Czerwcowa sesja rady miasta
dodał: Bartek,2017-07-03

fot. archiwum

Jednym z punktów 33. sesji Rady Miasta Ciechanów było sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. W 2016 roku spółka osiągnęła zysk w wysokości ponad 1,4 mln zł. Podczas obrad radni rozpatrzyli 20 projektów uchwał.

W obliczu zmian w oświacie, które wejdą w życie 1 września, konieczne było wyrażenie zgody na utworzenie wydzielonego rachunku dochodów miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zmianie uległy też regulacje związane z realizacją obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Wymiar zajęć pedagogów wspomagających i doradców zawodowych określono na 20 godzin w tygodniu.
Radni opowiedzieli się za udzieleniem bonifikaty od ceny sprzedaży na rzecz 15 najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, którzy zdecydowali się na wykup.

Dyskusję wywołała uchwała przygotowana przez radnych klubu PiS, dotycząca zapewnienia warunków do osiedlenia się w Ciechanowie rodziny repatriantów polskiego pochodzenia z terenu byłego Związku Radzieckiego. Uchwalę poparło 11 radnych, 10 wstrzymało się od głosu. Radni klubu PSL, Razem dla Ciechanowa oraz dwóch radnych niezależnych, którzy wstrzymali się od głosu podkreślali, że nie są przeciwni idei, lecz ich zdaniem najpierw należałoby dopracować szczegóły i wypracować mechanizmy, dzięki którym możliwa byłaby faktyczna pomoc takiej rodzinie. Zaznaczali także, że w pierwszej kolejności należy zadbać o mieszkańców Ciechanowa, oczekujących na mieszkania komunalne.

Radni zgodzili się na przyjęcie pomocy rzeczowej od Województwa Mazowieckiego. Przekazane 1 100 ton destruktu asfaltowego zostanie wykorzystana do utwardzenia dróg gminnych. Na prośbę mieszkańców przyjęli również uchwalę dotyczącą usytuowania przy ul. Kolbego nowego przystanku komunikacji miejskiej.
W kontekście zmian nazw ulic, do czego obliguje samorządy tzw. ustawa dekomunizacyjna, ustalono, że do 10 lipca odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zajmującej się tą tematyką Komisji Spraw Społecznych i Spraw Obywatelskich.

 

 

 

 

 

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 27 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl