Ciechanów miastem rycerzy!
dodał: Dezyderiusz,2018-04-26

fot. archiwum

Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r . Początek imprezy o godz.17.00.

Barwny korowód przebierańców pt.: „Na dworze królewskim” poprowadzą rycerze, którzy 27 maja jako pierwsi w świecie w murach Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie będą próbowali ustanowić Rekord Guinnessa (minimum 250 osób) oraz Rekord Polski w liczbie ludzi przebranych za rycerzy (minimum 100 osób). W 2016 w Rekordzie uczestniczyło 560 księżniczek, w 2017 było 450 ludzi przebranych za motyle. W tym roku do grodu nad Łydynią przybędą rycerze. Ty również możesz nim zostać! W korowodzie zobaczymy również Księcia Janusza, Królową Bonę, wiele księżniczek oraz karocę królowej. Organizatorami są społecznicy skupieni wokół Stowarzyszenia "Wrzuć Na Luz".

Impreza jak co roku, związana jest z zakończeniem roku szkolnego i powitaniem wakacji. Będą animacje prowadzone przez Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej, cyrkowców, szczudlarzy i kuglarzy, repryza rycerska, zabawy i konkursy, wesołe miasteczko, malowanie twarzy, koncerty zespołów wokalno-instrumentalnych: DX, Fact i Atut, tańce integracyjne, zabawy przy muzyce, występy kataryniarza, walki rycerskie, nabór rycerzy do bractwa Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej oraz teatr ognia Maori.

Gwoździem programu będzie uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka, który będzie strzegł Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Autorem rzeźby jest artysta Marek Zalewski (projekt wykonał nieodpłatnie), inicjatorką projektu „Ciechanów miastem rycerzy” Alicja Gąsiorowska zaś Fundatorami Pomnika Ciechanowskiego Rycerzyka (odlewu z brązu) jest Stowarzyszenie „Wrzuć Na Luz”. Projekt ten zakłada, że następni rycerze na stałe zawitają w innych strategicznych punktach grodu nad Łydynią. Do pomysłodawczyni tego projektu zgłaszają się pierwsi przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji, którzy planują ufundowanie rycerza w pobliżu swojej siedziby.

Jeśli to się spełni i oprócz tego do Grodu nad Łydynią przybędą setki rycerzy wówczas Ciechanów (w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości) stanie się miastem Rycerzy rozsławiając nasze miasto w kraju i za granicą.
Jak co roku zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, w którym głównymi nagrodami będzie wycieczka do Wiednia czy weekend nad morzem. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie media na otwarty briefing prasowy, który odbędzie się 16 maja (środa) o godz.18.30 w gościnnych progach Hotelu Korona.

OTO WYTYCZNE DLA „NAJWIĘCEJ OSÓB W STROJU RYCERZA” - REKORD POLSKI

Wszyscy uczestnicy powinni być przebrani w kostium rycerza, składający się z następujących elementów:
-miecz, tarcza, hełm-zbroja lub jej elementy bądź inny strój rycerski.
Elementy stroju i uzbrojenia nie mogą być wykonane z papieru!  powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl