Funkcjonalna pompa do oczka wodnego
dodał: Sylwester,2018-02-28

Funkcjonalna pompa do oczka wodnego

Zachowanie prawidłowej równowagi biologicznej w przydomowym oczku wodnym stanowi bardzo ważną kwestię, bo nie wystarczy tylko zbudować zbiornik i cieszyć się jego wyglądem, należy też prawidłowo zadbać o niego, zwłaszcza jeśli ma się zamiar hodować w nim ryby.

Czym powinna charakteryzować się dobra pompa?

By faktycznie pompa do oczka wodnego sprawdziła się w użytkowaniu musi być odpowiednio wybrana. Tutaj ważnym parametrem będzie wydajność urządzenia. Należy więc dokładnie sprawdzić ile litrów na godzinę jest w stanie przepompować. Im więcej tym będzie lepsza. Oczywiście nie należy zapominać, że musi być też odpowiednio dobrana do wydajności, jaką posiada filtr. Decydując się na zakup pompy, która ma zasilać fontannę należy zwrócić uwagę na jaką wysokości będzie mogła tłoczyć wodę. Niestety im mniejsza będzie wysokość podnoszenia cieczy tym mniejsze wizualne efekty przyniesie.

Dobór pompy a wymagania

W wyborze odpowiedniego rodzaju pompy, a na rynku dostępnych jest kilka typów pomoże wcześniejsze sprecyzowanie własnych wymagań, bo to czy urządzenie ma zasilać fontannę, ma tworzyć wodną kaskadę czy ma zostać zamontowane w figurce ma kluczowe znaczenie. Mając niewielkich rozmiarów oczko wodne fontanna musi mieć również odpowiednie gabaryty tak samo jak pompa. Jeśli zostanie dobrane zbyt duża, woda będzie rozchlapywała się poza oczko, co niestety zbyt efektowne nie będzie, a poza tym będzie to zmuszało do ciągłego uzupełniania wody. Tutaj warto wziąć pod uwagę fakt, iż sama fontanna musi być mniejsza od szerokości oczka, tylko wtedy jej montaż ma sens.

Prawidłowy montaż fontanny wodnej

Wbrew pozorom ma on bardzo duże znaczenie, bo jeśli fontanna zostanie nieprawidłowo osadzona, nawet najlepsza pompa do oczka wodnego nie pomoże uzyskać konkretnego efektu. Przed zakupem warto więc sprawdzić jakie zalecenia daje producent i jaki efekt może stworzyć wybrana pompa, o ile zostanie zamontowana tuż pod lustrem wody.

Co może zmniejszyć wydajność pompy?

Mając w zamiarze zamontowanie fontanny na dnie oczka wodnego, trzeba liczyć się z utrudnieniami, gdyż koniecznością będzie przedłużenie rury, dzięki której woda jest doprowadzana do fontannowej dyszy. Niestety im dłuższa rura zostanie założona tym większe starty będą w wydajności pompy, warto więc dokładnie przemyśleć takie rozwiązanie, bo efekt końcowy może nie być zadowalający. Na wydajność pompy znaczący wpływ może mieć także miejsce, w którym zostanie zatopiona.

Jedna pompa do kaskady i fontanny-czy to możliwe?

Oczywiście, jeśli zostanie dobrana wydajna pompa takie połączenie jest możliwe. Warto jednak wcześniej obliczyć jaką wydajność musi posiadać pompa by po odliczeniu strat, jakie spowoduje zasilenie kaskady odpowiednie wartości pozostały do zasilenia fontanny. Osoby, które nie mają wiedzy jak dobrać pompę do oczka wodnego powinny skorzystać z porad profesjonalisty, bądź mogą znaleźć przydatne informacje na forach internetowych, gdzie większość użytkowników zapewne poleci wydajne pompy elektromagnetyczne, które obecnie cieszą się dużą popularnością. powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Jest dużym i bardzo ważnym narządem, bez którego nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wątroba spełnia szereg ważnych…
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej
Funkcjonalna pompa do oczka wodnego
Czym powinna charakteryzować się dobra pompa?

czytaj więcej
Jak przygotować się na pierwszy wyjazd na snowboard?
Zimą coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na deskę lub narty. Planujesz swój pierwszy snowboardowy wypad? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


150. rocznica Urodzin Prezydenta prof. Ignacego Mościckiego
150. rocznica Urodzin Prezydenta prof. Ignacego Mościckiego   Wystawa czynna do 30 marca 2018 w budynku ekspozycyjnym ul. Warszawska 61, Ciechanów…
DaVinci KIDS - mnóstwo atrakcji dla najmłodszych
DaVinci KIDS ma ona ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni i została zaprojektowana tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 marca 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl