SZPITAL TO DOCHODOWY BIZNES - list otwarty
dodał: Wojtek,2017-06-29

Do naszej redakcji dotarł list otwarty pracowników ciechanowskiego szpitala, podpisany przez przedstawicieli związków zawodowych działających na terenie tejże placówki. Publikujemy jego treść.

Ciechanów: 19.06.2017r.

SZPITAL TO DOCHODOWY BIZNES

W imieniu pracowników Zarządy Związków Zawodowych działające na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie informują o niepokojących działaniach Dyrekcji. Wielokrotnie informowaliśmy Organ Założycielski (Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego) i Dyrekcję Szpitala, o nieprawidłowościach, które od lat dzieją się w tym zakładzie pracy. Składaliśmy propozycje naprawcze i pomysły na ratowanie szpitala. To nieprawda, że odbywają się konsultacje z pracownikami czy Związkami Zawodowymi. Odbywa się przekazywanie informacji, często tylko pozornych, nic nie wnoszących. Na wiele zadawanych przez nas pytań dotyczących organizacji i efektów zarządzania nie ma odpowiedzi. Podejmowane działania Dyrekcji, w naszej ocenie dążą jedynie do zniszczenia Szpitala.

 

1. Ogromne wynagrodzenia kontraktowe, sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych poza skutkami finansowymi doprowadziły do demotywacji pracy i skłócenia załogi.

2. Nieprzemyślane inwestycje np. wielokrotne remonty tych samych oddziałów, przenosiny i powroty komórek organizacyjnych, niepotrzebna rozbudowa a potem zmniejszanie oddziałów. Takie działania przynoszą jedynie straty a nie oszczędności. To nic innego jak marnowanie pieniędzy.

3. Bardzo wysokie kary finansowe za nieprawidłowo prowadzone inwestycje i brak nadzoru nad nimi np. budynek rehabilitacji.

4. Niekonsultowane z załogą zakupy sprzętu medycznego np, niewykorzystywany sprzęt na SOR, niewykorzystywany wózek: kuchenny w Dziale Żywienia, bardzo drogie zegary ścienne na Bloku Operacyjnym - to były niepotrzebne i ogromne wydatki.

5. Bezzasadne lub niezgodne z procedurą dyscyplinarne zwolnienia pracowników, które skutkują ogromnymi odszkodowaniami dla zwolnionych pracowników.

6. Obecne działania „naprawcze” Dyrekcji polegają na zmniejszaniu łóżek w oddziałach, przenoszeniu oddziałów i łączeniu ich w pododdziały. „Naprawiono” (tj. zlikwidowano) już Hospicjum i Urologię. Nikt nie myśli, jak daleko pacjent ma do najbliższego takiego oddziału.

7. W planach „naprawczych” prywatyzacja Działu Żywienia, częściowo Działu Higieny, Pracowni Diagnostycznych, likwidacja Biblioteki Szpitalnej.

To tylko kilka problemów które wpłynęły na zadłużenie szpitala. Za wieloletnią niegospodarność nikt z Dyrekcji nie został zwolniony ani ukarany. Konsekwencje tych działań ponoszą pracownicy i pacjenci. Informujemy naszych pacjentów, tych obecnych i przyszłych, że obecne działania Dyrekcji Szpitala w Ciechanowie prowadzą do ograniczenia funkcjonowania. Szpitala.

Pracownicy szpitala, mieszkańcy Ciechanowa i okolic nie powinni ponosić odpowiedzialności za niegospodarność i nieudolność zarządzających tym szpitalem!!!
Istnienie Szpitala w obecnej formie jest niezbędne dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Ciechanowa i okolic. Jako pracownicy świadomi potrzeb zdrowotnych pacjentów nie chcemy dopuścić do niszczenia
specjalistycznych oddziałów szpitala.

POMÓŻMY SOBIE, ZAREAGUJMY I NIEZGADZAJMY SIĘ Z TYM.

Zarządy Związków Zawodowych działające na terenie
Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowiepowrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Obciążyć finansowo Pana Dyrektora za takie działania.

~ on :: 2017-07-18
Kolejny dyrektor, kolejna wysoka odprawa za kilka miesięcy pracy. Rozwalenie najlepszych oddziałów na długo bez możliwości reaktywacji - to tylko jeden z licznych przykładów braku kompetencji obecnej dyrekcji.

~ zibo :: 2017-06-29

Zobacz także:

Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w ciechanowskim szpitalu


Sezon rozliczeń w pełni
Sezon rozliczeń w pełni Jak każdy początek roku także ten mija pod hasłem rozliczeń z Urzędami Skarbowymi z dochodów uzyskanych…
Piękny uśmiech drogą do zdrowia
Na pewno zauważyłeś, że we wszelkich amerykańskich flamach, programach oraz dokumentach wszyscy mają piękne, białe i równe zęby.

czytaj więcej
Niepożądane zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Chcąc zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy, warto walczyć z takimi wadami jak pyszałkowatość czy brak opanowania

czytaj więcej
Kompetencje miękkie – jakie uwielbiają pracodawcy
Postęp, a co za tym idzie także zmiany na rynku pracy, kreują nowe wymagania od potencjalnych pracowników

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


I Ciechanowski Przegląd Fotograficzny
W sobotę 24 lutego o godz. 16:00 w Centrum Handlowym MRÓWKA odbędzie się I Ciechanowski Przegląd Fotograficzny zorganizowany przez Ciechanowski…
10 sekretów Marilyn Monroe
Muzeum Romantyzmu zaprasza na koncert pt. „10 sekretów Marilyn Monroe”, które opowiedziane i wyśpiewane zostaną przez Sonię Bohosiewicz. Artystce na scenie towarzyszyć będzie pianista Fabian Włodarek

czytaj więcej
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz - recital
Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli, Być kobietą – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zabrzmią w Ciechanowie

czytaj więcej
Lodowisko
Lodowisko czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.00

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 lutego 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl