Weekend na drogach
dodał: Wojtek,2017-11-07

Uszkodził znak drogowy.

W nocy z 3/4 listopada 2017 o godz. 2:45 ciechanowscy policjanci w rejonie skrzyżowania pl. Kościuszki z ul. Grodzką zatrzymali 27-letniego mieszkańca Ciechanowa, który uszkodził znak drogowy.


Policjanci podczas patrolowania terenu miasta w rejonie skrzyżowania pl. Kościuszki z ul. Grodzką zauważyli mężczyznę, który wyrywa znak drogowy „przejście dla pieszy”. Policjanci widząc całe zajście podjęli interwencję wobec mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wymachiwał rękami oraz używał słów wulgarnych. Od mężczyzny wyczuwalny był również alkohol. Był to 27-letni mieszkaniec Ciechanowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila. 27-latek w związku ze swoim zachowaniem został zatrzymany do wytrzeźwienia. Następnego dnia za popełnione wykroczenia czyli zakłócenie porządku publicznego oraz uszkodzenie znaku został ukarany mandatami karnymi.


Piraci drogowi

41-letnia kierująca vw passatem przekroczyła prędkość, wyprzedzała na skrzyżowaniu oraz na podwójnej ciągłej. W przeciągu 20 minut uzbierała 14 punktów karnych oraz otrzymała mandaty na łączną kwotę 600 zł.

W niedzielę 5 listopada br. o godz. 12:30 w Pęchcinie na drodze krajowej nr 60, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pojazd vw passat, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 29 km/h. 41-latka z Torunia otrzymała mandat karny w wysokości 100 zł i 4 punkty karne. Kierująca jednak dalej postanowiła łamać przepisy ruchu drogowego. W miejscowości Gumowo kolejny patrol z ciechanowskiej drogówki zatrzymał ten sam pojazd do kontroli. Tym razem 41-latka wyprzedzała na skrzyżowaniu oraz nie zastosowała się do znaków P-4 czyli „podwójnej linii ciągłej” gdzie również wykonywała manewr wyprzedzania. Za te wykroczenia została ukarana mandatem w wysokości łącznie 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Ciechanowscy policjanci przez miniony weekend po zakończonej akcji „Znicz 2017” prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu ciechanowskiego. W tym czasie również nie doszło do żadnego wypadku drogowego, na ciechanowskich drogach nikt nie zginął nie było tez osób rannych. Policjanci odnotowali 8 niegroźnych kolizji drogowych. Nie zabrakło natomiast piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość.
W sobotę 4 listopada br. policjanci zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. O godz. 7:15 w Ciechanowie na ul. Kasprzaka, 41-letni kierowca hyundaia pędził z prędkością 103 km/h, o godz. 10:00 w miejscowości Gumowo na krajowej 60-ce 25-letni kierowca nissana jechał z prędkością 104 km/h a w Pomorzu o godz. 12:00 za przekroczenie prędkości został zatrzymany 26-letni kierowca skody, który pędził 109 km/h. W niedzielę policjanci zatrzymali kolejnych 2 kierowców, o godz. 10:00 w Woli Wierzbowskiej 21-latek jechał skoda z prędkością 117 km/h, natomiast o godz. 17:35 w Kraszewie prawo jazdy stracił 26-letni kierowca vw bora który jechał z prędkością 104 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy, trzech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi a w stosunku do dwóch zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Dodatkowo na konta kierowców zostaną dodane punkty karne, plus 10.

W miniony weekend zatrzymano również 4 rowerzystów, kierujących pod wpływem alkoholu.


podkom. Jolanta Bym
 

Tragiczny wypadek w pobliżu Dębska, zginął 25-letni mężczyzna

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem, w pobliżu miejscowości Dębsk. W wypadku zginął 25- letni mieszkaniec pow. mławskiego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę na drodze.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki BMW 25-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Dzierzgowa, z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn, zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Młody kierowca zginął na miejscu wypadku. Służby ratunkowe powiadomili przejeżdżający tamtędy kierowcy, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu służb. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – warunki na drogach są coraz trudniejsze, miejscowe zamglenia, szybko zapadający zmierzch, mokra i śliska nawierzchnia powodują, że chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości mogą doprowadzić do wypadku. Pamiętajmy również, że widząc wypadek drogowy mamy obowiązek powiadomienia służb ratunkowych. Podstawową czynnością jest także zabezpieczenie miejsca zdarzenia- tj. włączenie świateł awaryjnych w swoim aucie i ustawienie trójkąta ostrzegawczego.

 

 

Anna Pawłowska / KPP Mława

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Tragiczny weekend na drogach regionu


Nowy autobus ZKM
Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie kupił nowy autobus, który wyposażony jest w klimatyzację całopojazdową, system lokalizacji pojazdów, łączność alarmową kierowcy…
Darmowe pożyczki bez odsetek
Darmowe pożyczki bez oprocentowania są udostępniane są przez internet i może z nich skorzystać każdy, kto posiada dowód osobisty, telefon komórkowy oraz konto w banku

czytaj więcej
Co może oznaczać ból z prawej strony brzucha?
Ból jest sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Najwięcej obaw pojawia się, gdy dolegliwości bólowe dotyczą brzucha. Co może oznaczać ból brzucha po prawej stronie?

czytaj więcej
Dokumenty potrzebne do odszkodowania
Aby uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, koniecznie trzeba przedłożyć mu pewne dokumenty. Najważniejsze jest, by dokumenty były zgodne z prawdą i - przede wszystkim, by było ich jak najwięcej

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Jubileusz 20-lecia Związku Literatów
Jubileusz 20-lecia obchodzi Związek Literatów na Mazowszu (ZLM). Związek wydał na tę okoliczność dwie książki („Serce Jaskółki” Jadwigi Wichrackiej-Sumiły oraz…
Koncert Jacka Borkowskiego
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zapraszam na koncert „Żyłem jak chciałem”

czytaj więcej
Leszek Długosz i Waldemar Smaszcz gośćmi spotkania w Opinogórze
Muzeum Romantyzmu zaprasza na piętnaste spotkanie z cyklu „Salonik Elizy”

czytaj więcej
Konkurs „Wydajemy Własną Książkę”
Biblioteka Pedagogiczna organizuje drugą powiatową edycję konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

czytaj więcej
Harcerskie Nuty Niepodległości
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Zespołu wokalno-instrumentalnego „Żywioły Art”

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 25 listopada 2017 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl