Jakie obowiązki musi spełnić właściciel samochodu?
dodał: Sylwester,2017-09-29

Posiadacz samochodu nie powinien zaniedbywać kilku ważnych kwestii, gdy chodzi o własny pojazd. Niedbalstwo może się skończyć dość kiepsko. O czym trzeba pamiętać?

 
Okresowy przegląd
 
Obowiązkową sprawą jest na pewno przegląd samochodu, który należy wykonać raz w roku. SKP sprawdza, czy pojazd może być dopuszczony do ruchu. To konieczne, aby móc korzystać ze swojego auta, jak dotąd. Warto pamiętać o dacie takiego badania, ponieważ przegapienie terminu może skutkować mandatem. Jednak jest coś jeszcze, ponieważ w razie kolizji możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania, gdy nie będziemy posiadać aktualnego przeglądu.
 
To szczególnie powinno przemówić do wyobraźni. W przyszłości planowane jest zaostrzenie przepisów dla kierowców, którzy nie wykonują przeglądu w terminie. W takiej sytuacji koszt będzie podwójny, natomiast formalności będzie można dokonać jedynie w jednej z kilkunastu wskazanych stacji.
 
Obowiązkowe ubezpieczenie
 
Kolejną sprawą jest oczywiście OC, czyli obowiązkowe ubezpieczenie, które należy opłacać również raz w roku. Oczywiście można je rozbić także na wygodne rady i płacić na przykład kwartalnie. Natomiast koszt takich opłat jest zależny od wielu rzeczy, między innymi marki, rocznika, mocy silnika, czy miejsca dokonania rejestracji. W sytuacji, gdy nasze auto jest zabytkowe, sprawa wygląda jeszcze inaczej. Tego typu ubezpieczenie rządzi się innymi prawami. Przede wszystkim nie jest ono już obowiązkowe.
 
Classic Car Insurance bierze pod uwagę inny sposób użytkowania tego typu samochodów. Chodzi na przykład o to, że zazwyczaj pojazd taki nie jest eksploatowany cały rok, a najczęściej stoi w garażu. Dlatego też można liczyć na zniżki za małą ilość przejechanych kilometrów. Poza tym często zdarza się, że da się umowę zawrzeć na mniej niż rok, czyli zupełnie inaczej niż ma miejsce standardowo. Wtedy przed jakimś wydarzeniem, w jakim auto ma uczestniczyć, na przykład zlot zabytkowych maszyn, można po prostu pojazd ubezpieczyć. Natomiast jeśli będziemy przewozić go lawetą, to nie ma takiej potrzeby.
 
O powyższych sprawach musi pamiętać każdy posiadać samochodu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku ubezpieczenia warunki mogą wyglądać naprawdę różnie. Szczególnie posiadacze nietypowych wozów muszą dowiedzieć się dokładnie, jak sytuacja się przedstawia. Najlepiej, jeśli zgłosimy się do konkretnego ubezpieczyciela, który zaprezentuje nam zasady właśnie pod kątem naszego pojazdu. Wtedy będziemy wiedzieli, na czym stoimy.


powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania. Im mniej środków będziesz mógł…
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej
Jaka drukarka do małej firmy?
Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach

czytaj więcej
Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Jak sprawić, żeby wydawał się atrakcyjniejszy?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Taekwon-Do ITF
W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 września 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl