Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
dodał: Wojtek,2018-03-07

Jest dużym i bardzo ważnym narządem, bez którego nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wątroba spełnia szereg ważnych funkcji, a nękające ją choroby oraz chwilowe dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Jakie choroby wątroby atakują nas najczęściej? Dlaczego żadna z nich nie może zostać zignorowana?

Wątroba: skąd biorą się problemy związane z tym narządem?

Wątroba, która w pierwszej kolejności odpowiada za oczyszczanie naszego organizmu ze szkodliwych toksyn, jest narządem wyjątkowo mocno narażonym na kontakt ze szkodliwymi bakteriami oraz niebezpiecznymi toksynami. Ze względu na fakt, iż narząd ten pełni wiele funkcji w naszym organizmie, nawet drobne uszkodzenia wątroby mogą mieć silny wpływ na nasze zdrowie. Jakie czynniki mogą się dla naszej wątroby okazać największym zagrożeniem? Wiadomo, że jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest toksyczne uszkodzenie wątroby, zakażenia oraz zatrucia. Narząd ten może paść również ofiarą komórek nowotworowych. Niestety, wiele chorób wątroby wykrywa się bardzo późno, w chwili, gdy chory narząd zaczyna już sprawiać wiele poważnych dolegliwości.

Jakie choroby wątroby występują najczęściej?

Lista schorzeń i dolegliwości, które mogą nękać ten ważny narząd, jest bardzo długa. W gronie tych chorób, z którymi lekarze muszą walczyć najczęściej, pojawiają się m. in. takie problemy, jak wirusowe zapalenie wątroby (typu A, B, C lub D), zatrucie wątroby oraz marskość wątroby. Dość częstym problemem są też nowotwory oraz choroby wątroby, za rozwój których odpowiedzialne są pasożyty. Wśród innych zagrożeń, na jakie narażony jest ten ważny narząd, pojawiają się też choroby wątroby spowodowane zaburzeniami w układzie krążenia. Każda z tych dolegliwości wymaga profesjonalnego i szybkiego leczenia, gdyż każda z nich może stać się poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia oraz życia.
 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania. Im mniej środków będziesz mógł…
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej
Jaka drukarka do małej firmy?
Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach

czytaj więcej
Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Jak sprawić, żeby wydawał się atrakcyjniejszy?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Taekwon-Do ITF
W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 20 września 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl