Ciechanów miastem rycerzy!
dodał: Dezyderiusz,2018-04-26

fot. archiwum

Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r . Początek imprezy o godz.17.00.

Barwny korowód przebierańców pt.: „Na dworze królewskim” poprowadzą rycerze, którzy 27 maja jako pierwsi w świecie w murach Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie będą próbowali ustanowić Rekord Guinnessa (minimum 250 osób) oraz Rekord Polski w liczbie ludzi przebranych za rycerzy (minimum 100 osób). W 2016 w Rekordzie uczestniczyło 560 księżniczek, w 2017 było 450 ludzi przebranych za motyle. W tym roku do grodu nad Łydynią przybędą rycerze. Ty również możesz nim zostać! W korowodzie zobaczymy również Księcia Janusza, Królową Bonę, wiele księżniczek oraz karocę królowej. Organizatorami są społecznicy skupieni wokół Stowarzyszenia "Wrzuć Na Luz".

Impreza jak co roku, związana jest z zakończeniem roku szkolnego i powitaniem wakacji. Będą animacje prowadzone przez Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej, cyrkowców, szczudlarzy i kuglarzy, repryza rycerska, zabawy i konkursy, wesołe miasteczko, malowanie twarzy, koncerty zespołów wokalno-instrumentalnych: DX, Fact i Atut, tańce integracyjne, zabawy przy muzyce, występy kataryniarza, walki rycerskie, nabór rycerzy do bractwa Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej oraz teatr ognia Maori.

Gwoździem programu będzie uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka, który będzie strzegł Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Autorem rzeźby jest artysta Marek Zalewski (projekt wykonał nieodpłatnie), inicjatorką projektu „Ciechanów miastem rycerzy” Alicja Gąsiorowska zaś Fundatorami Pomnika Ciechanowskiego Rycerzyka (odlewu z brązu) jest Stowarzyszenie „Wrzuć Na Luz”. Projekt ten zakłada, że następni rycerze na stałe zawitają w innych strategicznych punktach grodu nad Łydynią. Do pomysłodawczyni tego projektu zgłaszają się pierwsi przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji, którzy planują ufundowanie rycerza w pobliżu swojej siedziby.

Jeśli to się spełni i oprócz tego do Grodu nad Łydynią przybędą setki rycerzy wówczas Ciechanów (w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości) stanie się miastem Rycerzy rozsławiając nasze miasto w kraju i za granicą.
Jak co roku zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, w którym głównymi nagrodami będzie wycieczka do Wiednia czy weekend nad morzem. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie media na otwarty briefing prasowy, który odbędzie się 16 maja (środa) o godz.18.30 w gościnnych progach Hotelu Korona.

OTO WYTYCZNE DLA „NAJWIĘCEJ OSÓB W STROJU RYCERZA” - REKORD POLSKI

Wszyscy uczestnicy powinni być przebrani w kostium rycerza, składający się z następujących elementów:
-miecz, tarcza, hełm-zbroja lub jej elementy bądź inny strój rycerski.
Elementy stroju i uzbrojenia nie mogą być wykonane z papieru!  powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Jaka drukarka do małej firmy?
Jeśli poszukujesz małej, ale wydajnej kserokopiarki do swojego biura, musisz wiedzieć o kilku priorytetowych kwestiach. Zanim dokonasz zakupu zrób dokładny…
Pomysły na uatrakcyjnienie ogrodu
Jak sprawić, żeby wydawał się atrakcyjniejszy?

czytaj więcej
Wymień AZBEST na CREATON! Konkurs wystartował
Na uczestników czeka nagroda w postaci płyty falistej z włóknocementu marki CREATON

czytaj więcej
Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Charakterystyczne logo Nike to nic innego jak jedno ze skrzydeł bogini. Kosztowało zaledwie 35 dolarów: tyle otrzymała za nie 28-letnia studentka, która je zaprojektowała

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Basen odkryty i kąpielisko „Krubin” czynne dłużej
Na prośby mieszkańców, w upalne dni godziny funkcjonowania miejskich kąpielisk zostają wydłużone. Basen odkryty i kąpielisko „Krubin” będą czynne godzinę…
Sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Taekwon-Do ITF
W dniach 10-15 października 2017 odbyły się XX Mistrzostwa Świata w Taekwon-Do ITF. W Mistrzostwach wzięło udział 1051 seniorów i…

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 14 sierpnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


Realizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl