Pierwsze podsumowanie działań „Znicz 2017”
dodał: Wojtek,2017-10-30

Pierwsze podsumowanie działań „Znicz 2017”

Od piątku 27 października ciechanowscy policjanci prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przez te pierwsze trzy dni na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 7 zdarzeń drogowych, nikt nie zginął, nie było też osób rannych. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców samochodami oraz 3 nietrzeźwych rowerzystów. Ukarali mandatami 96 kierowców za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Dodatkowo policjanci zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych od pojazdów.

Niestety pomimo naszych apeli o rozsądek na drodze za kierownicę samochodów wsiadło dwóch nietrzeźwych kierowców, natomiast rowerem podróżowało 3 nietrzeźwych mieszkańców pow. ciechanowskiego.

Pierwszy został zatrzymany w sobotę 28 października tuz przed północą. Do zatrzymania doszło w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej. 45-letni mieszkaniec Ciechanowa kierował fordem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę 29 października o godz. 21:30 w Ciechanowie na ul. Płońskiej. Tym razem 20-letni kierowca opla , mieszkaniec pow. pułtuskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Zatrzymani kierowcy muszą się teraz liczyć z odpowiedzialnością karną, za popełnienie przestępstwa z art. 178a kk grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat oraz wysoka nawiązka.

Policjanci zatrzymali również 2 piratów drogowych. Obydwaj kierowcy wpadli w miejscowości Gumowo. W sobotę o godz. 10:45 42-letni kierowca hyundaia pędził z prędkością 125 km/h w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, drugi kierowca został zatrzymany w niedzielę. 33-letni płocczanin przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h jadąc mitsubishi. Mężczyźni stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi. Na konta kierowców doszło po 10 punktów karnych.


W środę 25 października około godz. 18:20 w Ciechanowie na ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych doszło do potrącenia 68-letniej kobiety na przejściu dla pieszych. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Kierowca Volkswagena, który skręcał w ul. 11 PUL nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej będącej na wyznaczonym przejściu. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W tym roku na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do 7 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 1 osoba zginęła a 6 zostało rannych. Przyczyny tych zdarzeń drogowych to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (2), nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem (2), nieprawidłowe cofanie (1), niedostosowanie prędkości przez kierującego pojazdem do warunków panujących na drodze (1) i chodzenie nieprawidłową stroną drogi (1).

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny szczególnie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, wcześnie zapadający zmierzch, słaba widoczność pieszych i rowerzystów na drodze czy śliska nawierzchnia to czynniki, które mogą doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego zwracamy się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze.


--------

Dwóch młodych mężczyzn odpowie za pobicie mieszkańca gminy Ojrzeń

19 października 2017 dwóch młodych mieszkańców gminy Ojrzeń usłyszało zarzut pobicia w miejscowości Kraszewo mieszkańca gminy Ojrzeń
Do zdarzenia doszło w dniu 16 października 2017r. ok. godz. 20:00 w miejscowości Kraszewo, gdzie dwóch młodych mężczyzn dokonało pobicia 53 letniego mieszkańca gm. Ojrzeń. W wyniku podjętych przez Policje czynności ustalono i zatrzymano dwóch sprawców. Są to młodzi mieszkańcy gminy Ojrzeń w wieku 19 i 24 lata. Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu, za który odpowiedzą przed sądem.
Za przestępstwo pobicia z art. 158 § 1 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp.szt. Bożena Kuklakpowrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania. Im mniej środków będziesz mógł…
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej
Jaka drukarka do małej firmy?
Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach

czytaj więcej
Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Jak sprawić, żeby wydawał się atrakcyjniejszy?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Taekwon-Do ITF
W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 20 września 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl