Sierpień nie jest bezpieczny na drogach regionu
dodał: Wojtek,2017-08-17

Wypadek na drodze krajowej nr 60. 17-letni pasażer nie żyje.

6 sierpnia 2017 ok. godz. 20:30 w miejscowości Morawy gm. Gołymin doszło do zdarzenia drogowego. 17-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego pasażer pojazdu Daewoo Nexia w wyniku doznany obrażeń zmarł w szpitalu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, gdzie kierujący pojazdem Daewoo Nexia 19-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego próbując uniknąć zderzenia z sarną, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, po czym kilkakrotnie koziołkował zatrzymując się na polu uprawnym. Pasażer jadący z tyłu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa z obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pasażerka pojazdy 17-letnia mieszkanka Makowa Mazowieckiego oraz kierujący nie odnieśli obrażeń.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwych kierujących

Wczoraj ok. godz. 12:45 Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Mławy, że w miejscowości Zygmuntowo gm. Glinojeck ujął nietrzeźwego kierującego, który chwilę wcześniej włączając się do ruchu na drodze krajowej nr 7 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

We wskazane miejsce niezwłocznie udał się patrol Policji. Na miejscu czekał zgłaszający oraz kierujący pojazdem m-ki Alfa Romeo. Pojazd znajdował się w rowie. Od kierującego 29-letniego mieszkańca gminy Raciąż wyczuwalna była silna woń alkoholu. Wykonane badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

Również 6 sierpnia 2017 ok. godz. 15:50 po anonimowym zgłoszeniu obywatela, patrol Policji udał się do miejscowości Wola Młocka, gdzie zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym m-ki Ursus. Wykonane badanie wykazało u kierującego ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Ponadto w dniu 1 sierpnia doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego przez policjanta z Płocka będącego w czasie wolnym od służby. Ok. godz. 20:30 na drodze nr 60 w miejscowości Ościsłowo policjant zauważył, że tor jazdy pojazdu m-ki Opel Omega jadącego przed nim wskazuje, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant uniemożliwi kierującemu dalsza jazdę i powiadomił dyżurnego KPP w Ciechanowie. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał 39-letniego mieszkańca gminy Glinojeck. Wykonane badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz wysoka nawiązka.
Taka postawa innych kierowców jest dowodem na to, że coraz częściej mówimy stanowcze „nie” pijanym kierowcom.

Jeśli widzisz niepokojące zachowanie kierowcy reaguj!

Wypadek w Krośnicach

W pobliżu Krośnic doszło do wypadku, w którym lekko ranne zostały dwie osoby.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 sierpnia 2017, o godz. 12:00 na drodze relacji Krośnice – Ciechanów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący VW passatem, 19-letni mieszkaniec pow. mławskiego, uderzył w tył samochodu marki VW Passat, którym kierowała 38-letnia mieszkanka pow. nidzickiego. Kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. Zarówno jadący passatem młody kierowca jak i poszkodowana kobieta zostali przewiezieni do szpitala w Ciechanowie. Oboje byli trzeźwi. Trwają czynności policji.


W piątek 11 sierpnia 2017 doszło do jednego zdarzenia drogowego, około godz. 10:20 w miejscowości Nasierowo Dziurawieniec na drodze krajowej nr 60. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Jadący od strony Ciechanowa w kierunku m. Gołymin - Ośrodek kierowca samochodu volvo zatrzymał się przed zaparkowanym na poboczu samochodem BMW tak aby bezpiecznie ominąć pojazd, w tym czasie 21-letnik kierowca opla, który poruszał się za volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i aby uniknąć zderzenia z volvo zjechał na prawa stronę i uderzył w zaparkowane na poboczu BMW. Nikt nie odniósł obrażeń ciała. Samochód BMW był zaparkowany nieprawidłowo, wzdłuż linii ciągłej za co jego kierowca został ukarany MKK. Natomiast za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu na kierującego oplem. 21-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego.

W sobotę na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 5 zdarzeń drogowych. Do poważniejszego doszło w miejscowości Gumowo na drodze krajowej nr 60 gdzie potrącony został motorowerzysta. Jadący w kierunku Glinojecka 53-letni kierowca Opla Movano z przyczepą uderzył w jadącego przed nim 14-letniego motorowerzystę, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Chłopiec został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka.14-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem.
Około godz. 14:00 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia z ul. Spółdzielczą doszło do zderzenia czterech pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 28-letni kierowca kia ceed , który jechał ul. Wyzwolenia na skrzyżowaniu z ul. Spółdzielczą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem opel co doprowadziło do zderzenia, następnie samochód kia uderzył w zaparkowany samochód marki Hyundai Getz który uderzyła w również zaparkowany renault clio. W wyniku zdarzenia do szpitala został przewieziona kierująca oplem na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierowcy samochodu Kia fakultatywnie prawo jazdy. Wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.
W niedzielę około godz. 5:40 na drodze pomiędzy miejscowościami Sokołówek a Baby dachował samochód osobowy. Policjanci ustalili, ze 21-letni kierowca samochodu Opel podczas jazdy zasnął za kierownicą zjechał na pobocze a następnie wjechał do rowu i dachował. Samochodem podróżowały 4 osoby. Do szpitala został przewieziony kierowca, który po badaniach został zwolniony. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Wypadek w Stupsku

W piątek 4 sierpnia, około godz. 17:00 w rejonie miejscowości Stupsk doszło do wypadku drogowego, w którym poniósł śmierć na miejscu 43-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Audi A3, z nieustalonych wstępnie przyczyn na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechał prawidłowo samochód ciężarowy marki Iveco, kierowany przez 45–letniego mieszkańca pow. sokołowskiego. Doszło do czołowego zderzenia się pojazdów. Mieszkaniec pow. mławskiego zmarł na miejscu, natomiast pow. sokołowskiego doznał obrażeń w postaci ogólnych potłuczeń.

W niedzielę 6 sierpnia, godz. 22.00, droga relacji Mława – Sławogóra Nowa, kierująca pojazdem marki Seat Cordoba 19-letnia mieszkanka pow. mławskiego, na prostym odcinku drogi, omijając nieprawidłowo zaparkowane w poprzek jezdni wstępnie nieustalone auto, straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku poślizgu uderzyła lewą stroną pojazdu w przydrożne drzewo. Kierująca z podejrzeniem urazu wielonarządowego, została przewieziona do szpitala w Mławie. Natomiast pasażer auta nie doznał obrażeń.
Poddani badaniu uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. W obu przypadkach postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Policja ponownie apeluje o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Apelujemy do kierujących samochodami o patrzenie w lusterka i odpowiednio wczesne sygnalizowanie wykonywania manewrów.

Brak ostrożności na drodze to nie jedyny problem – w weekend mławscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. W sobotę, Mława, ul. Warszawska o godz. 10:00, interweniujący patrol zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Astra, 26- letniego mieszkańca pow. mławskiego. Pomimo zakazu kierował pojazdem mechanicznym. Michał K. miał w organizmie ponad 0,86 promila alkoholu. Natomiast w niedzielę, Mława, ul. Piłsudskiego, około godz. 01:00 patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego. Andrij T. 37-letni obywatel Ukrainy kierował samochodem marki Volvo mając w organizmie ponad 2,02 promila alkoholu. W obu przypadkach trwają czynności policji.

Nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tysięcy złotych.

 

Zginął 48-letni motocyklista

Z czwartku na piątek, 10 sierpnia pomiędzy godz. 20.30 a godz. 11.45, 11 sierpnia, w rejonie miejscowości Miączyn Mały, gm. Szreńsk, doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 48-letni motocyklista. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący motocyklem marki Ducati, mieszkaniec pow. mławskiego, zjechał na prawe pobocze a następnie do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo w wyniku czego kierujący jednośladem prawdopodobnie doznał obrażeń skutkujących zgonem. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o rozwagę na drodze - miejmy świadomość, że osoby podróżujące samochodem są zabezpieczone przez pasy, poduszki powietrzne i inne środki techniczne chroniące je przy zderzeniu. Jednoślady, co oczywiste, żadnych zabezpieczeń tego typy nie posiadają. Kierowcę chroni jedynie kask i kombinezon. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji roweru lub motocykla i samochodu, to kierujący jednośladem ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Apelujemy do kierujących samochodami o patrzenie w lusterka i odpowiednio wczesne sygnalizowanie wykonywania manewrów.

Brak ostrożności na drodze to nie jedyny problem – w weekend mławscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.
W sobotę, Mława, ul. Żwirki o godz. 10:00, interweniujący patrol zatrzymał kierującego skuterem marki Zipp, 64-letniego mieszkańca pow. mławskiego. Tadeusz M. miał w organizmie ponad 1,38 promila alkoholu. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku prowadzonych przez policję działań został zatrzymany.
Również w sobotę, w rejonie miejscowości Uniszki Zawadzkie – trasa K7, około godz. 12:45 patrol zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego. Andrzej O. lat 51, mieszkaniec pow. mławskiego kierował samochodem marki Opel Vivaro mając w organizmie ponad 3,07 promila alkoholu. W obu przypadkach trwają czynności policji.

Natomiast w sobotę, godz. 19.40, Mława, ul. Dobra doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczył 32 letni mieszkaniec pow. mławskiego - miał w organizmie ponad 1,32 promila alkoholu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem marki Ford Fokus, po wykonaniu manewru skrętu z ul. Padlewskiego w ul. Dobra, uderzył w krawężnik chodnika doprowadzając do odbicia pojazdu w lewo a następnie uderzył w budynek sklepu spożywczego i wjechał do jego wnętrza. Znajdująca się we wnętrzu właścicielka sklepu została przewieziona do szpitala w Mławie z obrażeniami kręgosłupa i miednicy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych w KPP Mława. Trwają czynności policji.
Nietrzeźwym kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tysięcy złotych.

 

 

 


   
                                                                           fot. KPP Mława

 

 

 

mł. asp. Aneta Prusik / KPP Mława
podkom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów
asp.szt. Bożena Kuklak / KPP Ciechanów
st.asp. Anna Pawłowska / KPP Mława powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Wiaduktu jeszcze nie ma a problem już jest!


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl