
(punkt głosowania: Hala Sportowo – Widowiskowaul. Ignacego Kraszewskiego 8)
 
Okręg obejmuje następujące ulice:
Adolfa Dygasińskiego,
Andersena,
Bolesława Leśmiana,
Bolesława Prusa,
Brunona Kicińskiego od nr 25A do nr 41 nieparzyste, od nr 44 do końca,
Elizy Orzeszkowej,
Gabrieli Zapolskiej,
Husarska,
Jarosława Dąbrowskiego,
Juliana Ursyna Niemcewicza,
Kargoszyńska,
Kazimierza Tomaszewskiego,
Kosynierów,
Ludwika Waryńskiego,
Marii Konopnickiej,
Parkowa od nr 24 do końca,
Roberta Bartołda,
Romana Konwerskiego,
Teodora Młynarskiego,
Zofii Nałkowskiej,
Zuzanny Morawskiej,
Zygmunta Krasińskiego
 
Okręg 12 Tomasz Ptasiewicz
Okręg obejmuje następujące ulice:
Cicha,
Fabryczna,
Górna,
Graniczna,
Ignacego Krasickiego,
Jasna,
Joachima Lelewela,
Karola Szymanowskiego od nr 1 do nr 17, nr 19,
Młynarska,
Obozowa,
Ogrodowa,
Oskara Kolberga,
Partyzantów,
Perłowa,
Przytorowa,
Romualda Traugutta,
Równa,
Spokojna,
Stefanii Sempołowskiej,
Szumna,
Ułańska,
Widna,
Wierzbowa.
 
Okreg 18 Paweł Kowalski
 
Okręg obejmuje następujące ulice:
17 Stycznia od nr 19 do nr 47 nieparzyste, od nr 58A do nr 62,
Bartosza Głowackiego,
Gabriela Narutowicza,
Olchowa,
Stanisława Moniuszki,
Stefana Grota-Roweckiego.
 
 
 
 
 
Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy Inicjatywa Michał Karaszewski

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów zleconych publikowanych w ramach kampanii wyborczej. 
 
 
 
 


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 09 czerwca 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl