Sesja Rady Miasta
dodał: Wojtek,2018-04-09

Na 42. sesję przygotowano sprawozdania z 2017 roku na temat wspierania rodzin, działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz realizacji programów współpracy gminy z podmiotami pożytku publicznego.

Podczas obrad, które odbyły się 29 marca, radni rozpatrzyli 17 projektów uchwał. Opowiedzieli się za modyfikacją Wieloletniej Prognozy Finansowej i budżetu na 2018 rok. M.in. wprowadzone zostały nowe zadania inwestycyjne i remontowe, które zgłaszali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych i które uwzględnione zostały w opublikowanej przez miasto liście działań na ten rok. Ponadto w budżecie pojawił się zapis o przekazaniu szpitalowi w Ciechanowie 200 tys. zł na zakup łóżek dla pacjentów.

Radni zgodzili się też na udzielenie pomocy rzeczowej dla województwa mazowieckiego, polegającej na opracowaniu i przekazaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, dotyczącej przebudowy drogi nr 616 obejmującej ul. Gruduską.
W związku z nowelizacją ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat konieczne było dokonanie zmian w statucie Żłobka Miejskiego. Radni zaakceptowali zamysł przystąpienia gminy do realizacji projektu „Pomocna dłoń – usługi opiekuńcze PCK dla osób niesamodzielnych”. Wsparcie otrzyma 60 osób mieszkających w Ciechanowie.

Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego. Prezydent przygotował projekt, do którego następnie wprowadził zapisy, zgłaszane przez radych i mieszkańców. Zmiany względem ubiegłego roku związane są koniecznością poparcia zgłaszanego projektu podpisami mieszkańców (20 podpisów mieszkańców osiedla w przypadku projektu osiedlowego oraz 50 podpisów mieszkańców miasta w przypadku projektu ogólnomiejskiego). Nie będzie możliwości zgłaszania placów zabaw i siłowni zewnętrznych, brane pod uwagę mogą być jedynie projekty modyfikacji istniejących już tego typu obiektów. Otwarte będą prace komisji weryfikacyjnej projekty, pomysłodawcy w przypadku decyzji negatywnych będą mieli 3 dni na odwołanie się. Przy głosowaniu internetowym konieczne będzie posiadanie skrzynki mailowej, by potwierdzić oddanie głosu, będzie także możliwość wglądu w oddany przez siebie głos. Głosujący papierowo przy wrzucaniu karty do urny będzie legitymowany przez urzędnika. Pracom komisji liczącej głosy przyglądać będą się radni – po jednym z każdego klubu. Projekty będzie można zgłaszać w maju, w czerwcu będą one weryfikowane przez komisję, w lipcu odbędzie się głosowanie, w sierpniu ogłoszone zostaną wyniki.

Samorządowcy przyjęli uchwalę w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym. Zdecydowano o utworzeniu 4 okręgów. Wyrażono też zgodę na nabycie od PKP prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej dojście z ul. Świętochowskiego do zrewitalizowanego skweru. Aprobatę rady zyskał zamysł podpisania kolejnej umowy najmu z dotychczasowym dzierżawcą nieruchomości w dzielnicy Podzamcze oraz zbycia działki w obrębie Szczurzyna.
Radni uchwalili nowy wzór wniosku o nadanie Honorowego Obywatelstwa Ciechanowa. Zatwierdzili także zmiany Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok. Względy prawne spowodowały, że trzeba było zmodyfikować Regulamin Cmentarza Komunalnego. Wprowadzono konieczne modyfikacje, opłaty pozostały bez zmian.
W związku z przebudową drogi z Ciechanowa do Opinogóry, przez miejscowość Kąty, radni zgodzili się na udzielenie dotacji Powiatowi Ciechanowskiemu w wysokości 1,5 mln zł. Na dofinansowanie prac w ul. Kwiatowej przekazano powiatowi ponad 798 tys. zł. Obydwie inwestycje realizowane będą w tym roku, dzięki porozumieniu samorządów.
Radni przyjęli rezygnację Tomasza Podsiadlika z pracy w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu.

 

 

 

 

 

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

XXVIII sesja Rady Miasta


Jaka drukarka do małej firmy?
Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach. Zanim dokonasz zakupu zrób dokładny…
Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Jak sprawić, żeby wydawał się atrakcyjniejszy?

czytaj więcej
Wymień AZBEST na CREATON! Konkurs wystartował
Na uczestników czeka nagroda w postaci płyty falistej z włóknocementu marki CREATON

czytaj więcej
Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Charakterystyczne logo Nike to nic innego jak jedno ze skrzydeł bogini. Kosztowało zaledwie 35 dolarów: tyle otrzymała za nie 28-letnia studentka, która je zaprojektowała

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Basen odkryty i kąpielisko „Krubin” czynne dłużej
Na prośby mieszkańców, w upalne dni godziny funkcjonowania miejskich kąpielisk zostają wydłużone. Basen odkryty i kąpielisko „Krubin” będą czynne godzinę…
Sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Taekwon-Do ITF
W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i…

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 14 sierpnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl