Na skróty > Niebezpieczne skrzyżowania


Wyświetleń: 18174

Prezentujemy skrzyżowania i inne miejsca uznane przez naszą Redakcję, internautów i znajomych kierowców za jedne z najniebezpieczniejszych w Ciechanowie.
Zachęcamy do przesyłania nam informacji i zdjęć innych miejsc, które powinny znaleźć się na naszej "czarnej liście".
Nasz adres:
redakcja@ciechanowonline.pl

 

 
Miejsce 1.
Skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i gen. Władysława Sikorskiego. Miejsce stłuczek i nagminnnych wymuszeń pierwszeństwa. Dziwne, że do tej pory nikt nie pokusił się o zaprojektowanie w tym miejscu ronda.
Po przebudowie ulicy Armii Krajowej projektant pozostawił w tym miejscu tradycyjne skrzyżowanie. Po wielu perturbacjach uzgodniono jednak sposób działania sygnalizacji świetlnej, która sprawia, że ruch nie odbywa się płynnie, ale zagrożenie wypadkiem na tymże skrzyżowaniu zdecydowanie zmalało.
 
 
 

 
Miejsce 2.
Skrzyżowanie ulic Płońskiej, Mleczarskiej i Armii Krajowej. Skręcanie z Płońskiej w lewo, zarówno w ulicę Armii Krajowej, jak i Mleczarskiej przy dużym natężeniu ruchu wymaga stalowych nerwów i refleksu. Według nieoficjalnych informacji na tym skrzyżowaniu wraz z budową ulicy Mleczarskiej pojawi się tu rondo.
 
 
 
 
Miejsce 3.
Odremontowane skrzyżowanie ul. Pułtuskiej z Warszawską i wyjazdu z Placu Jana Pawła II. Kierowcy rzadko przyjeżdżający do Ciechanowa wciąż wjeżdżają pod prąd w ulicę Warszawską. Kolejny kłopot sprawia utrudnione ustawienie się na odpowiednim pasie, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo z ul. Warszawskiej. W tym samym czasie kierowcy wyjeżdżający z Placu Jana Pawła II mają kłopot, by wjechać na prawy pas, umożliwiający im skręt w ul. 11 Pułku Ułanów na kolejnym skrzyżowaniu.
Powyższy opis jest obecnie nieaktualny. Ulica Warszawska została zamknięta, zagrożenie na tym skrzyżowaniu zmalało.
 
 
 
 
 
Miejsce 4.
Ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych. Przejścia dla pieszych. Przechodząc na drugą stronę czujemy się jakbyśmy brali udział w rosyjskiej ruletce, uda się tym razem, czy też nie... ?
Po wielu latach starań i sytuacjach zagrażających życiu w tym miejscu pojawiła się sygnalizacja świetlna.
 
 
 
 
Miejsce 5.
ul. Pułtuska, zwężenie na wysokości wjazdu z ul. Witosa.
 
 
 
 
Miejsce 6.
Do niedawna pozbawione sygnalizacji świetlnej skrzyżowanie ulic Mazowieckiej i Niechodzkiej, było bardzo niebezpiecznym miejscem, obecnie jest lepiej, choć nadal brawura i prędkość są tu groźne.
 
 
 
 
Miejsce 7.
Plac Jana Pawła II, zjazd z rynku w ulicę Wodną przy ratuszu. Zwężenie na tym skrzyżowaniu podnosi codziennie poziom adrenaliny kierowcom, którzy jadąc od strony Zamku Książąt Mazowieckich wjeżdżają na to skrzyżowanie "ścinając je" i spotykają kierowców skręcających w ul. Wodną. W nowym projekcie przebudowanego Placu JP II wąskie gardło ma zostać poszerzone.
 
 
 
 
Miejsce 8.
Skrzyżowanie ulic Tatarskiej i Sienkiewicza.
15 sekund zielonego światła dla kierowców jadących ul. Sienkiewicza i 3 Maja aby przejechać skrzyżowanie to zdecydowanie za mało. Efekt? W godzinach szczytu komunikacyjnego powstają gigantyczne jak na Ciechanów korki.
Zimą ciężarówki zjeżdżające z wiaduktu mkną niczym sanie na środek skrzyżowania.
 
 
 
 
 

Miejsce 9.

Wydaje się, że to niepozorne i spokojne skrzyżowanie dwóch osiedlowych uliczek. Skrzyżowanie to jednak wprowadza w błąd i kierowcy nie zwalniają uważając, że jest to mało uczęszczana uliczka. Rezultat? Regularne stłuczki. (skrzyżowanie ulic Żeromskiego i Dąbrowskiej).
 
 
 
 
 
 

Miejsce 10.

Bardzo niebezpieczny wyjazd spod budynku Starostwa Powiatowego. O ile manewr w prawo możemy wykonać bez większego ryzyka to skręt w lewo wymaga sporo odwagi. Kierowcy rozwijają tu bardzo duże prędkości dlatego dochodzi w tym miejscu do najtragiczniejszych wypadków.
 

grudzień 2008 
 
 
 
Miejsce 11.
Skrzyżowanie ulic Ściegiennego, Zielonej Ścieżki. Niegdyś jedno ze spokojniejszych miejsc, obecnie ze względu na usytuowanie sklepów jest to często uczęszczane miejsce, w tym przez kierowców. Słaba widoczność dla wyjeżdżających z ul. Ściegiennego (patrz zdjęcie), już nie raz była przyczyną niebezpiecznych sytuacji. Niedawno na skrzyżowaniu wyznaczono przejścia dla pieszych, którzy wcześniej zdani byli na swój spryt i refleks aby przedostać się na drugą stronę ulicy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy. Prezydent…

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 08 czerwca 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl