Policjanci zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich
dodał: Bartek,2017-09-03

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z przestępczością narkotykową oraz zabezpieczyli 350 krzewów konopi indyjskich. Z takiej ilości tych roślin można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej we wtorek 22 sierpnia br. wpadli na trop krzewów konopi indyjskich. Na terenie gminy Sońsk znaleźli miejsce gdzie łącznie zabezpieczyli 350 krzewów konopi. Rośliny rosły w kilku miejscach, wewnątrz pola, oraz na nieużytkach rolnych. Z takiej ilości krzewów można uzyskać ponad 7 kg marihuany o wartości ok. 300 tys. złotych.
Następnego dnia (23.08.) policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 21-letniego mieszkańca Ciechanowa, który posiadał marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Bojanowskiego tuż po północy. 21-latek na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać co wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej mężczyzny policjanci znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana.
W dniu 24 sierpnia br. policjanci zatrzymali kolejną osobę, która posiadała środki odurzające. Funkcjonariusze podczas patrolowania terenu miasta ok godz. 22:00 zauważyli zaparkowanego seata przy ul. Ogrodowej, a w nim dwie osoby. Dziwne zachowanie kierowcy i pasażerki było spowodowane obecnością narkotyków. Policjanci znaleźli susz roślinny oraz amfetaminę. Do posiadania środków odurzających przyznał się 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Ta sama kara grozi za uprawę konopi.


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej tym razem zatrzymali 3 nieletnich mieszkańców Ciechanowa.

21 sierpnia około godz. 12:30, policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia, że 13-letni mieszkaniec Ciechanowa może posiadać narkotyki. Chłopiec został zauważony w Ciechanowie przy ul. Głowackiego. Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Wstępne badanie policyjnym testerem wskazało, że jest to marihuana. W toku dalszych czynności policjanci ustalili również personalia kolejnych dwóch nieletnich mieszkańców Ciechanowa, którzy sprzedawali narkotyki. Byli to dwaj 15-latkowie.

Przestępstwo sprzedaży narkotyków osobie małoletniej, a więc udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej osobie, która nie ukończyła 18 lat zagrożone jest surowszą karą, nie krótszą niż 3 lata pozbawienia wolności.

W tym przypadku mamy do czynienia z osobami nieletnimi, które są podejrzane o popełnienie czynu karalnego. Osoby te odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

 

 

KPP Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kradzież karty płatniczej. Co zrobić?
Obecnie niemalże każdy z nas posiada kartę płatniczą. Dzięki niej możemy łatwo i wygodnie płacić w sklepach, wypłacać gotówkę, a…
Pożyczki w Ciechanowie - warto z nich korzystać?
Bywają trudne i palące sytuacje, kiedy pieniądze są potrzebne natychmiast. Nie ma czasu na zbieranie licznych dokumentów w celu wzięcia kredytu i przechodzenia długiej weryfikacji w banku. Wtedy jedyn

czytaj więcej
Co w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania stanowi zagrożenie?
Policja zdiagnozowała zagrożenia w poszczególnych częściach Ciechanowa oraz okolicznych miejscowościach

czytaj więcej
Nowa inwestycja w Glinojecku
Rusza pierwszy etap produkcji w największej w Polsce fabryce systemów kominowych

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Konsultacje Programu współpracy Gminy Miejskiej Ciechanów z organizacjami pozarządowymi
Organizacje pozarządowe mogą składać konkretne propozycje zapisów do programu od 23 sierpnia do 22 września. W konsultacjach mogą wziąć udział…
Znakowanie rowerów
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zachęca do znakowania rowerów

czytaj więcej
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki zaprasza
Rozpoczęły się zapisy na zajęcia oraz do klubów zainteresowań

czytaj więcej
SASHA BOOLE WYDAŁ PŁYTĘ, WYSTĄPI W Ciechanowie
3 października Sasha wystąpi w Zgrzycie

czytaj więcej
Konkurs „CIECHANÓW w obiektywie – cztery pory roku"
Zaprezentuj różnorodny charakter miasta w czterech porach roku

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 września 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Która instytucja najlepiej promuje swoją ofertę spędzenia wolnego czasu w trakcie zimowych ferii?
Zarząd osiedla
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
COEK Studio
MOSiR
Szkoła
Żadna z powyższych

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl