Rewitalizacja kąpieliska Krubin
dodał: Sylwester,2017-06-05

fot. archiwum

Na kąpielisku Krubin kończą się prace związane z odnowieniem pomostu. Rozpoczęło się korytowanie terenu pod boisko do plażowej piłki siatkowej, budowany jest zjazd od ulicy Sońskiej, poszerzona będzie plaża. Pojawi się pawilon dla ratowników, rowery wodne i kajaki, stoły piknikowe oraz różnego rodzaju elementy małej architektury.

Stalowa konstrukcja pomostu została oczyszczona i pomalowana, zabezpieczono ją przed korozją. Obecnie czyszczone są poręcze. Zaczyna się montaż nowych desek z modrzewia syberyjskiego. Pomost główny będzie poszerzony do 2 metrów. Prace zlecono Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych.

Nawieziony zostanie piasek. Rozszerzona będzie plaża, zarówno w części od strony ulicy, jak i od strony zbiornika – sięgnie do samej wody. Od strony lasu powstanie piaszczyste boisko do siatkówki z niezbędną infrastrukturą. Na terenie kąpieliska pojawi się nowy pawilon dla ratowników, do którego tworzony jest zjazd. Koncepcja przewiduje także dwie przebieralnie, przenośną toaletę, stojak na dwanaście rowerów. Do dyspozycji będą cztery kajaki, cztery rowery wodne i pięć stołów piknikowych. Zamontowana zostanie „pajęczyna” – konstrukcja zabawowa dla dzieci, sześć żagli przeciwsłonecznych i maszt flagowy. W planach są również ławki parkowe i kosze na śmieci. Ten etap zagospodarowania kąpieliska Krubin zakończy się jeszcze przed wakacjami.

„Chcemy, żeby to miejsce było przestrzenią odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców w każdym wieku. Plaża, woda, dodatkowe atrakcje z pewnością przyciągną latem ciechanowian, chcących oderwać się na chwilę od obowiązków i zrelaksować. Miłe miejsce będzie na wyciągnięcie ręki, nie trzeba będzie daleko szukać. Na Krubin ponadto będzie w najbliższych miesiącach sięgać ścieżka rowerowa” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński, który na terenie inwestycji spotkał się dziś z pracownikami realizującymi zadanie, prezesem PUK Mirosławem Szymańczykiem oraz pomysłodawcą przedsięwzięcia radnym Wiesławem Brzozowskim.
Rewitalizacja i zagospodarowanie kąpieliska Krubin to zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. To zwycięski projekt ogólnomiejski, na realizację którego w budżecie miasta na 2017 rok zostało przeznaczone 350 tys. zł.

 

 

 

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 



powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


To jeden z najważniejszych elementów każdej instalacji. Sprawdź, czy ma go także twoje centralne ogrzewanie
Zawory bezpieczeństwa chronią przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w danej instalacji, a tym samym zapobiegają między innymi ich eksplozjom. To niezwykle…
Nowy sposób na bezpieczny zakup używanego auta?
Korzystanie z narzędzi pozwalających na sprawdzenie historii danego pojazdu na podstawie numeru VIN to nie nowość, jednak dla wielu kupujących stanowi zupełnie nową praktykę

czytaj więcej
Co jest najważniejsze w samochodzie używanym do wyścigów?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co dokładnie jest potrzebne, aby dany samochód mógł być jak najbardziej sprawny i wytrzymywał te przeciążenia, którym jest poddawany podczas wyścigu?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Letnia Scena Muzyczna
Zagra zespół RAGGABARABANDA z Nasielska. Bujające reggae z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z…
Konkurs na najładniejszą posesję
Masz czas do końca lipca aby zgłosić swoja posesję w konkursie!

czytaj więcej
Kajaki i rowery wodne na KANAŁACH
W każdy weekend możesz skorzystać z kajaków i rowerów wodnych

czytaj więcej
Fitness na piaszczystym boisku
W każdy wakacyjny czwartek - boisko przy ul. Parkowej

czytaj więcej
Strefa Kibica przed ciechanowskim ratuszem
Polska - Dania. Oglądaj i dopinguj na Placu Jana Pawła II

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 lipca 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Która instytucja najlepiej promuje swoją ofertę spędzenia wolnego czasu w trakcie zimowych ferii?
Zarząd osiedla
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
COEK Studio
MOSiR
Szkoła
Żadna z powyższych

reklama


newsletter



Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl