Dokumenty potrzebne do odszkodowania
dodał: Sylwester,2017-11-17

Dokumenty potrzebne do odszkodowania

Aby uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela, koniecznie trzeba przedłożyć mu pewne dokumenty. Najważniejsze jest, by dokumenty były zgodne z prawdą i - przede wszystkim, by było ich jak najwięcej. To pozwala niezaprzeczalnie udowodnić naszą sytuację. Im więcej dokumentów udowadniających zdarzenie, tym ubezpieczycielowi jest łatwiej ocenić sytuację i wypłacić należne odszkodowanie. Jakie dokumenty trzeba przedłożyć w ubezpieczalni?

Oświadczenie poszkodowanego

Bycie poszkodowanym w wypadku nie jest niczym przyjemnym. Często nie wiemy jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania odszkodowania. Aby otrzymać rekompensatę, trzeba wypełnić lub napisać oświadczenie. Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada w swoich dokumentach takie druki. Wystarczy je tylko pobrać i uzupełnić w brakujących miejscach. W sytuacji, gdy druk jest niejasny, jeśli chodzi o sposób jego wypełnienia, warto skonsultować to z agencją zajmującą się pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań.

W oświadczeniu poszkodowanego powinien znaleźć się szczegółowy opis okoliczności wypadku. Należy pamiętać, że im więcej szczegółów zostanie podanych, tym łatwiej będzie ustalić ubezpieczalni szczegóły zdarzenia i łatwiej będzie podjąć decyzję o wypłacie należnego odszkodowania. Ważnym jest też to, by mieć dowody na wszystko, o czym pisało się w oświadczeniu.

Dowody "tuż po"

W dobie telefonii cyfrowej i smartfonów, warto pamiętać o wykonaniu dokumentacji fotograficznej miejsca wypadku. Im więcej zdjęć przedstawiających okoliczności wypadku, tym lepiej. Wykonując własne zdjęcia na miejscu zdarzenia należy pamiętać, by uwiecznić warunki panujące na drodze oraz by zrobić jak najwięcej zdjęć uszkodzonego mienia. To pozwoli na dokładną analizę uszkodzeń i zmniejszy ryzyko pominięcia któregoś z nich.

Jeśli w wyniku akcji ratunkowej uszkodzono części ubrania poszkodowanego, należy również to sfotografować i przedłożyć w Ubezpieczalni. Komentuje redaktor portalu www.odszkodowaniazoc.pl.

Dokumenty medyczne

Jeśli poszkodowany został przewieziony do szpitala, wystawiona została Karta Medycznych Czynności Ratunkowych. Ten dokument wraz z wypisem ze szpitala oraz notatką policyjną również powinno się załączyć do przedkładanej dokumentacji z miejsca zdarzenia.

Pomoc pełnomocnika

To dobre rozwiązanie, ponieważ każda sprawa o odszkodowanie jest inna. Osoba zajmująca się tym profesjonalnie jest w stanie oszacować, czy oferowane nam odszkodowanie zostało wyliczone uczciwie. Jeśli nie, takiemu człowiekowi jest łatwiej wskazać kwotę, którą powinniśmy otrzymać za poniesione urazy i straty materialne.
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Stracił radio i dokumenty


Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania. Im mniej środków będziesz mógł…
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej
Jaka drukarka do małej firmy?
Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach

czytaj więcej
Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Jak sprawić, żeby wydawał się atrakcyjniejszy?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Taekwon-Do ITF
W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 20 września 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl