Pierwszy inwestor w nowej podstrefie ekonomicznej w Ciechanowie
dodał: Bartek,2017-08-29

Na jednej z działek, włączonych wraz z początkiem 2017 roku do podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zainwestuje firma Chromavis Service. Miasto sprzedało działkę o powierzchni 1,6182 ha za 664 500 zł. Dziś został podpisany akt notarialny. Powstaną nowe miejsca pracy. Firma z branży kosmetycznej wybuduje zakład wraz z zapleczem laboratoryjnym.

Firma Chromavis Service kupiła jedną z działek składających się na Kompleks 5 ciechanowskiej podstrefy WMSSE, znajdujący się w obrębie Szczurzyn. Według obowiązującej zmiany Studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego miasta Ciechanów teren położony jest w granicach obszaru obejmującego zabudowę produkcyjną, bazy, składy, magazyny oraz usługi.
W zorganizowanym 16 sierpnia przetargu ograniczonym mogły wziąć udział podmioty posiadające zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chromavis Service uzyskał je 20 kwietnia. W przetargu tylko ta firma złożyła ofertę oraz wpłaciła wadium w wysokości 50 tys. zł. Dziś prezydent Krzysztof Kosiński, członek zarządu firmy Guillaume Delmon oraz Krzysztof Gąsior z WMSSE podpisali akt notarialny.
Na kupionym przez Chromavis Service terenie wybudowany zostanie nowy zakład, w którym będzie odbywała się produkcja produktów kosmetycznych. Powstanie tam także zaplecze laboratoryjne. Przedsiębiorstwo podkreśla, że dzięki inwestycji wprowadzi produkty, przy wykorzystaniu odmiennego procesu technologicznego oraz innowacyjnych rozwiązań. Firma szacuje koszty inwestycji na około 30 mln zł oraz przewiduje zatrudnienie na początek co najmniej 20 nowych osób. Planuje, wraz z rozwojem firmy, tworzenie kolejnych miejsc pracy. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, zakład ruszy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Chromavis jest jednym z największych światowych operatorów w branży make-up, posiada w ofercie produkty do makijażu i paznokci oraz pielęgnacji skóry. Chromavis stanowi część założonej w 1985 r. francuskiej Grupy Fareva, zatrudniającej około 10 tysięcy pracowników w 11 państwach. Zakłady produkcyjne Grupy Fareva znajdują się we Francji, Włoszech, Brazylii i USA.

30 grudnia 2016 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów poszerzające Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną m. in. o tereny pod inwestycje w Ciechanowie. Objęcie podstrefą miejskich działek to szansa na rozwój przedsiębiorczości.

Teren włączony do podstrefy Ciechanów to 4,2425 ha. Są to działki miejskie stanowiące trzy kompleksy pod inwestycje. Kompleks 3 to działka w obrębie Niechodzin-Bielin (0,4497 ha), Kompleks 4 to dwie działki w tym samym obrębie (0,8507 ha i 1,1137 ha), Kompleks 5 to dwie działki w obrębie Szczurzyn (0,2102 ha i 1,6182 ha). To tereny uzbrojone, w pełni spełniające kryteria konieczne do włączenia do podstrefy. Są dobrze skomunikowane, z infrastrukturą niezbędną do prowadzenia działań inwestycyjnych. Wcześniej w podstrefie Ciechanów znalazły się dwa kompleksy: Kompleks 1 – teren firmy Bauer (objęcie na samodzielny wniosek firmy), Kompleks 2 – obręb ewidencyjny nr 40 Ujazdówek (teren poza granicami miasta).
Na podstawie średnich wyników osiągniętych na terenie WMSSE na koniec 2015 roku, szacuje się, że na włączonym terenie może zostać utworzonych około 140 nowych miejsc pracy, przy nakładach około 34,5 mln zł prywatnych środków.

Tereny należące do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczone są pod inwestycje gospodarcze, charakteryzują się dobrym uzbrojeniem, położeniem, inwestujący tam, mogą liczyć na ulgi i wsparcie. Pomoc publiczna jest główną zachętą do inwestowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydział Kontaktów Społecznych
Urzędu Miasta Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Pierwszy przegrany sparing


Kradzież karty płatniczej. Co zrobić?
Obecnie niemalże każdy z nas posiada kartę płatniczą. Dzięki niej możemy łatwo i wygodnie płacić w sklepach, wypłacać gotówkę, a…
Pożyczki w Ciechanowie - warto z nich korzystać?
Bywają trudne i palące sytuacje, kiedy pieniądze są potrzebne natychmiast. Nie ma czasu na zbieranie licznych dokumentów w celu wzięcia kredytu i przechodzenia długiej weryfikacji w banku. Wtedy jedyn

czytaj więcej
Co w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania stanowi zagrożenie?
Policja zdiagnozowała zagrożenia w poszczególnych częściach Ciechanowa oraz okolicznych miejscowościach

czytaj więcej
Nowa inwestycja w Glinojecku
Rusza pierwszy etap produkcji w największej w Polsce fabryce systemów kominowych

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Konsultacje Programu współpracy Gminy Miejskiej Ciechanów z organizacjami pozarządowymi
Organizacje pozarządowe mogą składać konkretne propozycje zapisów do programu od 23 sierpnia do 22 września. W konsultacjach mogą wziąć udział…
Znakowanie rowerów
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zachęca do znakowania rowerów

czytaj więcej
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki zaprasza
Rozpoczęły się zapisy na zajęcia oraz do klubów zainteresowań

czytaj więcej
SASHA BOOLE WYDAŁ PŁYTĘ, WYSTĄPI W Ciechanowie
3 października Sasha wystąpi w Zgrzycie

czytaj więcej
Konkurs „CIECHANÓW w obiektywie – cztery pory roku"
Zaprezentuj różnorodny charakter miasta w czterech porach roku

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 września 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Która instytucja najlepiej promuje swoją ofertę spędzenia wolnego czasu w trakcie zimowych ferii?
Zarząd osiedla
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki
COEK Studio
MOSiR
Szkoła
Żadna z powyższych

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl