Rozmowa z Andrzejem Czyżewskim, radnym Rady Miasta Ciechanów.
dodał: Sylwester,2014-10-30

Rozmowa z Andrzejem Czyżewskim, radnym Rady Miasta Ciechanów.


Jest Pan obecnym radnym pełni Pan funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz pracuje Pan w Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Srodowiska. Proszę powiedzieć jakie są Pana największe osiągnięcia w ostatnich 4 latach.

Trudno mówić o osiągnięciach indywidualnych. Praca w radzie to praca zespołowa radnych i współpraca z prezydentem. Jestem zwolennikiem budżetów proinwestycyjnych i takie te budżety były. Udział inwestycji w wydatkach wynosił rocznie na około 30% , co jest dobrym wskaźnikiem. Miasto w ciągu tych 4 lat wydało na inwestycje blisko 160 mln zł i widać to gołym okiem. Nie jest również prawdą twierdzenie jakoby obecnie następowała degradacja miasta. Jednym z najważniejszych faktów jest to, że wskaźniki poziomu zadłużenia są na bezpiecznym poziomie i następna rada miasta dla wykorzystania środków unijnych może zaciągać dalsze zobowiązania.

Mijająca kadencja nie była Pana pierwszą, zdobył Pan w przeszłości zaufanie mieszkańców miasta. Czemu po raz kolejny chce Pan zostać radnym?

To prawda w I kadencji samorządu byłem wiceprezydentem miasta, a następne 5 kadencji radnym. Przez ostatnie dwie kadencje sprawowałem funkcję przewodniczącego komisji budżetowej. Za to zaufanie moim wyborcom dziękuje. Nigdy nie składałem obietnic bez pokrycia. Czytając w obecnej kampanii programy radnych przyznam, że naprawdę nie przesadzają z pomysłami i obietnicami, a jeżeli trochę to wynika to z braku wiedzy o kompetencjach samorządu gminnego. Natomiast przerażają mnie obietnice kandydata na prezydenta pana Kosińskiego. Obiecuje wszystko wszystkim. Moim zdaniem nie tylko nie zna kompetencji samorządu gminnego, ale przede wszystkim gospodarki budżetowej. Jego obietnice to bardzo duże uszczuplenie dochodów miasta, więc powinien pokazać w jakich działach będzie zmniejszał wydatki. To typowy populizm wyborczy. Mam wątpliwości czy nadawałby się na wójta. Chciałbym dalej wykorzystywać swoja wiedzę, kompetencje i doświadczenie dla dobra miasta mojego miasta.

Kandyduje Pan do Rady Miasta Ciechanów z okręgu nr 21 obejmującego teren od zamku do ul. Gostkowskiej. Jakie dostrzega Pan potrzeby mieszkańców tego właśnie terenu?

Mój okręg to praktycznie osiedle domów jednorodzinnych. Mieszkańcy bardzo dbają o swoje posesje, ich wygląd, porządek i nie potrzebują wiele. Jednak przydałaby się infrastruktura drogowa, a w szczególności kanalizacja deszczowa. O te sprawy będę zabiegał jak zostanę. wybrany.

Bycie reprezentantem mieszkańców w Radzie Miasta zobowiązuje również do rozwiązywania problemów nie tylko swojej dzielnicy, ale również całego miasta. Jakie kwestie uważa Pan za najważniejsze?

Jak wspomniałem będę popierał budżety proinwestycyjne, wszelkie działania na rzecz pozyskiwania inwestorów oraz inwestycje drogowe.


Co w Pana opinii mogło zostać lepiej wykonane w mijającej kadencji? Czy straciliśmy coś jako miasto, czy dobrze wykorzystaliśmy minione 4 lata?

Zawsze można coś zrobić lepiej. Trochę szkoda, że nie udało się wybudować budynku socjalnego i trzeba pomyśleć o większych środkach na remont zasobów mieszkaniowych komunalnych.

Niebawem nastąpi otwarcie pętli miejskiej, jaką inwestycję uważa Pan teraz za najpilniejszą na terenie miasta?

Bardzo pilną sprawą jest aktualizacja studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego pod kątem podaży terenów pod inwestycje. Istotne jest również  zagospodarowanie terenów przy dworcu PKP, modernizacja Hotelu Olimpijskiego, stadionu i basenu odkrytego.

Z którym radnym/radną współpracowało się Panu wyjątkowo dobrze w mijającej kadencji?

Nie jestem człowiekiem konfliktowym, czasem trzeba iść na kompromis by osiągnąć sukces, doprowadzić sprawę do końca. Przyznam, że ze wszystkimi radnymi miałem dobre relacje.

Czemu warto oddać na Pana głos?

Wydaje mi się, że swoją dotychczasową pracą i zaangażowaniem daję podstawę do głosowania na mnie, choć nie mogę być tutaj do końca obiektywny. Ostateczna decyzja należy do wyborców. Mogę tylko poprosić o głosowanie na mnie.

 
 
 
Rozmawiał Sylwester Czaplicki
 


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 24 września 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl