Sesja Rady Miasta
dodał: Wojtek,2018-04-09

Na 42. sesję przygotowano sprawozdania z 2017 roku na temat wspierania rodzin, działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz realizacji programów współpracy gminy z podmiotami pożytku publicznego.

Podczas obrad, które odbyły się 29 marca, radni rozpatrzyli 17 projektów uchwał. Opowiedzieli się za modyfikacją Wieloletniej Prognozy Finansowej i budżetu na 2018 rok. M.in. wprowadzone zostały nowe zadania inwestycyjne i remontowe, które zgłaszali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych i które uwzględnione zostały w opublikowanej przez miasto liście działań na ten rok. Ponadto w budżecie pojawił się zapis o przekazaniu szpitalowi w Ciechanowie 200 tys. zł na zakup łóżek dla pacjentów.

Radni zgodzili się też na udzielenie pomocy rzeczowej dla województwa mazowieckiego, polegającej na opracowaniu i przekazaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, dotyczącej przebudowy drogi nr 616 obejmującej ul. Gruduską.
W związku z nowelizacją ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat konieczne było dokonanie zmian w statucie Żłobka Miejskiego. Radni zaakceptowali zamysł przystąpienia gminy do realizacji projektu „Pomocna dłoń – usługi opiekuńcze PCK dla osób niesamodzielnych”. Wsparcie otrzyma 60 osób mieszkających w Ciechanowie.

Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego. Prezydent przygotował projekt, do którego następnie wprowadził zapisy, zgłaszane przez radych i mieszkańców. Zmiany względem ubiegłego roku związane są koniecznością poparcia zgłaszanego projektu podpisami mieszkańców (20 podpisów mieszkańców osiedla w przypadku projektu osiedlowego oraz 50 podpisów mieszkańców miasta w przypadku projektu ogólnomiejskiego). Nie będzie możliwości zgłaszania placów zabaw i siłowni zewnętrznych, brane pod uwagę mogą być jedynie projekty modyfikacji istniejących już tego typu obiektów. Otwarte będą prace komisji weryfikacyjnej projekty, pomysłodawcy w przypadku decyzji negatywnych będą mieli 3 dni na odwołanie się. Przy głosowaniu internetowym konieczne będzie posiadanie skrzynki mailowej, by potwierdzić oddanie głosu, będzie także możliwość wglądu w oddany przez siebie głos. Głosujący papierowo przy wrzucaniu karty do urny będzie legitymowany przez urzędnika. Pracom komisji liczącej głosy przyglądać będą się radni – po jednym z każdego klubu. Projekty będzie można zgłaszać w maju, w czerwcu będą one weryfikowane przez komisję, w lipcu odbędzie się głosowanie, w sierpniu ogłoszone zostaną wyniki.

Samorządowcy przyjęli uchwalę w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym. Zdecydowano o utworzeniu 4 okręgów. Wyrażono też zgodę na nabycie od PKP prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej dojście z ul. Świętochowskiego do zrewitalizowanego skweru. Aprobatę rady zyskał zamysł podpisania kolejnej umowy najmu z dotychczasowym dzierżawcą nieruchomości w dzielnicy Podzamcze oraz zbycia działki w obrębie Szczurzyna.
Radni uchwalili nowy wzór wniosku o nadanie Honorowego Obywatelstwa Ciechanowa. Zatwierdzili także zmiany Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok. Względy prawne spowodowały, że trzeba było zmodyfikować Regulamin Cmentarza Komunalnego. Wprowadzono konieczne modyfikacje, opłaty pozostały bez zmian.
W związku z przebudową drogi z Ciechanowa do Opinogóry, przez miejscowość Kąty, radni zgodzili się na udzielenie dotacji Powiatowi Ciechanowskiemu w wysokości 1,5 mln zł. Na dofinansowanie prac w ul. Kwiatowej przekazano powiatowi ponad 798 tys. zł. Obydwie inwestycje realizowane będą w tym roku, dzięki porozumieniu samorządów.
Radni przyjęli rezygnację Tomasza Podsiadlika z pracy w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu.

 

 

 

 

 

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

XXVIII sesja Rady Miasta


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Konkurs na najładniejszą posesję
W ramach 21. edycji konkursu ciechanowskie ogródki i balkony można zgłaszać do 31 lipca. Ustalono cztery kategorie: „Budynki mieszkalne wielorodzinne”,…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 25 czerwca 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl