Sesja Rady Miasta
dodał: Wojtek,2018-04-09

Na 42. sesję przygotowano sprawozdania z 2017 roku na temat wspierania rodzin, działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz realizacji programów współpracy gminy z podmiotami pożytku publicznego.

Podczas obrad, które odbyły się 29 marca, radni rozpatrzyli 17 projektów uchwał. Opowiedzieli się za modyfikacją Wieloletniej Prognozy Finansowej i budżetu na 2018 rok. M.in. wprowadzone zostały nowe zadania inwestycyjne i remontowe, które zgłaszali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych i które uwzględnione zostały w opublikowanej przez miasto liście działań na ten rok. Ponadto w budżecie pojawił się zapis o przekazaniu szpitalowi w Ciechanowie 200 tys. zł na zakup łóżek dla pacjentów.

Radni zgodzili się też na udzielenie pomocy rzeczowej dla województwa mazowieckiego, polegającej na opracowaniu i przekazaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej, dotyczącej przebudowy drogi nr 616 obejmującej ul. Gruduską.
W związku z nowelizacją ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat konieczne było dokonanie zmian w statucie Żłobka Miejskiego. Radni zaakceptowali zamysł przystąpienia gminy do realizacji projektu „Pomocna dłoń – usługi opiekuńcze PCK dla osób niesamodzielnych”. Wsparcie otrzyma 60 osób mieszkających w Ciechanowie.

Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą Budżetu Obywatelskiego. Prezydent przygotował projekt, do którego następnie wprowadził zapisy, zgłaszane przez radych i mieszkańców. Zmiany względem ubiegłego roku związane są koniecznością poparcia zgłaszanego projektu podpisami mieszkańców (20 podpisów mieszkańców osiedla w przypadku projektu osiedlowego oraz 50 podpisów mieszkańców miasta w przypadku projektu ogólnomiejskiego). Nie będzie możliwości zgłaszania placów zabaw i siłowni zewnętrznych, brane pod uwagę mogą być jedynie projekty modyfikacji istniejących już tego typu obiektów. Otwarte będą prace komisji weryfikacyjnej projekty, pomysłodawcy w przypadku decyzji negatywnych będą mieli 3 dni na odwołanie się. Przy głosowaniu internetowym konieczne będzie posiadanie skrzynki mailowej, by potwierdzić oddanie głosu, będzie także możliwość wglądu w oddany przez siebie głos. Głosujący papierowo przy wrzucaniu karty do urny będzie legitymowany przez urzędnika. Pracom komisji liczącej głosy przyglądać będą się radni – po jednym z każdego klubu. Projekty będzie można zgłaszać w maju, w czerwcu będą one weryfikowane przez komisję, w lipcu odbędzie się głosowanie, w sierpniu ogłoszone zostaną wyniki.

Samorządowcy przyjęli uchwalę w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym. Zdecydowano o utworzeniu 4 okręgów. Wyrażono też zgodę na nabycie od PKP prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej dojście z ul. Świętochowskiego do zrewitalizowanego skweru. Aprobatę rady zyskał zamysł podpisania kolejnej umowy najmu z dotychczasowym dzierżawcą nieruchomości w dzielnicy Podzamcze oraz zbycia działki w obrębie Szczurzyna.
Radni uchwalili nowy wzór wniosku o nadanie Honorowego Obywatelstwa Ciechanowa. Zatwierdzili także zmiany Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 rok. Względy prawne spowodowały, że trzeba było zmodyfikować Regulamin Cmentarza Komunalnego. Wprowadzono konieczne modyfikacje, opłaty pozostały bez zmian.
W związku z przebudową drogi z Ciechanowa do Opinogóry, przez miejscowość Kąty, radni zgodzili się na udzielenie dotacji Powiatowi Ciechanowskiemu w wysokości 1,5 mln zł. Na dofinansowanie prac w ul. Kwiatowej przekazano powiatowi ponad 798 tys. zł. Obydwie inwestycje realizowane będą w tym roku, dzięki porozumieniu samorządów.
Radni przyjęli rezygnację Tomasza Podsiadlika z pracy w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu.

 

 

 

 

 

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:

Brak komentarzy.

Zobacz także:

XXVIII sesja Rady Miasta


Można wierzyć w ludzi
W ostatnich kilku dniach do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosiło się czterech uczciwych znalazców portfeli z pieniędzmi i dokumentów.…
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej
Funkcjonalna pompa do oczka wodnego
Czym powinna charakteryzować się dobra pompa?

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


XII Płocka Noc Kabaretowa Jedziemy na Mundial
Cały kraj szykuje się na zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Kabarety nie mogą zostać obojętne wobec takiego wydarzenia.…
DaVinci KIDS - mnóstwo atrakcji dla najmłodszych
DaVinci KIDS ma ona ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni i została zaprojektowana tak, aby pobudzać wyobraźnię dzieci

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 23 kwietnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl