Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup grilla?
dodał: Krzysztof,2018-01-24

Grill to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia ogrodowego. Zazwyczaj decydujemy się na urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium, które wyciągamy na czas imprezy i chowamy tuż po niej w zadaszone miejsce. Zobaczmy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas zakupu przenośnego grilla.

Rodzaj użytego paliwa

W sklepach z wyposażeniem ogrodu można spotkać trzy rodzaje grilli: węglowe, gazowe i elektryczne. Każdy z nich ma swoją specyfikę przygotowywania potraw. Niewątpliwą zaletą grilla węglowego jest charakterystyczny zapach palonego drewna, przyjemny i kojarzący się właśnie z pieczeniem kiełbasek. Spory wybór tego typu urządzeń można znaleźć w sklepie online https://www.top-grille.pl/category/grille-weglowe-5.

Osoby bacznie dbające o ochronę środowiska narzekają jednak, że podczas spalania węgla do atmosfery dostaje się szkodliwy dwutlenek węgla, dlatego zalecają korzystanie z innych rozwiązań, na przykład grilla gazowego lub elektrycznego. Ten ostatni szczególnie dobrze sprawdza się na niewielkim balkonie lub w bezpośredniej bliskości domu, czyli tam, gdzie mamy bezpośredni dostęp do kontaktu.

Wielkość rusztu

Jeśli mamy dużą rodzinę, powinniśmy wybrać grill o większym ruszcie, na którym zmieści się kilka kawałków karkówki, marynowana pierś z kurczaka, kiełbaska i szaszłyki. Warto również sprawdzić, czy w wybranym przez nas modelu można łatwo regulować wysokość zamontowania rusztu.

Pokrywa

Niektóre potrawy i składniki, na przykład cebulka czy papryka, z których zrobione są szaszłyki, miękną, gdy są przykryte. To pozwala przygotować je w taki sposób, w jaki najbardziej lubimy. Pokrywka wykonana z odpowiedniego tworzywa to dobry sposób na zatrzymanie ciepła i większa kontrola nad procesem przyrządzania smakołyków.

Kółka jezdne

W warunkach ogrodowych kółka stanowią element ułatwiający przenoszenie grilla z miejsca na miejsce. Dzięki nim, po zakończeniu posiłku, urządzenie możemy sprawnie schować pod wiatę czy do garażu. Ponadto, kółka stanowią swego rodzaju izolację od gruntu, dzięki czemu elementy metalowe grilla nie ulegają tak szybko korozji i zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych.

Półki boczne do przygotowywania smakołyków

W nowoczesnych grillach producenci montują półki boczne, dzięki którym zwiększa się nam powierzchnia robocza. Za jej sprawą, nawet nie mając obok siebie stołu, możemy wykonać najważniejsze czynności związane na przykład z nacięciem kiełbasy. To bardzo praktyczny element. Dobrze, jeśli jest składany. powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl