Sezon rozliczeń w pełni
dodał: Sylwester,2018-02-16

Sezon rozliczeń w pełni

Jak każdy początek roku także ten mija pod hasłem rozliczeń z Urzędami Skarbowymi z dochodów uzyskanych w ubiegłym roku. Większość podatników ma obowiązek złożyć odpowiednie deklaracje do końca kwietnia. Można to zrobić na papierowych formularzach lub też składając pit online.

Warto rozliczyć się przez Internet?

Popularnym i bezpiecznym sposobem rozliczenia się z dochodów jest skorzystanie z opcji, jaką dają popularne programy i aplikacje. Pit online to najczęściej wybierana przez podatników metoda, która pozwala na intuicyjne i szybkie wypełnienie formularzy i załączników, a co najważniejsze minimalizuje ryzyko błędów rachunkowych. Żeby rozliczyć się, potrzebujemy jedynie komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Darmowy program pozwala wypełnić pit online, gdzie rozliczyć należy zarówno przychody, jak i różnego rodzaju ulgi i odliczenia, jakie przewiduje ustawodawca. Co najważniejsze, korzystanie z aktualnego programu pozwala mieć pewność, że wypełniamy odpowiednie formularze dostosowane do zmienionych przepisów podatkowych, a sama aplikacja jest wyjątkowo przyjazna wszystkim użytkownikom.

Jak rozliczyć pit online?

Rozliczenie odpowiednich formularzy zarówno w wersji papierowej, jak i online pozwala skorzystać z przysługujących ulg. Możemy również rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub z dzieckiem oraz szybko wypełnić konieczne załączniki. Poza tym na każdym etapie pracy możemy zapisać dane i potem wrócić do wypełniania deklaracji. Program automatycznie dobierze konieczne formularze oraz na bieżąco będzie sprawdzać wszystkie obliczenia na podstawie obowiązujące wskaźniki – czyli na przykład progi podatkowe, stawki podatku, koszty uzyskania przychodów, limity odliczeń. Są to parametry, które co roku mogą się zmieniać i dlatego należy zwrócić uwagę na aktualną wersję programu. On także zadba o odpowiednie zaokrąglenia odpowiednich kwot.

Warto również pamiętać, że rozliczając się się z podatku, można przekazać 1% tegoż dla organizacji pożytku publicznego. Można również wpisać cel szczegółowy, na który pieniądze mają być przekazane.
Po wpisaniu wszystkich koniecznych danych nie ma konieczności drukowania formularza i korzystania z usług poczty. Całość przesyłamy drogą elektroniczną i nie potrzebujemy do tego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Weryfikacja podatnika następuje poprzez wprowadzenie takich danych jak NIP lub PESEL, dane personalne oraz kwota przychodu z deklaracji złożonej w roku poprzednim. Po wysłaniu niemalże natychmiast otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru - czyli UPO.
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Jest dużym i bardzo ważnym narządem, bez którego nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wątroba spełnia szereg ważnych…
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej
Funkcjonalna pompa do oczka wodnego
Czym powinna charakteryzować się dobra pompa?

czytaj więcej
Jak przygotować się na pierwszy wyjazd na snowboard?
Zimą coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na deskę lub narty. Planujesz swój pierwszy snowboardowy wypad? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


150. rocznica Urodzin Prezydenta prof. Ignacego Mościckiego
150. rocznica Urodzin Prezydenta prof. Ignacego Mościckiego   Wystawa czynna do 30 marca 2018 w budynku ekspozycyjnym ul. Warszawska 61, Ciechanów…
DaVinci KIDS - mnóstwo atrakcji dla najmłodszych
DaVinci KIDS ma ona ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni i została zaprojektowana tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 marca 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl