Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze powinno znaleźć się w Twoim CV?
Jakie umiejętności mogą przykuć uwagę pracodawcy?
W zależności od stanowiska na jakie aplikujesz zastanów się co potrafisz i w jaki sposób Twoje umiejętności mogą pomóc Ci w przyszłej pracy. Weź pod uwagę również treść ogłoszenia i umieść w CV pożądane przez pracodawcę zdolności, ale zrób to zgodnie z prawdą. Jeśli chciałabyś/-łbyś pracować z klientami – przyda Ci się komunikatywność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. W przypadku pracy w banku – umiejętność pracy pod presją czasu czy asertywność mogą okazać się kluczowymi cechami. A gdy potrafisz szybko się uczyć i robisz to chętnie lub potrafisz bezwzrokowo pisać na klawiaturze – możesz sprawdzić się na stanowisku biurowym.
Możesz przeanalizować również kilka ogłoszeń z danej branży, np. w serwisie Pracuj.pl, i zobaczyć jakie cechy są przez pracodawców najbardziej cenione.
Czego nie wpisywać do CV?
Nie umieszczaj w CV długiej listy wymieniającej wszystkie Twoje cechy, od zdolności do spania całymi dniami po wytrzymałość w długim graniu w gry komputerowe (chyba, że aplikujesz na stanowisko Specjalisty do spraw Jakości Materacy lub ubiegasz się o pracę jako Tester Gier).
Skup się na konkretnych cechach, które będą Ci potrzebne lub pomocne na danym stanowisku. Przeanalizuj treść ogłoszenia i nie wpisuj cech, które mijają się z pracą, o którą chcesz się starać. Umiejętność pracy z dziećmi nie przyda Ci się na stanowisku Kierownika salonu z odzieżą dla dorosłych, podobnie jak obsługa kasy fiskalnej nie będzie potrzebna Opiekunowi Zwierząt w zoo.
Co jeszcze powinno znaleźć się w CV?
Jeśli posiadasz certyfikaty z innych firm, uczestniczyłaś/-eś w kursach lub szkoleniach (również w formie on-line), które mogą okazać się istotne na danym stanowisku – nie pomijaj ich w swoim CV! Możesz umieścić je w rubryce z umiejętnościami, dzięki czemu będziesz miał/-a szansę zabłysnąć w oczach potencjalnego pracodawcy. Uczestnictwo w kursach z reklamy i marketingu przykuje uwagę w branży reklamowej, a szkolenie z księgowości i administracji przyda się w większości prac biurowych.
Już samo uczestnictwo w takich wydarzeniach to dla pracodawcy znak, że chcesz się rozwijać, masz ambicję i poświęcasz swój wolny czas na rozwój. Podczas rozmowy rekrutacyjnej możesz wspomnieć o odbytych kursach i szkoleniach oraz krótko opowiedzieć czego się dzięki nim nauczyłaś/-eś.
Pamiętaj, że Twoje zdolności mogą "nadrobić" brak wymaganego doświadczenia lub zbyt krótki staż pracy. Zadbaj więc odpowiednio o rubrykę z umiejętnościami w swoim CV.
powrót
Coaching - nowoczesna metody pomocy.
Rozmowa z Andrzejem Niemeczkiem psychologiem klinicznym i coachem ICI Od pewnego czasu jesteśmy świadkami dynamicznie rozwijającego sposobu pomagania – coachingu.…
Wywiad z kandydatem na radnego do Rady Miasta Ciechanów przeprowadził Jan Andrzej Kaluszkiewicz
czytaj więcej

Wyjątkowo udany rok
czytaj więcej
Rozmowa z Barbarą Tokarską-Wójciak z ciechanowskiego starostwa
czytaj więcej


UWAGA - Fałszywe maile informujące o wszczęciu kontroli
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ciechanowie ostrzega, że w ciągu ostatnich godzin wielu podatników otrzymało na swoje skrzynki e-mail wiadomości od…
Roboty zakończyły się, cmentarz komunalny przy ul. Gostkowskiej został powiększony o obszar około 5,8 tys. m 2
czytaj więcej
W ostatnim okresie ciechanowscy policjanci odnotowują na terenie całego miasta liczne kradzieże z włamaniem do piwnic
czytaj więcej
Mieszkańcy, którzy chcą w tym roku przystąpić do programu, w ramach którego z terenu miasta usuwane i unieszkodliwiane są wyroby zawierające azbest, powinni do 31 stycznia złożyć wniosek
czytaj więcej


Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy
czytaj więcej

Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…
czytaj więcej
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…
czytaj więcej