Na skróty > Atrakcje turystyczne


Wyświetleń: 26351

 

Ciechanów to miasto Północnego Mazowsza, które posiada bogatą historię i nietuzinkowy zamek. Łatwo tu dotrzeć jadąc z południa nad morze, gdyż to zaledwie 30 km od trasy nr 7. Przez Ciechanów przebiega również linia kolejowa Warszawa - Gdańsk.

 

 

 

 

Znakiem rozpoznawczym miasta pozostaje niezmiennie Zamek Książąt Mazowieckich, który prezentuje się dostojnie o każdej porze roku. Jest to miejsce spotkań ze średniowieczem, zamek był też świadkiem bitew szwoleżerów, które przez kilka lat cyklicznie odbywały się na błoniach. Huk armat słychać najczęściej w czasie wakacji, kiedy to organizowanych jest najwięcej imprez z Zamkiem w tle.

ile kosztuje zwiedzanie ciechanowskiego zamku?

Zamek Książąt Mazowieckich (ul. Zamkowa 1, 06-400 Ciechanów, tel. 23 672-40-64)

Czynne codziennie oprócz poniedziałków i dni poświątecznych

Cena biletów:

Bilet normalny – 6,00 zł,

Bilet ulgowy  – 4,00 zł.

Bilet rodzinny na wszystkie ekspozycje – 18,00 zł (bilet rodzinny obejmuje dwie osoby dorosłe + troje dzieci)

Bilet dla grup zorganizowanych 4,00 zł/osoba

 

Cena za przewodnika muzealnego – 10,00 zł, w tym podatek VAT 8%

Karnet na wszystkie obiekty Muzeum Szlachty Mazowieckiej

- normalny 12 zł

- ulgowy 9 zł

 

Godziny otwarcia:

październik – kwiecień do 8:00 do 16:00

maj – wrzesień od 10:00 do 18:00

 

Ekspozycje nieczynne:

1 stycznia, Trzech Króli, Wielkanoc (niedziela, poniedziałek), Boże Ciało, 1 listopada i 25 grudnia.

Ostatnie wejście: na pól godziny przed zamknięciem ekspozycji.

Cennik obowiązuje od 1.05.2013 r.

 

 

 

 

 

Oprócz ruin murów Zamku Książąt Mazowieckich, w Ciechanowie warto obejrzeć ratusz miejski, Kościół Farny a także dzielnicę "Bloki" zbudowaną podczas II wojny światowej dla niemieckich żołnierzy i ich rodzin.

 

Od kilku lat czerwiec stał się okresem Festiwalu muzyki chóralnej "Ciechanovia Cantans". Na scenie zamkowej, jak również w ciechanowskich kościołach prezentowały swój dorobek chóry m. in. z Włoch, Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Norwegii.

 

Municypalny Chór Kameralny m. Chmielnicki - dyrygent: Igor Cmur, Festiwal Ciechanovia Cantans 2005. Koncert w Kościele Farnym.

 

 

 

Opinogóra to miejscowość położona zaledwie 8 km od Ciechanowa. Znajduje się tam neogotycki pałac, siedziba rodu Krasińskich.

 

Pałac Krasińskich i kościół w Opinogórze.

 

 

 

 

Ciechanów posiada wygodne połączenie kolejowe z Gdańskiem i Warszawą. Podróż ze stolicy do Ciechanowa trwa niestety około 2 godzin, a nawet 3!!! Po remoncie magistrali kolejowej, podróż ta powinna się skrócić do około 50 minut.

 

 

 

Do Ciechanowa można łatwo dojechać samochodem. Z Warszawy należy kierować się trasą nr 7 na Gdańsk, a następnie skręcić w Płońsku w drogę nr 50. Odległość Ciechanowa od Warszawy to około 100 km. Jadąc od północy, można dojechać trasą nr 7 do Mławy, gdzie skręcamy w drogę nr 544 na Przasnysz a następnie 615 do Ciechanowa. Przez Ciechanów prowadzi również droga krajowa nr 60. Baza noclegowa miasta to 4 hotele, schronisko młodzieżowe, bursa szkolna i Akademik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

 Kraina Westernu 

 

 

 


Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy. Prezydent…

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

najnowsze ogłoszenia

Reklama

kalendarz imprez


<< 01 kwietnia 2023 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl