Policjanci zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich
dodał: Bartek,2017-09-03

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z przestępczością narkotykową oraz zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich. Z takiej ilości tych roślin można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej we wtorek 22 sierpnia br. wpadli na trop krzewów konopi indyjskich. Na terenie gminy Sońsk znaleźli miejsce gdzie łącznie zabezpieczyli 350 krzewów konopi. Rośliny rosły w kilku miejscach, wewnątrz pola, oraz na nieużytkach rolnych. Z takiej ilości krzewów można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.
Następnego dnia (23.08.) policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Ciechanowa, który posiadał marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Bojanowskiego tuż po północy. 21-latek na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać co wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej mężczyzny policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana.
W dniu 24 sierpnia br. policjanci zatrzymali kolejną osobę, która posiadała środki odurzające. Funkcjonariusze podczas patrolowania terenu miasta ok godz. 22:00 zauważyli zaparkowanego seata przy ul. Ogrodowej, a w nim dwie osoby. Dziwne zachowanie kierowcy i pasażerki było spowodowane obecnością narkotyków. Policjanci znaleźli susz roślinny oraz amfetaminę. Do posiadania środków odurzających przyznał się 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi za uprawę konopi.


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej tym razem zatrzymali 3 nieletnich mieszkańców Ciechanowa.

21 sierpnia około godz. 12:30, policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, że 13-letni mieszkaniec Ciechanowa może posiadać narkotyki. Chłopiec został zauważony w Ciechanowie przy ul. Głowackiego. Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Wstępne badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana. W toku dalszych czynności policjanci ustalili również personalia kolejnych dwóch nieletnich mieszkańców Ciechanowa, którzy sprzedawali narkotyki. Byli to dwaj 15-latkowie.

Przestępstwo sprzedaży narkotyków osobie małoletniej, a więc udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej osobie, która nie ukończyła 18 lat zagrożone jest surowszą karą, nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

W tym przypadku mamy do czynienia z osobami nieletnimi, które są podejrzane o popełnienie czynu karalnego. Osoby te odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

 

 

KPP Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl