Nie pal śmieci – kolejna odsłona akcji Straży Miejskiej
dodał: Wojtek,2017-10-30

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym, Straż Miejska prowadzi kontrole w zakresie przestrzegania zakazu spalania szkodliwych odpadów. Strażnicy edukują mieszkańców oraz zwracają uwagę na szkody dla zdrowia, wynikające z palenia śmieci w piecach, jak również informują m.in., jak należy w bezpieczny sposób pozbywać się odpadów oraz co grozi za ich spalanie.

Działania prowadzone są zarówno na podstawie zgłoszeń mieszkańców jak i w wyniku obserwacji i interwencji strażników. Strażnicy kontrolują miejsca, w których istnieje podejrzenie spalania szkodliwych odpadów. Podkreślają, że poza konsekwencjami zdrowotnymi, zanieczyszczaniem powietrza oraz niebezpieczeństwem pożaru lub wybuchu, dotkliwe mogą być również konsekwencje finansowe. Prawo przewiduje bowiem odpowiedzialność finansową w postaci grzywny nałożonej przez Straż Miejską w wysokości do 500 zł.

W sezonie grzewczym często odczuwamy nieprzyjemny, duszący dym wydobywający się z niektórych kominów. Zwłaszcza na osiedlach domów jednorodzinnych mieszkańcy skarżą się, że nie mogą wietrzyć mieszkań. W przypadku tak nieodpowiedzialnych zachowań niezwykle ważne jest edukowanie i, w razie konieczności, bardziej zdecydowane działanie. Musimy reagować dla dobra wszystkich mieszkańców – powiedział komendant Straży Miejskiej Mariusz Szymański.

Problem można zgłosić, dzwoniąc do Straży Miejskiej pod numer telefonu 986 oraz korzystając z formularza zgłoszenia potrzeby interwencji, udostępnionego na stronie internetowej umciechanow.pl w zakładce „Dla mieszkańców/Straż Miejska”.

Strażnicy będą prowadzili kontrole przez cały sezon grzewczy. Jest to jedna z wielu miejskich inicjatyw związanych z działaniami na rzecz poprawy jakości powietrza. Między innymi dzięki pozyskaniu przez Ciechanów prawie 800 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możliwa była wymiana przez mieszkańców ponad 150 starych pieców na ekologiczne kotły grzewcze.

 


Renata Jeziołkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Nowe stare śmieci !


Nowy autobus ZKM
Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie kupił nowy autobus, który wyposażony jest w klimatyzację całopojazdową, system lokalizacji pojazdów, łączność alarmową kierowcy…
Darmowe pożyczki bez odsetek
Darmowe pożyczki bez oprocentowania są udostępniane są przez internet i może z nich skorzystać każdy, kto posiada dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto w banku

czytaj więcej
Co może oznaczać ból z prawej strony brzucha?
Ból jest sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Najwięcej obaw pojawia się, gdy dolegliwości bólowe dotyczą brzucha. Co może oznaczać ból brzucha po prawej stronie?

czytaj więcej
Dokumenty potrzebne do odszkodowania
Aby uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, koniecznie trzeba przedłożyć mu pewne dokumenty. Najważniejsze jest, by dokumenty były zgodne z prawdą i - przede wszystkim, by było ich jak najwięcej

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Jubileusz 20-lecia Związku Literatów
Jubileusz 20-lecia obchodzi Związek Literatów na Mazowszu (ZLM). Związek wydał na tę okoliczność dwie książki („Serce Jaskółki” Jadwigi Wichrackiej-Sumiły oraz…
Koncert Jacka Borkowskiego
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zapraszam na koncert „Żyłem jak chciałem”

czytaj więcej
Leszek Długosz i Waldemar Smaszcz gośćmi spotkania w Opinogórze
Muzeum Romantyzmu zaprasza na piętnaste spotkanie z cyklu „Salonik Elizy”

czytaj więcej
Konkurs „Wydajemy Własną Książkę”
Biblioteka Pedagogiczna organizuje drugą powiatową edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

czytaj więcej
Harcerskie Nuty Niepodległości
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Zespołu wokalno-instrumentalnego „Żywioły Art”

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 25 listopada 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl