Weekend na drogach
dodał: Wojtek,2017-11-07

Uszkodził znak drogowy.

W nocy z 3/4 listopada 2017 o godz. 2:45 ciechanowscy policjanci w rejonie skrzyżowania pl. Kościuszki z ul. Grodzką zatrzymali 27-letniego mieszkańca Ciechanowa, który uszkodził znak drogowy.


Policjanci podczas patrolowania terenu miasta w rejonie skrzyżowania pl. Kościuszki z ul. Grodzką zauważyli mężczyznę, który wyrywa znak drogowy „przejście dla pieszy”. Policjanci widząc całe zajście podjęli interwencję wobec mężczyzny, który zachowywał się agresywnie wymachiwał rękami oraz używał słów wulgarnych. Od mężczyzny wyczuwalny był również alkohol. Był to 27-letni mieszkaniec Ciechanowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że ma w organizmie ponad 1,5 promila. 27-latek w związku ze swoim zachowaniem został zatrzymany do wytrzeźwienia. Następnego dnia za popełnione wykroczenia czyli zakłócenie porządku publicznego oraz uszkodzenie znaku został ukarany mandatami karnymi.


Piraci drogowi

41-letnia kierująca vw passatem przekroczyła prędkość, wyprzedzała na skrzyżowaniu oraz na podwójnej ciągłej. W przeciągu 20 minut uzbierała 14 punktów karnych oraz otrzymała mandaty na łączną kwotę 600 zł.

W niedzielę 5 listopada br. o godz. 12:30 w Pęchcinie na drodze krajowej nr 60, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pojazd vw passat, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość o 29 km/h. 41-latka z Torunia otrzymała mandat karny w wysokości 100 zł i 4 punkty karne. Kierująca jednak dalej postanowiła łamać przepisy ruchu drogowego. W miejscowości Gumowo kolejny patrol z ciechanowskiej drogówki zatrzymał ten sam pojazd do kontroli. Tym razem 41-latka wyprzedzała na skrzyżowaniu oraz nie zastosowała się do znaków P-4 czyli „podwójnej linii ciągłej” gdzie również wykonywała manewr wyprzedzania. Za te wykroczenia została ukarana mandatem w wysokości łącznie 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Ciechanowscy policjanci przez miniony weekend po zakończonej akcji „Znicz 2017” prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu ciechanowskiego. W tym czasie również nie doszło do żadnego wypadku drogowego, na ciechanowskich drogach nikt nie zginął nie było tez osób rannych. Policjanci odnotowali 8 niegroźnych kolizji drogowych. Nie zabrakło natomiast piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość.
W sobotę 4 listopada br. policjanci zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. O godz. 7:15 w Ciechanowie na ul. Kasprzaka, 41-letni kierowca hyundaia pędził z prędkością 103 km/h, o godz. 10:00 w miejscowości Gumowo na krajowej 60-ce 25-letni kierowca nissana jechał z prędkością 104 km/h a w Pomorzu o godz. 12:00 za przekroczenie prędkości został zatrzymany 26-letni kierowca skody, który pędził 109 km/h. W niedzielę policjanci zatrzymali kolejnych 2 kierowców, o godz. 10:00 w Woli Wierzbowskiej 21-latek jechał skoda z prędkością 117 km/h, natomiast o godz. 17:35 w Kraszewie prawo jazdy stracił 26-letni kierowca vw bora który jechał z prędkością 104 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy, trzech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi a w stosunku do dwóch zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Dodatkowo na konta kierowców zostaną dodane punkty karne, plus 10.

W miniony weekend zatrzymano również 4 rowerzystów, kierujących pod wpływem alkoholu.


podkom. Jolanta Bym
 

Tragiczny wypadek w pobliżu Dębska, zginął 25-letni mężczyzna

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem, w pobliżu miejscowości Dębsk. W wypadku zginął 25- letni mieszkaniec pow. mławskiego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę na drodze.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki BMW 25-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Dzierzgowa, z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn, zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. Młody kierowca zginął na miejscu wypadku. Służby ratunkowe powiadomili przejeżdżający tamtędy kierowcy, którzy zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu służb. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – warunki na drogach są coraz trudniejsze, miejscowe zamglenia, szybko zapadający zmierzch, mokra i śliska nawierzchnia powodują, że chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości mogą doprowadzić do wypadku. Pamiętajmy również, że widząc wypadek drogowy mamy obowiązek powiadomienia służb ratunkowych. Podstawową czynnością jest także zabezpieczenie miejsca zdarzenia- tj. włączenie świateł awaryjnych w swoim aucie i ustawienie trójkąta ostrzegawczego.

 

 

Anna Pawłowska / KPP Mława

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Tragiczny weekend na drogach regionu


Sezon rozliczeń w pełni
Sezon rozliczeń w pełni Jak każdy początek roku także ten mija pod hasłem rozliczeń z Urzędami Skarbowymi z dochodów uzyskanych…
Piękny uśmiech drogą do zdrowia
Na pewno zauważyłeś, że we wszelkich amerykańskich flamach, programach oraz dokumentach wszyscy mają piękne, białe i równe zęby.

czytaj więcej
Niepożądane zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Chcąc zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy, warto walczyć z takimi wadami jak pyszałkowatość czy brak opanowania

czytaj więcej
Kompetencje miękkie – jakie uwielbiają pracodawcy
Postęp, a co za tym idzie także zmiany na rynku pracy, kreują nowe wymagania od potencjalnych pracowników

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


I Ciechanowski Przegląd Fotograficzny
W sobotę 24 lutego o godz. 16:00 w Centrum Handlowym MRÓWKA odbędzie się I Ciechanowski Przegląd Fotograficzny zorganizowany przez Ciechanowski…
10 sekretów Marilyn Monroe
Muzeum Romantyzmu zaprasza na koncert pt. „10 sekretów Marilyn Monroe”, które opowiedziane i wyśpiewane zostaną przez Sonię Bohosiewicz. Artystce na scenie towarzyszyć będzie pianista Fabian Włodarek

czytaj więcej
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz - recital
Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli, Być kobietą – nieśmiertelne przeboje Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zabrzmią w Ciechanowie

czytaj więcej
Lodowisko
Lodowisko czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.00

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 lutego 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl