Kierowców bezmózgowców spotkasz na drogach powiatu
dodał: Dezyderiusz,2018-03-12

5 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w piątek ciechanowscy policjanci. W tym rowerzysta, motorowerzysta i 3 kierowców samochodami. W dwóch przypadkach pijani kierowcy uczestniczyli w zdarzeniach drogowych. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.


Ok godz. 10:00 na drodze krajowej nr 60 w rejonie skrętu do miejscowości Chrzanówek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów osobowych. Policjanci ustalili, że kierowca BMW, który poruszał się w kierunku Ciechanowa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok pojazdu audi, który jechał z przeciwnego kierunku, następnie BMW wrócił na swój pas ruchu i uderzył w tył przyczepki ciągniętej przez pojazd audi jadący przed bmw. Podczas wykonywania czynności przez policjantów okazało się, że 47-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierowca bmw był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

W piątek tuż przed północą doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Na rondzie Kaprala Józefa Grzesia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Według ustaleń funkcjonariuszy 34-letni kierowca mazdy jadąc ul. Sienkiewicza w kierunku ul. Mławskiej wjeżdżając na rondo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pojazdowi toyota i uderzył w jego prawy bok. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, ze kierowca mazdy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.


Kierowcy stracili prawa jazdy, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 , zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka obowiązkowa nawiązka. Mężczyźni odpowiedzą również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Kierował samochodem pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień.

Kontrolę wobec 32-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego rozpoczęli funkcjonariusze Straży Miejskiej. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierowca volkswagena ma cofnięte uprawnienia. Do zdarzenia doszło 10 marca o godz. 9:00 w Ciechanowie na ul. Płońskiej.

Od 1 czerwca 2017 roku, kierowanie samochodem pomimo zatrzymanego prawa jazdy decyzją administracyjną jest przestępstwem z art. 180a kk za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

 

Kierująca prawdopodobnie uratowała mu życie

 

Reakcja uczestników ruchu drogowego na zagrożenie to podstawa w tworzeniu bezpieczeństwa. Taką postawa wykazała się kierująca, która poruszała się drogą wojewódzką nr 616. Być może dzięki jej reakcji nie doszło do tragedii. Zgłaszająca poinformowała policję, że za miejscowością Przążewo przy drodze leży mężczyzna.


Z uwagi na zapadający zmrok, był zupełnie niewidoczny, a kierująca zauważyła go w ostatniej chwili. Ta informacja pozwoliła funkcjonariuszom dojechać na miejsce na czas. Policjanci zastali w miejscu zgłoszenia nietrzeźwego 36-letniego mieszkańca Ciechanowa. Mężczyzna nie był w stanie sam dotrzeć do miejsca zamieszkania. Policjanci doprowadzili 36-latka do miejsca zamieszkania i przekazali rodzinie. Pozostawienie go samego zagrażałoby jego życiu.
Postawa zgłaszającej jest godna naśladowania, dzięki krótkiej informacji być może nie doszło do tragedii.

kom. Jolanta Bym powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl