Pierwszy inwestor w nowej podstrefie ekonomicznej w Ciechanowie
dodał: Bartek,2017-08-29

Na jednej z działek, włączonych wraz z początkiem 2017 roku do podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zainwestuje firma Chromavis Service. Miasto sprzedało działkę o powierzchni 1,6182 ha za 664 500 zł. Dziś został podpisany akt notarialny. Powstaną nowe miejsca pracy. Firma z branży kosmetycznej wybuduje zakład wraz z zapleczem laboratoryjnym.

Firma Chromavis Service kupiła jedną z działek składających się na Kompleks 5 ciechanowskiej podstrefy WMSSE, znajdujący się w obrębie Szczurzyn. Według obowiązującej zmiany Studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego miasta Ciechanów teren położony jest w granicach obszaru obejmującego zabudowę produkcyjną, bazy, składy, magazyny oraz usługi.
W zorganizowanym 16 sierpnia przetargu ograniczonym mogły wziąć udział podmioty posiadające zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chromavis Service uzyskał je 20 kwietnia. W przetargu tylko ta firma złożyła ofertę oraz wpłaciła wadium w wysokości 50 tys. zł. Dziś prezydent Krzysztof Kosiński, członek zarządu firmy Guillaume Delmon oraz Krzysztof Gąsior z WMSSE podpisali akt notarialny.
Na kupionym przez Chromavis Service terenie wybudowany zostanie nowy zakład, w którym będzie odbywała się produkcja produktów kosmetycznych. Powstanie tam także zaplecze laboratoryjne. Przedsiębiorstwo podkreśla, że dzięki inwestycji wprowadzi produkty, przy wykorzystaniu odmiennego procesu technologicznego oraz innowacyjnych rozwiązań. Firma szacuje koszty inwestycji na około 30 mln zł oraz przewiduje zatrudnienie na początek co najmniej 20 nowych osób. Planuje, wraz z rozwojem firmy, tworzenie kolejnych miejsc pracy. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, zakład ruszy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Chromavis jest jednym z największych światowych operatorów w branży make-up, posiada w ofercie produkty do makijażu i paznokci oraz pielęgnacji skóry. Chromavis stanowi część założonej w 1985 r. francuskiej Grupy Fareva, zatrudniającej około 10 tysięcy pracowników w 11 państwach. Zakłady produkcyjne Grupy Fareva znajdują się we Francji, Włoszech, Brazylii i USA.

30 grudnia 2016 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów poszerzające Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną m. in. o tereny pod inwestycje w Ciechanowie. Objęcie podstrefą miejskich działek to szansa na rozwój przedsiębiorczości.

Teren włączony do podstrefy Ciechanów to 4,2425 ha. Są to działki miejskie stanowiące trzy kompleksy pod inwestycje. Kompleks 3 to działka w obrębie Niechodzin-Bielin (0,4497 ha), Kompleks 4 to dwie działki w tym samym obrębie (0,8507 ha i 1,1137 ha), Kompleks 5 to dwie działki w obrębie Szczurzyn (0,2102 ha i 1,6182 ha). To tereny uzbrojone, w pełni spełniające kryteria konieczne do włączenia do podstrefy. Są dobrze skomunikowane, z infrastrukturą niezbędną do prowadzenia działań inwestycyjnych. Wcześniej w podstrefie Ciechanów znalazły się dwa kompleksy: Kompleks 1 – teren firmy Bauer (objęcie na samodzielny wniosek firmy), Kompleks 2 – obręb ewidencyjny nr 40 Ujazdówek (teren poza granicami miasta).
Na podstawie średnich wyników osiągniętych na terenie WMSSE na koniec 2015 roku, szacuje się, że na włączonym terenie może zostać utworzonych około 140 nowych miejsc pracy, przy nakładach około 34,5 mln zł prywatnych środków.

Tereny należące do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczone są pod inwestycje gospodarcze, charakteryzują się dobrym uzbrojeniem, położeniem, inwestujący tam, mogą liczyć na ulgi i wsparcie. Pomoc publiczna jest główną zachętą do inwestowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydział Kontaktów Społecznych
Urzędu Miasta Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Pierwszy przegrany sparing


Sezon rozliczeń w pełni
Sezon rozliczeń w pełni Jak każdy początek roku także ten mija pod hasłem rozliczeń z Urzędami Skarbowymi z dochodów uzyskanych…
Piękny uśmiech drogą do zdrowia
Na pewno zauważyłeś, że we wszelkich amerykańskich flamach, programach oraz dokumentach wszyscy mają piękne, białe i równe zęby.

czytaj więcej
Niepożądane zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Chcąc zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy, warto walczyć z takimi wadami jak pyszałkowatość czy brak opanowania

czytaj więcej
Kompetencje miękkie – jakie uwielbiają pracodawcy
Postęp, a co za tym idzie także zmiany na rynku pracy, kreują nowe wymagania od potencjalnych pracowników

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


I Ciechanowski Przegląd Fotograficzny
W sobotę 24 lutego o godz. 16:00 w Centrum Handlowym MRÓWKA odbędzie się I Ciechanowski Przegląd Fotograficzny zorganizowany przez Ciechanowski…
10 sekretów Marilyn Monroe
Muzeum Romantyzmu zaprasza na koncert pt. „10 sekretów Marilyn Monroe”, które opowiedziane i wyśpiewane zostaną przez Sonię Bohosiewicz. Artystce na scenie towarzyszyć będzie pianista Fabian Włodarek

czytaj więcej
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz - recital
Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli, Być kobietą – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zabrzmią w Ciechanowie

czytaj więcej
Lodowisko
Lodowisko czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.00

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 lutego 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl