Co jest najważniejsze w samochodzie używanym do wyścigów?
dodał: Sylwester,2017-06-09

Zapewne niejeden raz widziałeś w TV lub na żywo wyścigi samochodowe, które mogą odbywać się na asfaltowych torach lub na przykład w terenie. Jednakże, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co dokładnie jest potrzebne, aby dany samochód mógł być jak najbardziej sprawny i wytrzymywał te przeciążenia, którym jest poddawany podczas wyścigu? W takim razie, już teraz zachęcamy Cię do sprawdzenia naszego artykułu, bowiem dowiesz się z niego najważniejszych rzeczy odnośnie takich wyścigów oraz samej wytrzymałości pojazdów.

Wysokiej jakości części

Jak można przeczytać na stronie https://inter-rally.pl/ przede wszystkim wiele będzie zależało od wysokiej jakości części, które zamontowane są w takich pojazdach. W zasadzie nie ma mowy tutaj o seryjnie montowanych elementach, z którymi te auta wyjeżdżają z fabryki, bowiem są one przystosowane do zupełnie innego trybu jazdy. Jeśli samochód ma brać udział w wyścigach, to wtedy liczy się przede wszystkim to, aby nieco bardziej go usprawnić. Właśnie z tego powodu, kierowcy wyścigowi wymieniają w swoich autach hamulce na znacznie lepsze, czy też system zawieszenia. To wszystko ma olbrzymie znaczenie w zakresie przyczepności, hamowania, czy też ogólnej wytrzymałości pojazdu przy wysokich prędkościach.

Nierzadko remont przechodzi również silnik, w którym wymieniane są tłoki na takie, które wykonuje się z wysokiej jakości stali.

Droga zabawa

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o sporty motorowe, to zdecydowanie nie jest to zabawa dla osób z małym budżetem. Inwestycje w samochód, które należy poczynić są znaczne i warto przygotować się na wydatki przynajmniej kilku tysięcy złotych. Oczywiście, wiele będzie zależało od tego, do jakich konkretnie celów auto ma służyć. Jeśli zależy nam wyłącznie na lepszych hamulcach, to nie zaszkodzi kupić klocki i tarcze od renomowanego producenta, bo to podwyższy Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Niemniej jednak, jeśli chodzi o jakiekolwiek wyścigi, to już zupełnie inna bajka i należy do tego podchodzić w sposób jak najbardziej profesjonalny, o ile zależy nam na jak najlepszych wynikach w tym zakresie.

Najlepiej jest kupować części wyłącznie u sprawdzonych dostawców, bowiem wtedy masz pewność co do tego, że na pewno wszystko pochodzi od konkretnego producenta i nie jest żadną podróbką. Trzeba na to być wyczulonym, bowiem jak najbardziej zdarzają się niezbyt uczciwe praktyki.  powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Wiaduktu jeszcze nie ma a problem już jest!


To jeden z najważniejszych elementów każdej instalacji. Sprawdź, czy ma go także twoje centralne ogrzewanie
Zawory bezpieczeństwa chronią przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w danej instalacji, a tym samym zapobiegają między innymi ich eksplozjom. To niezwykle…
Nowy sposób na bezpieczny zakup używanego auta?
Korzystanie z narzędzi pozwalających na sprawdzenie historii danego pojazdu na podstawie numeru VIN to nie nowość, jednak dla wielu kupujących stanowi zupełnie nową praktykę

czytaj więcej
Co jest najważniejsze w samochodzie używanym do wyścigów?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co dokładnie jest potrzebne, aby dany samochód mógł być jak najbardziej sprawny i wytrzymywał te przeciążenia, którym jest poddawany podczas wyścigu?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Letnia Scena Muzyczna
Zagra zespół RAGGABARABANDA z Nasielska. Bujające reggae z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z…
Konkurs na najładniejszą posesję
Masz czas do końca lipca aby zgłosić swoja posesję w konkursie!

czytaj więcej
Kajaki i rowery wodne na KANAŁACH
W każdy weekend możesz skorzystać z kajaków i rowerów wodnych

czytaj więcej
Fitness na piaszczystym boisku
W każdy wakacyjny czwartek - boisko przy ul. Parkowej

czytaj więcej
Strefa Kibica przed ciechanowskim ratuszem
Polska - Dania. Oglądaj i dopinguj na Placu Jana Pawła II

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 lipca 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Która instytucja najlepiej promuje swoją ofertę spędzenia wolnego czasu w trakcie zimowych ferii?
Zarząd osiedla
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
COEK Studio
MOSiR
Szkoła
Żadna z powyższych

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl