Sezon rozliczeń w pełni
dodał: Sylwester,2018-02-16

Sezon rozliczeń w pełni

Jak każdy początek roku także ten mija pod hasłem rozliczeń z Urzędami Skarbowymi z dochodów uzyskanych w ubiegłym roku. Większość podatników ma obowiązek złożyć odpowiednie deklaracje do końca kwietnia. Można to zrobić na papierowych formularzach lub też składając pit online.

Warto rozliczyć się przez Internet?

Popularnym i bezpiecznym sposobem rozliczenia się z dochodów jest skorzystanie z opcji, jaką dają popularne programy i aplikacje. Pit online to najczęściej wybierana przez podatników metoda, która pozwala na intuicyjne i szybkie wypełnienie formularzy i załączników, a co najważniejsze minimalizuje ryzyko błędów rachunkowych. Żeby rozliczyć się, potrzebujemy jedynie komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Darmowy program pozwala wypełnić pit online, gdzie rozliczyć należy zarówno przychody, jak i różnego rodzaju ulgi i odliczenia, jakie przewiduje ustawodawca. Co najważniejsze, korzystanie z aktualnego programu pozwala mieć pewność, że wypełniamy odpowiednie formularze dostosowane do zmienionych przepisów podatkowych, a sama aplikacja jest wyjątkowo przyjazna wszystkim użytkownikom.

Jak rozliczyć pit online?

Rozliczenie odpowiednich formularzy zarówno w wersji papierowej, jak i online pozwala skorzystać z przysługujących ulg. Możemy również rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub z dzieckiem oraz szybko wypełnić konieczne załączniki. Poza tym na każdym etapie pracy możemy zapisać dane i potem wrócić do wypełniania deklaracji. Program automatycznie dobierze konieczne formularze oraz na bieżąco będzie sprawdzać wszystkie obliczenia na podstawie obowiązujące wskaźniki – czyli na przykład progi podatkowe, stawki podatku, koszty uzyskania przychodów, limity odliczeń. Są to parametry, które co roku mogą się zmieniać i dlatego należy zwrócić uwagę na aktualną wersję programu. On także zadba o odpowiednie zaokrąglenia odpowiednich kwot.

Warto również pamiętać, że rozliczając się się z podatku, można przekazać 1% tegoż dla organizacji pożytku publicznego. Można również wpisać cel szczegółowy, na który pieniądze mają być przekazane.
Po wpisaniu wszystkich koniecznych danych nie ma konieczności drukowania formularza i korzystania z usług poczty. Całość przesyłamy drogą elektroniczną i nie potrzebujemy do tego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Weryfikacja podatnika następuje poprzez wprowadzenie takich danych jak NIP lub PESEL, dane personalne oraz kwota przychodu z deklaracji złożonej w roku poprzednim. Po wysłaniu niemalże natychmiast otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru - czyli UPO.
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl