Pierwszy inwestor w nowej podstrefie ekonomicznej w Ciechanowie
dodał: Bartek,2017-08-29

Na jednej z działek, włączonych wraz z początkiem 2017 roku do podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zainwestuje firma Chromavis Service. Miasto sprzedało działkę o powierzchni 1,6182 ha za 664 500 zł. Dziś został podpisany akt notarialny. Powstaną nowe miejsca pracy. Firma z branży kosmetycznej wybuduje zakład wraz z zapleczem laboratoryjnym.

Firma Chromavis Service kupiła jedną z działek składających się na Kompleks 5 ciechanowskiej podstrefy WMSSE, znajdujący się w obrębie Szczurzyn. Według obowiązującej zmiany Studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego miasta Ciechanów teren położony jest w granicach obszaru obejmującego zabudowę produkcyjną, bazy, składy, magazyny oraz usługi.
W zorganizowanym 16 sierpnia przetargu ograniczonym mogły wziąć udział podmioty posiadające zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chromavis Service uzyskał je 20 kwietnia. W przetargu tylko ta firma złożyła ofertę oraz wpłaciła wadium w wysokości 50 tys. zł. Dziś prezydent Krzysztof Kosiński, członek zarządu firmy Guillaume Delmon oraz Krzysztof Gąsior z WMSSE podpisali akt notarialny.
Na kupionym przez Chromavis Service terenie wybudowany zostanie nowy zakład, w którym będzie odbywała się produkcja produktów kosmetycznych. Powstanie tam także zaplecze laboratoryjne. Przedsiębiorstwo podkreśla, że dzięki inwestycji wprowadzi produkty, przy wykorzystaniu odmiennego procesu technologicznego oraz innowacyjnych rozwiązań. Firma szacuje koszty inwestycji na około 30 mln zł oraz przewiduje zatrudnienie na początek co najmniej 20 nowych osób. Planuje, wraz z rozwojem firmy, tworzenie kolejnych miejsc pracy. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, zakład ruszy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Chromavis jest jednym z największych światowych operatorów w branży make-up, posiada w ofercie produkty do makijażu i paznokci oraz pielęgnacji skóry. Chromavis stanowi część założonej w 1985 r. francuskiej Grupy Fareva, zatrudniającej około 10 tysięcy pracowników w 11 państwach. Zakłady produkcyjne Grupy Fareva znajdują się we Francji, Włoszech, Brazylii i USA.

30 grudnia 2016 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów poszerzające Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną m. in. o tereny pod inwestycje w Ciechanowie. Objęcie podstrefą miejskich działek to szansa na rozwój przedsiębiorczości.

Teren włączony do podstrefy Ciechanów to 4,2425 ha. Są to działki miejskie stanowiące trzy kompleksy pod inwestycje. Kompleks 3 to działka w obrębie Niechodzin-Bielin (0,4497 ha), Kompleks 4 to dwie działki w tym samym obrębie (0,8507 ha i 1,1137 ha), Kompleks 5 to dwie działki w obrębie Szczurzyn (0,2102 ha i 1,6182 ha). To tereny uzbrojone, w pełni spełniające kryteria konieczne do włączenia do podstrefy. Są dobrze skomunikowane, z infrastrukturą niezbędną do prowadzenia działań inwestycyjnych. Wcześniej w podstrefie Ciechanów znalazły się dwa kompleksy: Kompleks 1 – teren firmy Bauer (objęcie na samodzielny wniosek firmy), Kompleks 2 – obręb ewidencyjny nr 40 Ujazdówek (teren poza granicami miasta).
Na podstawie średnich wyników osiągniętych na terenie WMSSE na koniec 2015 roku, szacuje się, że na włączonym terenie może zostać utworzonych około 140 nowych miejsc pracy, przy nakładach około 34,5 mln zł prywatnych środków.

Tereny należące do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczone są pod inwestycje gospodarcze, charakteryzują się dobrym uzbrojeniem, położeniem, inwestujący tam, mogą liczyć na ulgi i wsparcie. Pomoc publiczna jest główną zachętą do inwestowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydział Kontaktów Społecznych
Urzędu Miasta Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Pierwszy przegrany sparing


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Konkurs na najładniejszą posesję
W ramach 21. edycji konkursu ciechanowskie ogródki i balkony można zgłaszać do 31 lipca. Ustalono cztery kategorie: „Budynki mieszkalne wielorodzinne”,…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 24 czerwca 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl