SZPITAL TO DOCHODOWY BIZNES - list otwarty
dodał: Wojtek,2017-06-29

Do naszej redakcji dotarł list otwarty pracowników ciechanowskiego szpitala, podpisany przez przedstawicieli związków zawodowych działających na terenie tejże placówki. Publikujemy jego treść.

Ciechanów: 19.06.2017r.

SZPITAL TO DOCHODOWY BIZNES

W imieniu pracowników Zarządy Związków Zawodowych działające na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie informują o niepokojących działaniach Dyrekcji. Wielokrotnie informowaliśmy Organ Założycielski (Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego) i Dyrekcję Szpitala, o nieprawidłowościach, które od lat dzieją się w tym zakładzie pracy. Składaliśmy propozycje naprawcze i pomysły na ratowanie szpitala. To nieprawda, że odbywają się konsultacje z pracownikami czy Związkami Zawodowymi. Odbywa się przekazywanie informacji, często tylko pozornych, nic nie wnoszących. Na wiele zadawanych przez nas pytań dotyczących organizacji i efektów zarządzania nie ma odpowiedzi. Podejmowane działania Dyrekcji, w naszej ocenie dążą jedynie do zniszczenia Szpitala.

 

1. Ogromne wynagrodzenia kontraktowe, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych poza skutkami finansowymi doprowadziły do demotywacji pracy i skłócenia załogi.

2. Nieprzemyślane inwestycje np. wielokrotne remonty tych samych oddziałów, przenosiny i powroty komórek organizacyjnych, niepotrzebna rozbudowa a potem zmniejszanie oddziałów. Takie działania przynoszą jedynie straty a nie oszczędności. To nic innego jak marnowanie pieniędzy.

3. Bardzo wysokie kary finansowe za nieprawidłowo prowadzone inwestycje i brak nadzoru nad nimi np. budynek rehabilitacji.

4. Niekonsultowane z załogą zakupy sprzętu medycznego np, niewykorzystywany sprzęt na SOR, niewykorzystywany wózek: kuchenny w Dziale Żywienia, bardzo drogie zegary ścienne na Bloku Operacyjnym - to były niepotrzebne i ogromne wydatki.

5. Bezzasadne lub niezgodne z procedurą dyscyplinarne zwolnienia pracowników, które skutkują ogromnymi odszkodowaniami dla zwolnionych pracowników.

6. Obecne działania „naprawcze” Dyrekcji polegają na zmniejszaniu łóżek w oddziałach, przenoszeniu oddziałów i łączeniu ich w pododdziały. „Naprawiono” (tj. zlikwidowano) już Hospicjum i Urologię. Nikt nie myśli, jak daleko pacjent ma do najbliższego takiego oddziału.

7. W planach „naprawczych” prywatyzacja Działu Żywienia, częściowo Działu Higieny, Pracowni Diagnostycznych, likwidacja Biblioteki Szpitalnej.

To tylko kilka problemów które wpłynęły na zadłużenie szpitala. Za wieloletnią niegospodarność nikt z Dyrekcji nie został zwolniony ani ukarany. Konsekwencje tych działań ponoszą pracownicy i pacjenci. Informujemy naszych pacjentów, tych obecnych i przyszłych, że obecne działania Dyrekcji Szpitala w Ciechanowie prowadzą do ograniczenia funkcjonowania. Szpitala.

Pracownicy szpitala, mieszkańcy Ciechanowa i okolic nie powinni ponosić odpowiedzialności za niegospodarność i nieudolność zarządzających tym szpitalem!!!
Istnienie Szpitala w obecnej formie jest niezbędne dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Ciechanowa i okolic. Jako pracownicy świadomi potrzeb zdrowotnych pacjentów nie chcemy dopuścić do niszczenia
specjalistycznych oddziałów szpitala.

POMÓŻMY SOBIE, ZAREAGUJMY I NIEZGADZAJMY SIĘ Z TYM.

Zarządy Związków Zawodowych działające na terenie
Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowiepowrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Obciążyć finansowo Pana Dyrektora za takie działania.

~ on :: 2017-07-18
Kolejny dyrektor, kolejna wysoka odprawa za kilka miesięcy pracy. Rozwalenie najlepszych oddziałów na długo bez możliwości reaktywacji - to tylko jeden z licznych przykładów braku kompetencji obecnej dyrekcji.

~ zibo :: 2017-06-29

Zobacz także:

Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w ciechanowskim szpitalu


Nowy autobus ZKM
Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie kupił nowy autobus, który wyposażony jest w klimatyzację całopojazdową, system lokalizacji pojazdów, łączność alarmową kierowcy…
Darmowe pożyczki bez odsetek
Darmowe pożyczki bez oprocentowania są udostępniane są przez internet i może z nich skorzystać każdy, kto posiada dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto w banku

czytaj więcej
Co może oznaczać ból z prawej strony brzucha?
Ból jest sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Najwięcej obaw pojawia się, gdy dolegliwości bólowe dotyczą brzucha. Co może oznaczać ból brzucha po prawej stronie?

czytaj więcej
Dokumenty potrzebne do odszkodowania
Aby uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, koniecznie trzeba przedłożyć mu pewne dokumenty. Najważniejsze jest, by dokumenty były zgodne z prawdą i - przede wszystkim, by było ich jak najwięcej

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Jubileusz 20-lecia Związku Literatów
Jubileusz 20-lecia obchodzi Związek Literatów na Mazowszu (ZLM). Związek wydał na tę okoliczność dwie książki („Serce Jaskółki” Jadwigi Wichrackiej-Sumiły oraz…
Koncert Jacka Borkowskiego
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zapraszam na koncert „Żyłem jak chciałem”

czytaj więcej
Leszek Długosz i Waldemar Smaszcz gośćmi spotkania w Opinogórze
Muzeum Romantyzmu zaprasza na piętnaste spotkanie z cyklu „Salonik Elizy”

czytaj więcej
Konkurs „Wydajemy Własną Książkę”
Biblioteka Pedagogiczna organizuje drugą powiatową edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

czytaj więcej
Harcerskie Nuty Niepodległości
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Zespołu wokalno-instrumentalnego „Żywioły Art”

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 25 listopada 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl