„Miłość, maj i bzy”, czyli miłość w pieśniach i wierszach
dodał: Sylwester,2018-05-06

Muzeum Romantyzmu zaprasza na koncert nr 572 pt. „Miłość, maj i bzy”, czyli miłość w pieśniach i wierszach w wykonaniu: Lilianny Zalesińskiej – mezzosopran, Piotra Szymanowicza – fortepian (jest to jeden z najbardziej uznanych polskich duetów głos - fortepian) oraz Michała Bogdanowicza – solisty zespołu Piotra Rubika, aktora Teatru Buffo.
Koncert odbędzie się 13 maja 2018 r. o godz. 12.00 w muzealnej Oranżerii.


Lilianna Zalesińska - mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Obie uczelnie ukończyła z wyróżnieniem. W zakresie pieśni doskonaliła swój warsztat w Konserwatorium Królewskim w Brukseli u Udo Reinemanna. Ukończyła także wydział historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Ma na koncie liczne recitale i koncerty, występy na festiwalach, m. in. tak znanych, jak Warszawska Jesień, który dwukrotnie otwierała, Festiwal w Łańcucie, Festiwal A. Didura, Festiwal 4 Kultur w Łodzi, który inaugurowała w 2015 r. z Maciejem Grzybowskim przy fortepianie, SIMN (Rumunia), którego była specjalnym gościem, gwiazdorski International Izmir Festival(Turcja), prestiżowy Festiwal Rossiniowski (Niemcy) i wiele innych. Śpiewała na zaproszenie ISCM w światowych prapremierach muzyki współczesnej m.in. na tak uznanej scenie, jak Konzerthaus w Wiedniu. Występowała też w spektaklach operowych w Polsce, Austrii i Niemczech, m.in. w pierwszym niemieckojęzycznym wystawieniu opery „Ottone” Haendla w reżyserii słynnego Harrego Kupfera, które było wydarzeniem sezonu, czy ostatnio w operze Brittena (premiera maj 2016) w Szczecinie.

 

Piotr Szymanowicz - pianista kameralista, związany z Filharmoniami Łódzką i Narodową. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi, w Konserwatorium Królewskim w Brukseli doskonalił swój warsztat w zakresie duetów pieśniarskich, zaś w Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu ukończył specjalizację „muzyka kameralna i akompaniament pieśni”. Jako akompaniator od lat pracuje z wokalistami i instrumentalistami. Jest nauczycielem kameralistyki w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi.

 

Obydwoje artyści wykonali wspólnie ponad 50 recitali oraz wiele koncertów. W 2011r. zdobyli I miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla Duetów Pieśniarskich w Niemczech (Kolonia). Jeden z recitali duetu w Niemczech odbył się pod patronatem słynnego śpiewaka Dietricha Fischer-Dieskau. Duet wystąpił m.in. z recitalami podczas Światowych Obchodów Roku Chopinowskiego, zamykał Rok Lutosławskiego w Austrii, w Stambule na zaproszenie Uniwersytetu Bosforskiego, na otwarciu Akademii Kameralistyki we Francji, w „Salonie Polskim” w Pradze, w Finlandii z okazji Święta Niepodległości, w Wilnie na największym festiwalu św. Krzysztofa, w Studio S1 Polskiego Radia i in. Duet miał zaszczyt wystąpić z recitalem w dniu setnych urodzin Andrzeja Panufnika w obecności Lady Camilli Panufnik z okazji Roku Panufnika.

Michał Bogdanowicz - baryton; naukę śpiewu rozpoczął w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Dwa lata później rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a następnie kontynuował edukację w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta śpiewak znany m.in. z telewizyjnego show Przebojowa Noc, serialu Barwy szczęścia oraz Szpilki na Giewoncie. W latach 2005-2008 współpracował z Warszawską Operą Kameralną. Występuje w spektaklach Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy w Studio Buffo. Od 2007 roku jest solistą w zespole Piotra Rubika.

 powrót

Komentarz:

Podpis:

Obrazek z kodem:

Wpisz kod:


Kilka rzeczy, których nie wiesz o Nike
Amerykańska firma, której przed laty udało się przełamać hegemonię Adidasa i Pumy na rynku obuwia sportowego, jest powszechnie znana. Ma…
Można wierzyć w ludzi
Bardzo optymistycznie brzmi informacja, którą otrzymaliśmy z ciechanowskiej komendy!

czytaj więcej
Wątroba: na jakie dolegliwości jest narażona?
Wątroba spełnia szereg funkcji, a nękające ją choroby i dolegliwości mają negatywny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia

czytaj więcej
Nieoczywiste korzyści z ocieplenia poddasza pianą PUR
Prawidłowo nałożona izolacja pianowa jest bardzo trwała i odporna na procesy, które przyspieszają starzenie wełny

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Ciechanów miastem rycerzy!
Zapraszamy na cykliczną imprezę „VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, odbędzie się w piątek 8 czerwca 2018r .…
Konkurs na najładniejszą posesję
Cele konkursu: zwiększanie estetyki miasta, promocja nowatorskich i ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom poprzez zwiększanie liczby roślin miododajnych

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 26 maja 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Logowanie


Użytkownik


Hasło

zapamiętaj mnie

rejestracja nowego użytkownika | przypomnienie hasła

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


newsletterRealizacja: E-soft

KONTAKT:

Telefon:
790 529 228
email:
redakcja@ciechanowonline.pl