Policjanci zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich
dodał: Bartek,2017-09-03

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z przestępczością narkotykową oraz zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich. Z takiej ilości tych roślin można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej we wtorek 22 sierpnia br. wpadli na trop krzewów konopi indyjskich. Na terenie gminy Sońsk znaleźli miejsce gdzie łącznie zabezpieczyli 350 krzewów konopi. Rośliny rosły w kilku miejscach, wewnątrz pola, oraz na nieużytkach rolnych. Z takiej ilości krzewów można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.
Następnego dnia (23.08.) policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Ciechanowa, który posiadał marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Bojanowskiego tuż po północy. 21-latek na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać co wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej mężczyzny policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana.
W dniu 24 sierpnia br. policjanci zatrzymali kolejną osobę, która posiadała środki odurzające. Funkcjonariusze podczas patrolowania terenu miasta ok godz. 22:00 zauważyli zaparkowanego seata przy ul. Ogrodowej, a w nim dwie osoby. Dziwne zachowanie kierowcy i pasażerki było spowodowane obecnością narkotyków. Policjanci znaleźli susz roślinny oraz amfetaminę. Do posiadania środków odurzających przyznał się 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi za uprawę konopi.


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej tym razem zatrzymali 3 nieletnich mieszkańców Ciechanowa.

21 sierpnia około godz. 12:30, policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, że 13-letni mieszkaniec Ciechanowa może posiadać narkotyki. Chłopiec został zauważony w Ciechanowie przy ul. Głowackiego. Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Wstępne badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana. W toku dalszych czynności policjanci ustalili również personalia kolejnych dwóch nieletnich mieszkańców Ciechanowa, którzy sprzedawali narkotyki. Byli to dwaj 15-latkowie.

Przestępstwo sprzedaży narkotyków osobie małoletniej, a więc udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej osobie, która nie ukończyła 18 lat zagrożone jest surowszą karą, nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

W tym przypadku mamy do czynienia z osobami nieletnimi, które są podejrzane o popełnienie czynu karalnego. Osoby te odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

 

 

KPP Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Nowe pociągi Kolei Mazowieckich
To będą największe zakupy w historii polskich spółek kolejowych. Koleje Mazowieckie podpisały umowę ramową na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych.…
Miasto przyznało stypendia artystyczne dla uczniów
Stypendium artystyczne na 2018 rok zostało przyznane pięciorgu uczniom

czytaj więcej
Obraz z wodospadem – dekoracja, która ożywi Twój wystrój
Stylowa dekoracja przestrzeni może nam pomóc w stworzeniu przytulnego i miłego nastroju

czytaj więcej
Zwierzęce motywy, czyli efektowne fototapety z pazurem
Dzięki nowoczesnym, prostym oraz szybkim w montażu rozwiązaniom nie musimy już dłużej mieszkać w monotonnym i niewyróżniającym się niczym szczególnym wnętrzu

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Wieczór z zespołem „Atle Blues Band”
Historyczna ciechanowska formacja, której początki sięgają roku 1967. Upłynęło równo pół wieku i „chłopcy” pojawili się znowu razem w mieście,…
Muzyczny wieczór i spotkanie z Janem Pietrzakiem
Jego najnowsza książka „Z PRL-u… do Polski” to autobiografia artystyczna, wydana z okazji 80. urodzin. Książka również pojawi się w trakcie spotkania

czytaj więcej
Z pamięcią i modlitwą za chorych
Msze święte w intencji chorych oraz osób starszych i ich bliskich, spotkania przy różańcu, adoracja i nabożeństwo drogi krzyżowej - te wydarzenia zaplanowano podczas rekolekcji w szpitalu

czytaj więcej
Lodowisko
Lodowisko czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.00

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 stycznia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl