Pierwsze podsumowanie działań „Znicz 2017”
dodał: Wojtek,2017-10-30

Pierwsze podsumowanie działań „Znicz 2017”

Od piątku 27 października ciechanowscy policjanci prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przez te pierwsze trzy dni na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do 7 zdarzeń drogowych, nikt nie zginął, nie było też osób rannych. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców samochodami oraz 3 nietrzeźwych rowerzystów. Ukarali mandatami 96 kierowców za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Dodatkowo policjanci zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych od pojazdów.

Niestety pomimo naszych apeli o rozsądek na drodze za kierownicę samochodów wsiadło dwóch nietrzeźwych kierowców, natomiast rowerem podróżowało 3 nietrzeźwych mieszkańców pow. ciechanowskiego.

Pierwszy został zatrzymany w sobotę 28 października tuz przed północą. Do zatrzymania doszło w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej. 45-letni mieszkaniec Ciechanowa kierował fordem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę 29 października o godz. 21:30 w Ciechanowie na ul. Płońskiej. Tym razem 20-letni kierowca opla , mieszkaniec pow. pułtuskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Zatrzymani kierowcy muszą się teraz liczyć z odpowiedzialnością karną, za popełnienie przestępstwa z art. 178a kk grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat oraz wysoka nawiązka.

Policjanci zatrzymali również 2 piratów drogowych. Obydwaj kierowcy wpadli w miejscowości Gumowo. W sobotę o godz. 10:45 42-letni kierowca hyundaia pędził z prędkością 125 km/h w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, drugi kierowca został zatrzymany w niedzielę. 33-letni płocczanin przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h jadąc mitsubishi. Mężczyźni stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi. Na konta kierowców doszło po 10 punktów karnych.


W środę 25 października około godz. 18:20 w Ciechanowie na ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych doszło do potrącenia 68-letniej kobiety na przejściu dla pieszych. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Kierowca Volkswagena, który skręcał w ul. 11 PUL nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej będącej na wyznaczonym przejściu. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W tym roku na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do 7 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 1 osoba zginęła a 6 zostało rannych. Przyczyny tych zdarzeń drogowych to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (2), nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem (2), nieprawidłowe cofanie (1), niedostosowanie prędkości przez kierującego pojazdem do warunków panujących na drodze (1) i chodzenie nieprawidłową stroną drogi (1).

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny szczególnie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, wcześnie zapadający zmierzch, słaba widoczność pieszych i rowerzystów na drodze czy śliska nawierzchnia to czynniki, które mogą doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego zwracamy się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze.


--------

Dwóch młodych mężczyzn odpowie za pobicie mieszkańca gminy Ojrzeń

19 października 2017 dwóch młodych mieszkańców gminy Ojrzeń usłyszało zarzut pobicia w miejscowości Kraszewo mieszkańca gminy Ojrzeń
Do zdarzenia doszło w dniu 16 października 2017r. ok. godz. 20:00 w miejscowości Kraszewo, gdzie dwóch młodych mężczyzn dokonało pobicia 53 letniego mieszkańca gm. Ojrzeń. W wyniku podjętych przez Policje czynności ustalono i zatrzymano dwóch sprawców. Są to młodzi mieszkańcy gminy Ojrzeń w wieku 19 i 24 lata. Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu, za który odpowiedzą przed sądem.
Za przestępstwo pobicia z art. 158 § 1 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp.szt. Bożena Kuklakpowrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Nowy autobus ZKM
Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie kupił nowy autobus, który wyposażony jest w klimatyzację całopojazdową, system lokalizacji pojazdów, łączność alarmową kierowcy…
Darmowe pożyczki bez odsetek
Darmowe pożyczki bez oprocentowania są udostępniane są przez internet i może z nich skorzystać każdy, kto posiada dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto w banku

czytaj więcej
Co może oznaczać ból z prawej strony brzucha?
Ból jest sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Najwięcej obaw pojawia się, gdy dolegliwości bólowe dotyczą brzucha. Co może oznaczać ból brzucha po prawej stronie?

czytaj więcej
Dokumenty potrzebne do odszkodowania
Aby uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, koniecznie trzeba przedłożyć mu pewne dokumenty. Najważniejsze jest, by dokumenty były zgodne z prawdą i - przede wszystkim, by było ich jak najwięcej

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Jubileusz 20-lecia Związku Literatów
Jubileusz 20-lecia obchodzi Związek Literatów na Mazowszu (ZLM). Związek wydał na tę okoliczność dwie książki („Serce Jaskółki” Jadwigi Wichrackiej-Sumiły oraz…
Koncert Jacka Borkowskiego
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zapraszam na koncert „Żyłem jak chciałem”

czytaj więcej
Leszek Długosz i Waldemar Smaszcz gośćmi spotkania w Opinogórze
Muzeum Romantyzmu zaprasza na piętnaste spotkanie z cyklu „Salonik Elizy”

czytaj więcej
Konkurs „Wydajemy Własną Książkę”
Biblioteka Pedagogiczna organizuje drugą powiatową edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

czytaj więcej
Harcerskie Nuty Niepodległości
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Zespołu wokalno-instrumentalnego „Żywioły Art”

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 25 listopada 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl