Czerwcowa sesja rady miasta
dodał: Bartek,2017-07-03

fot. archiwum

Jednym z punktów 33. sesji Rady Miasta Ciechanów było sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. W 2016 roku spółka osiągnęła zysk w wysokości ponad 1,4 mln zł. Podczas obrad radni rozpatrzyli 20 projektów uchwał.

W obliczu zmian w oświacie, które wejdą w życie 1 września, konieczne było wyrażenie zgody na utworzenie wydzielonego rachunku dochodów miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zmianie uległy też regulacje związane z realizacją obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Wymiar zajęć pedagogów wspomagających i doradców zawodowych określono na 20 godzin w tygodniu.
Radni opowiedzieli się za udzieleniem bonifikaty od ceny sprzedaży na rzecz 15 najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, którzy zdecydowali się na wykup.

Dyskusję wywołała uchwała przygotowana przez radnych klubu PiS, dotycząca zapewnienia warunków do osiedlenia się w Ciechanowie rodziny repatriantów polskiego pochodzenia z terenu byłego Związku Radzieckiego. Uchwalę poparło 11 radnych, 10 wstrzymało się od głosu. Radni klubu PSL, Razem dla Ciechanowa oraz dwóch radnych niezależnych, którzy wstrzymali się od głosu podkreślali, że nie są przeciwni idei, lecz ich zdaniem najpierw należałoby dopracować szczegóły i wypracować mechanizmy, dzięki którym możliwa byłaby faktyczna pomoc takiej rodzinie. Zaznaczali także, że w pierwszej kolejności należy zadbać o mieszkańców Ciechanowa, oczekujących na mieszkania komunalne.

Radni zgodzili się na przyjęcie pomocy rzeczowej od Województwa Mazowieckiego. Przekazane 1 100 ton destruktu asfaltowego zostanie wykorzystana do utwardzenia dróg gminnych. Na prośbę mieszkańców przyjęli również uchwalę dotyczącą usytuowania przy ul. Kolbego nowego przystanku komunikacji miejskiej.
W kontekście zmian nazw ulic, do czego obliguje samorządy tzw. ustawa dekomunizacyjna, ustalono, że do 10 lipca odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zajmującej się tą tematyką Komisji Spraw Społecznych i Spraw Obywatelskich.

 

 

 

 

 

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


To jeden z najważniejszych elementów każdej instalacji. Sprawdź, czy ma go także twoje centralne ogrzewanie
Zawory bezpieczeństwa chronią przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w danej instalacji, a tym samym zapobiegają między innymi ich eksplozjom. To niezwykle…
Nowy sposób na bezpieczny zakup używanego auta?
Korzystanie z narzędzi pozwalających na sprawdzenie historii danego pojazdu na podstawie numeru VIN to nie nowość, jednak dla wielu kupujących stanowi zupełnie nową praktykę

czytaj więcej
Co jest najważniejsze w samochodzie używanym do wyścigów?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, co dokładnie jest potrzebne, aby dany samochód mógł być jak najbardziej sprawny i wytrzymywał te przeciążenia, którym jest poddawany podczas wyścigu?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Letnia Scena Muzyczna
Zagra zespół RAGGABARABANDA z Nasielska. Bujające reggae z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z…
Konkurs na najładniejszą posesję
Masz czas do końca lipca aby zgłosić swoja posesję w konkursie!

czytaj więcej
Kajaki i rowery wodne na KANAŁACH
W każdy weekend możesz skorzystać z kajaków i rowerów wodnych

czytaj więcej
Fitness na piaszczystym boisku
W każdy wakacyjny czwartek - boisko przy ul. Parkowej

czytaj więcej
Strefa Kibica przed ciechanowskim ratuszem
Polska - Dania. Oglądaj i dopinguj na Placu Jana Pawła II

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 lipca 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Która instytucja najlepiej promuje swoją ofertę spędzenia wolnego czasu w trakcie zimowych ferii?
Zarząd osiedla
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
COEK Studio
MOSiR
Szkoła
Żadna z powyższych

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl