Złodziejski wypad czwórki z północy...
dodał: Wojtek,2017-12-18

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 4 osoby przyłapane na kradzieży ubrań.

Trzy kobiety i jeden mężczyzna, mieszkańcy pow. mławskiego zostali zatrzymani przez ciechanowską policję, we wtorek 12 grudnia br. w jednym z ciechanowskich centrów handlowych - 55-letnia matka, jej syn 20-latek, 16-letnia dziewczyna dwudziestolatka, oraz 38-latka, która jako pierwsza wpadła na kradzieży – usłyszeli już zarzuty.


Informację o zatrzymanej sprawczyni kradzieży, dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał od pracownicy sklepu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że kobieta została przyłapana na kradzieży ubrań, które chowała w swojej torbie. 38-latka jednak nie działała sama. Natychmiastowe i sprawne działanie policjantów pozwoliło zatrzymać kolejne trzy osoby. Na parkingu sklepu przy pojeździe, którym przyjechali na świąteczne „zakupy” zatrzymali 20-latka wraz z 16-latką, natomiast na dworcu PKP zatrzymana została 55-latka, która już czekała na odjazd ze skradzionym wcześniej towarem.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby działały wspólnie i w porozumieniu, tego dnia kradły towar również z innych sklepów na terenie centrum. Ubrania, które zostały zabezpieczone przez policjantów miały wartość około 1,5 tys złotych.

Zatrzymane osoby nie były wcześniej notowane. Usłyszały już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z komisariatu Policji w Nasielsku, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Tor jazdy kierowcy Cinquecento, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Pojechał za nim, a gdy ten zatrzymał się przy sklepie, funkcjonariusz nie pozwolił mu już nigdzie odjechać.

11 grudnia 2017 r. około godz. 14:50, policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Nasielsku, będąc w Gąsocinie zauważy , że kierujący pojazdem fiat cinquecento wykonuje dziwne manewry, zjeżdżając do krawędzi jezdni. Czujny funkcjonariusz postanowił pojechać za podejrzanym pojazdem. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się, gdy kierowca fiata zatrzymał się przed sklepem. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Wtedy powiadomił dyżurnego ciechanowskiej policji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 48-letni kierowca fiata miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna podczas kontroli posiadał przy sobie tylko dowód osobisty oraz pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny od pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 48-latek ma bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką.

Zatrzymanie 44-latka

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ciechanowa, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez innego kierowcę, mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile. 44-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie,  6 grudnia br. około godz. 20:20 otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji.

44-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kierowca fiata wjeżdżał na drogę dla rowerów, na chodnik dla pieszych, przekraczał podwójną linię ciągłą oraz na powierzchnię wyłączoną z ruchu. Stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu oraz dla siebie. Mieszkaniec Ciechanowa, który jechał za 44-latkiem widząc brawurową jazdę zatrzymał pojazd na ul. Mazowieckiej i zabrał kierowcy kluczyki. O całym zajściu powiadomił policję.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca fiata ma w organizmie blisko 4 promile. Od mężczyzny została pobrana również krew do badań. Mężczyzna podczas kontroli posiadał jedynie dowód osobisty, policjanci ustalili, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Minioną noc mieszkaniec pow. ciechanowskiego spędził w policyjnym areszcie.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca Ciechanowa, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.


kom. Jolanta Bym powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

Złodziejski kwartet i paser


Można wierzyć w ludzi
W ostatnich kilku dniach do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiło się czterech uczciwych znalazców portfeli z pieniędzmi i dokumentów.…
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej
Funkcjonalna pompa do oczka wodnego
Czym powinna charakteryzować się dobra pompa?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Opinogóra: Wiersze przy lampie naftowej
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza na dziewiąte spotkanie z cyklu „Wiersze przy lampie naftowej”, które odbędzie się 22 kwietnia 2018…
XII Płocka Noc Kabaretowa Jedziemy na Mundial
Już po raz XII najlepsze polskie kabarety zjadą do Płocka, aby bawić publiczność w jednym z najpiękniej położonych amfiteatrów w Polsce oraz przed telewizorami

czytaj więcej
DaVinci KIDS - mnóstwo atrakcji dla najmłodszych
DaVinci KIDS ma ona ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni i została zaprojektowana tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 kwietnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl