Podsumowanie pierwszej połowy sezonu T4B Bike Team
dodał: Sylwester,2016-07-06
Wyniki sportowe buduje się poprzez dobrze odbyty okres przygotowawczy. Dla kolarza okres ten jest od listopada do końca marca. Patrząc na wyniki sportowe zawodników T4B Bike Team można powiedzieć, że zawodnicy zimy nie przespali, ciężko trenowali i teraz spijają piankę z cappuccino :) W tym roku postawiliśmy główny nacisk na dwa cykle wyścigów: kolarstwo górskie czyli Lotto Poland Bike Maraton i szosa czyli Kross Road Tour.

W cyklu Lotto Poland Bike Maraton po 8 wyścigach drużyna zajmuje 15 miejsce na 125 sklasyfikowanych drużyn. Świetnie w tym sezonie dla drużyny punktuje Radosław Kamiński, który z wyścigu na wyścig przyjeżdża w pierwszej piątce w swojej kategorii wiekowej. Należy docenić jego 1 miejsce w Radzyminie i 3 w Nadarzynie. Ponadto wysoki poziom prezentują: Arkadiusz Wyszkowski, Martin Fedor, Marcin Rogiński.
Miłym akcentem po pierwszych startach w MTB był wyścig szosowy Skoda Velo Toruń. Wyścig odbył się 8 maja, zorganizowany był przez Michała Kwiatkowskiego (Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku oraz drużynowy mistrz świata w jeździe na czas w barwach Etixx-Quick Step z roku 2013.). Frekwencja startujących była wysoka, bowiem na linii startu stanęło blisko 1,5  tysiąca zawodników. Nie mogło zabraknąć tam i nas. Po emocjonującym wyścigu odnotowaliśmy dwa sukcesy. Pierwszy to taki, że Sławek Sokolnicki zdobył 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a drugi to drużynowo zdobyliśmy 2 miejsce !!!
Pierwsze szlify „pure mtb” zdobyliśmy w ostatni weekend majowy podczas czterodniowej etapówki Beskidy MTB Trophy. 3 zawodników T4B Bike Team wystartowało w niezwykle trudnym i wymagającym wyścigu. O poziomie trudności imprezy niech świadczy fakt, że na 700 osób startujących aż 129 nie ukończyło wyścigu. Trophy są kwitowane w środowisku kolarskim jako „pure mtb” i w 100% podpisujemy się pod tym. Atmosfera, ludzie, doping są niepowtarzalne. Każda trasa etapu był zbudowana z wielką starannością aby zadowolić tych najbardziej wybrednych. Z dnia na dzień zmęczenie było coraz większe a profil trasy wydawał się coraz trudniejszy. Walczyliśmy z palącym słońcem, padającym deszczem i śliskimi zjazdami. Walczył organizm, walczyły mięśnie, walczyła głowa. Wróciliśmy wzmocnieni, bogatsi w wiedzę, technikę, a przede wszystkim zmotywowani do jeszcze większej pracy aby za rok znów pojawić się na linii startu.
 
Miłym zaskoczeniem są wyniki, które osiągamy w cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour. Jest to nasz debiut w wyścigach szosowych i tym bardziej z optymizmem patrzymy w przyszłość. Po trzech wyścigach zajmujemy drużynowo 2 miejsce na 40 sklasyfikowanych drużyn. Świetnie dla team’u punktuje Gabriel Girau, który w generalce zajmuje 1 miejsce w kategorii wiekowej i 3 w open. Równie dobrze spisuje Zbigniew Bober z 1 miejscem w generalce w kategorii wiekowej. Ponadto Sławek Sokolnicki zajmuje 10 miejsce i Arkadiusz Wyszkowski 12 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Przed zawodnikami do końca cyklu 4 wyścigi a nasz cel to walka o 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Świetne wyniki notujemy także w innych cyklach m.in. w Mazovia MTB Maraton, gdzie na wyróżnienie zasługuje dwóch zawodników Marcin Lange i Paweł Słupek. Paweł po 5 wyścigach w klasyfikacji generalnej zajmuje 2 miejsce w kategorii wiekowej M2, a Marcin 10 miejsce w kategorii M3.

Oprócz regularnych startów w zawodach jesteśmy aktywni także w innych przedsięwzięciach. Byliśmy odpowiedzialni za zbudowanie trasy i jej oznaczenie podczas zawodów Mazovia MTB w Ciechanowie 12 czerwca. Była to impreza, która przyciągnęła do Ciechanowa blisko 1000 osób. Braliśmy także udział w V Ciechanowskim Festiwalu Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, gdzie promowaliśmy nasze Stowarzyszenie – drużynę i zachęcaliśmy mieszkańców do uprawiania sportu, szczególnie kolarstwa.
Przed nami druga połowa sezonu, w której chcemy podnieść poziom wyników. Połowa, która będzie niezwykle intensywna, ciekawa i wyczerpująca, aby w październiku zameldować wykonanie zadania. Trzymajcie kciuki!
 
autor: Jakub Sprusiński


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 23 lipca 2021 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl