Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
dodał: Sylwester,2019-02-06

Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze powinno znaleźć się w Twoim CV?

Jakie umiejętności mogą przykuć uwagę pracodawcy?

W zależności od stanowiska na jakie aplikujesz zastanów się co potrafisz i w jaki sposób Twoje umiejętności mogą pomóc Ci w przyszłej pracy. Weź pod uwagę również treść ogłoszenia i umieść w CV pożądane przez pracodawcę zdolności, ale zrób to zgodnie z prawdą. Jeśli chciałabyś/-łbyś pracować z klientami – przyda Ci się komunikatywność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. W przypadku pracy w banku – umiejętność pracy pod presją czasu czy asertywność mogą okazać się kluczowymi cechami. A gdy potrafisz szybko się uczyć i robisz to chętnie lub potrafisz bezwzrokowo pisać na klawiaturze – możesz sprawdzić się na stanowisku biurowym.

Możesz przeanalizować również kilka ogłoszeń z danej branży, np. w serwisie Pracuj.pl, i zobaczyć jakie cechy są przez pracodawców najbardziej cenione.

Czego nie wpisywać do CV?

Nie umieszczaj w CV długiej listy wymieniającej wszystkie Twoje cechy, od zdolności do spania całymi dniami po wytrzymałość w długim graniu w gry komputerowe (chyba, że aplikujesz na stanowisko Specjalisty do spraw Jakości Materacy lub ubiegasz się o pracę jako Tester Gier).
Skup się na konkretnych cechach, które będą Ci potrzebne lub pomocne na danym stanowisku. Przeanalizuj treść ogłoszenia i nie wpisuj cech, które mijają się z pracą, o którą chcesz się starać. Umiejętność pracy z dziećmi nie przyda Ci się na stanowisku Kierownika salonu z odzieżą dla dorosłych, podobnie jak obsługa kasy fiskalnej nie będzie potrzebna Opiekunowi Zwierząt w zoo.

Co jeszcze powinno znaleźć się w CV?

Jeśli posiadasz certyfikaty z innych firm, uczestniczyłaś/-eś w kursach lub szkoleniach (również w formie on-line), które mogą okazać się istotne na danym stanowisku – nie pomijaj ich w swoim CV! Możesz umieścić je w rubryce z umiejętnościami, dzięki czemu będziesz miał/-a szansę zabłysnąć w oczach potencjalnego pracodawcy. Uczestnictwo w kursach z reklamy i marketingu przykuje uwagę w branży reklamowej, a szkolenie z księgowości i administracji przyda się w większości prac biurowych.
Już samo uczestnictwo w takich wydarzeniach to dla pracodawcy znak, że chcesz się rozwijać, masz ambicję i poświęcasz swój wolny czas na rozwój. Podczas rozmowy rekrutacyjnej możesz wspomnieć o odbytych kursach i szkoleniach oraz krótko opowiedzieć czego się dzięki nim nauczyłaś/-eś.


Pamiętaj, że Twoje zdolności mogą "nadrobić" brak wymaganego doświadczenia lub zbyt krótki staż pracy. Zadbaj więc odpowiednio o rubrykę z umiejętnościami w swoim CV.
 powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 24 września 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl