Nie pal śmieci – kolejna odsłona akcji Straży Miejskiej
dodał: Wojtek,2017-10-30

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym, Straż Miejska prowadzi kontrole w zakresie przestrzegania zakazu spalania szkodliwych odpadów. Strażnicy edukują mieszkańców oraz zwracają uwagę na szkody dla zdrowia, wynikające z palenia śmieci w piecach, jak również informują m.in., jak należy w bezpieczny sposób pozbywać się odpadów oraz co grozi za ich spalanie.

Działania prowadzone są zarówno na podstawie zgłoszeń mieszkańców jak i w wyniku obserwacji i interwencji strażników. Strażnicy kontrolują miejsca, w których istnieje podejrzenie spalania szkodliwych odpadów. Podkreślają, że poza konsekwencjami zdrowotnymi, zanieczyszczaniem powietrza oraz niebezpieczeństwem pożaru lub wybuchu, dotkliwe mogą być również konsekwencje finansowe. Prawo przewiduje bowiem odpowiedzialność finansową w postaci grzywny nałożonej przez Straż Miejską w wysokości do 500 zł.

W sezonie grzewczym często odczuwamy nieprzyjemny, duszący dym wydobywający się z niektórych kominów. Zwłaszcza na osiedlach domów jednorodzinnych mieszkańcy skarżą się, że nie mogą wietrzyć mieszkań. W przypadku tak nieodpowiedzialnych zachowań niezwykle ważne jest edukowanie i, w razie konieczności, bardziej zdecydowane działanie. Musimy reagować dla dobra wszystkich mieszkańców – powiedział komendant Straży Miejskiej Mariusz Szymański.

Problem można zgłosić, dzwoniąc do Straży Miejskiej pod numer telefonu 986 oraz korzystając z formularza zgłoszenia potrzeby interwencji, udostępnionego na stronie internetowej umciechanow.pl w zakładce „Dla mieszkańców/Straż Miejska”.

Strażnicy będą prowadzili kontrole przez cały sezon grzewczy. Jest to jedna z wielu miejskich inicjatyw związanych z działaniami na rzecz poprawy jakości powietrza. Między innymi dzięki pozyskaniu przez Ciechanów prawie 800 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możliwa była wymiana przez mieszkańców ponad 150 starych pieców na ekologiczne kotły grzewcze.

 


Renata Jeziołkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Nowe stare śmieci !


Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Wiele osób marzy o własnym ogrodzie - to w końcu doskonałe miejsce na odpoczynek. Jednak niektórzy w pewnym momencie nie…
Wymień AZBEST na CREATON! Konkurs wystartował
Na uczestników czeka nagroda w postaci płyty falistej z włóknocementu marki CREATON

czytaj więcej
Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Charakterystyczne logo Nike to nic innego jak jedno ze skrzydeł bogini. Kosztowało zaledwie 35 dolarów: tyle otrzymała za nie 28-letnia studentka, która je zaprojektowała

czytaj więcej
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Konkurs na najładniejszą posesję
W ramach 21. edycji konkursu ciechanowskie ogródki i balkony można zgłaszać do 31 lipca. Ustalono cztery kategorie: „Budynki mieszkalne wielorodzinne”,…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 17 lipca 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl