Krubin i basen będą czynne dłużej
dodał: Sylwester,2017-08-01

Jak nas poinformowała rzecznik ratusza, Renata Jeziółkowska, basen i kąpielisko Krubin w upalne dni będą czynne do godziny 19.00. Do ratusza płynęły prośby o wydłużenie czasu funkcjonowania basenu i kąpieliska. W odpowiedzi podjęta została decyzja, że od dziś, 1 sierpnia, w pogodne dni basen i kąpielisko będą czynne od godz. 10.00 do godz. 19.00. W godzinach funkcjonowania nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy.

Basen odkryty, który pierwszy raz przeszedł kompleksową modernizację oraz został wyposażony w dodatkowe elementy, udostępniono mieszkańcom 7 lipca. Mieszkańcy chętnie wypoczywają także na zrewitalizowanym kąpielisku Krubin, gdzie powstała szeroka plaża z miękkim piaskiem, oczyszczony został teren, odnowiony pomost, pojawiły się rowery wodne, kajaki i inne atrakcje.
Na odkrytym basenie, w ramach modernizacji niecki, skute zostały stare kafelki. Powstała nowa warstwa wyrównująca i uzupełniająca, co ma wpływ na bezpieczeństwo korzystających z basenu. Zmodernizowana została również powierzchnia wokół basenu. Wymieniono podbudowę plaży basenowej, pojawiła się tam kostka brukowa. Odnowione zostały tereny zielone. Na plaży basenowej zamontowano nowe natryski i przebieralnie, do dyspozycji są toalety typu „toi toi”. Obiekt wyposażony został w 6 żagli przeciwsłonecznych, dwie zjeżdżalnie do wody dla dzieci i 40 plastikowych leżaków. Ceny biletów nie uległy zmianie. Basen jest czynny, codziennie, przez całe wakacje. Bilet normalny kosztuje 5,40 zł, ulgowy 3,25 zł. Bilet upoważnia do jednorazowego wejścia. Wstęp bezpłatny mają uczniowie miejskich szkół, którzy ukończyli rok szkolny ze świadectwem z czerwonym paskiem (wystarczy jednorazowo w kasie okazać świadectwo i legitymację szkolną).

Ciechanowianie w upalne dni na miejsce wypoczynku wybierają również Krubin. W ramach rewitalizacji na kąpielisko nawieziono czysty miękki piasek, plaża została poszerzona. Poszerzony i odnowiony został pomost. Konstrukcję oczyszczono, pomalowano i zabezpieczono przed korozją, zamontowano nowe deski. Od strony lasu powstało piaszczyste boisko do siatkówki z niezbędną infrastrukturą. Na terenie kąpieliska znajduje się nowy pawilon dla ratowników, do którego utworzono zjazd. Nowe elementy to również przebieralnie, przenośne toalety, stojak na dwanaście rowerów, ławki, kosze na śmieci. Do dyspozycji są cztery kajaki, cztery rowery wodne i pięć stołów piknikowych. Zamontowana została „pajęczyna” – konstrukcja zabawowa dla dzieci, sześć żagli przeciwsłonecznych i maszt flagowy.

Rewitalizacja i zagospodarowanie kąpieliska Krubin to zwycięski projekt ogólnomiejski, zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dodatkową atrakcją, która pojawiła się w ramach akcji „Plażowanie i czytanie” zorganizowanej przez Urząd Miasta, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz MOSiR, są ogólnodostępne książki umieszczone na kolorowym regale, które każdy może czytać na miejscu.

 

 

 

 

 

Renata Jeziółkowska
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Nowa inwestycja w Glinojecku
Rusza pierwszy etap produkcji w największej w Polsce fabryce systemów kominowych Na początku września firma Jawar rozpoczyna pierwszy etap produkcji…
Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?
Każdy człowiek stara się stworzyć bezpieczny i szczęśliwy dom, który nie będzie znał trosk i zmartwień. Jednak często to nie jest łatwe zadanie

czytaj więcej
Lato czasem inwestycji
Nowy dojazd do placu zabaw, kolejne ławki na pętli miejskiej

czytaj więcej
Polisa na mieszkanie i OC auta - w pakiecie taniej?
Drastyczny wzrost cen ubezpieczenia OC zmusił kierowców do poszukiwania sposobów, które pozwalają na obniżenie wysokości składki. Czy opłaca się połączyć ubezpieczenie OC z polisą mieszkaniową?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Wojtek Gęsicki i Rafał Grząka w Opinogórze
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na koncert pt.: „Życiem się ciesz” w wykonaniu Wojtka Gęsickiego i Rafała Grząki, który odbędzie…
Kajaki i rowery wodne na KANAŁACH
W każdy weekend możesz skorzystać z kajaków i rowerów wodnych

czytaj więcej
Fitness na piaszczystym boisku
W każdy wakacyjny czwartek - boisko przy ul. Parkowej

czytaj więcej
Strefa Kibica przed ciechanowskim ratuszem
Polska - Dania. Oglądaj i dopinguj na Placu Jana Pawła II

czytaj więcej
Znakowanie rowerów
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zachęca do znakowania rowerów

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 20 sierpnia 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Która instytucja najlepiej promuje swoją ofertę spędzenia wolnego czasu w trakcie zimowych ferii?
Zarząd osiedla
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
COEK Studio
MOSiR
Szkoła
Żadna z powyższych

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl