Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ciechanowie
dodał: Sylwester,2019-01-11

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ciechanowie

W niedzielę, 13 stycznia, oprócz kwesty w ramach 27. Finału WOŚP odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych, sportowych, zorganizowane zostaną atrakcje dla dzieci i dorosłych. Część odbędzie się już w sobotę i w piątek. W ramach WOŚP zaplanowany jest bieg, pokazy, koncerty, licytacje, turniej szachowy. W Ciechanowie i okolicach kwestować będzie 313 wolontariuszy.

Już dziś o godz. 20.00 przewidziane jest WOŚP-owe karaoke w pubie GŻEH. W sobotę od godz. 9.00 do godz. 20.00 z WOŚP-em w MMG Centers we Władysławowie będą grali motocykliści z klubu Ole Karter FG. O godz. 11.00 w CH Mrówka odbędzie się turniej organizowany przez Szachy Ciechanów. Będą mu towarzyszyły licytacje – wylicytować będzie można m.in. planowany w czerwcu przed ratuszem sparing w wielkie szachy z prezydentem Krzysztofem Kosińskim. Również w Mrówce, o godz. 14.00 odbędzie się bicie rekordu w kręceniu bączkiem, który jest jednym z motywów graficznych tegorocznego finału.

Główne, finałowe atrakcje przewidziane są jednak na niedzielę. Na początek o godz. 10.00 na ul. Warszawskiej wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Uczestnicy mogą zapisywać się na miejscu od godz. 9.00. Biuro zawodów, start i meta będą znajdowały się przy fontannie. W godz. 10.00-14.00 w ramach „Białej niedzieli” w szpitalu wykonywane będą badania poziomu cukru, ciśnienia, EKG, spirometria oraz echo serca dla dzieci.
O godz. 10.00 na placu Jana Pawła II otworzy się „Miasteczko WOŚP”, stanowiące centrum wydarzeń. Militarny Ciechanów zaprezentuje m.in. pojazdy militarne. Zorganizowany zostanie sklepik „Mydło-Powidło” w którym ceny ustalają kupujący i zapłatę wrzucają do puszki wolontariusza. Będą animacje, grochówka z kuchni polowej, pojawi się Fundacja na Rzecz Wspierania Obywatelskich Działań Prospołecznych „Incolumis Civis” z akcją „Bądź bezpieczny na drodze.
„Letnia zadyma w środku zimy”, czyli impreza na plaży na kąpielisku „Krubin” i morsowanie z Morsami Ciechanów zaplanowana jest w godz. 11.00-13.00.
W hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8 w godz. 14.00-19.00 będą miały miejsce Twórcze Zajęcia Odkrywców Talentów, zajęcia Mini Lab – świat eksperymentów oraz Robótkowo-Kolorowo – świat młodego artysty. W tych samych godzinach będzie działał sklepik „Mydło-Powidło”.
O godz. 14.30 nastąpi otwarcie koncertu finałowego. Wystąpią dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Ciechanowie, następnie o godz. 15.00 odbędzie się koncert „Junior”, organizowany przez COEK STUDIO, w ramach którego zaprezentowany zostanie musical Teatru Katarynka „Tirti Tist w przestrzeni”. O godz. 17.20 wystąpi Maja Fijałkowska, 40 minut później „DĘBUŚ” Damian Demby, o godz. 18.00 Krzysztof „KŁYZA” Lubieniecki, a o godz. 18.40 SEXBOMBA. Główne licytacje odbędą się o godz. 19.20, o godz. 19.50 na scenie pojawi się zespół SUCZYSTY. „Światełko do nieba”, w formie występu Teatru Ognia MAORI przewidziane jest około godz. 20.30.

Szczegółowych informacji udziela ciechanowski sztab WOŚP, publikowane są one również na profilu sztabu na Facebooku w utworzonych wydarzeniach.
Finał w Ciechanowie wspierany jest przez Urząd Miasta Ciechanów.

W tym roku orkiestra gra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

 powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 24 września 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl