Rozmowa z Markiem Martynowskim, kandydatem PiS na Senatora RP
dodał: Jakub,2010-06-06

Dlaczego zdecydował  się Pan kandydować w wyborach uzupełniających do Senatu RP i jak Pan ocenia szanse pozostałych kandydatów?

 
W ostatnim czasie nasza Ojczyzna została poddana bardzo ciężkiej próbie. Czas żałoby narodowej po 10 kwietnia pokazał wiele dobrych stron naszego społeczeństwa. Na nowo odkryliśmy takie wartości jak: patriotyzm, więź narodową czy publicznie przeżywaną religijność. Po uroczystościach pogrzebowych rozpoczęła się kampania prezydencka, a w naszym okręgu płocko-ciechanowskim dodatkowo kampania w wyborach uzupełniających do Senatu RP po śp. senator Janinie Fetlińskiej. Takie są reguły demokracji. Nawet jeśli w naszych sercach ciągle jeszcze goszczą smutek i ból, to nie wolno nam poddawać się zwątpieniu i rozgoryczeniu. Kampania wyborcza ze swej natury wiąże się ze sporem politycznym, konfliktem idei, różnicą zdań. Dlatego czymś niewłaściwym są różnego rodzaju nawoływania do jedności za wszelką cenę, bo nie ma jedności bez prawdy i sprawiedliwości. W naszym okręgu startuje w wyborach do Senatu RP trzech kandydatów. Nie wiem jakimi motywami kierowali się kontrkandydaci i dlaczego startują w tych wyborach, ale ja chciałbym kontynuować to co rozpoczęła pani senator Janina Fetlińska.
 
Myślę,  że w trakcie wyborów wszyscy mają równe szanse, a kogo wybiorą mieszkańcy naszego okręgu, to okaże się już 20 czerwca. 
  
Jak będzie wyglądała Pana kampania wyborcza?
 
Moja kampania będzie stonowana,  spokojna,  opierająca się na kwestiach merytorycznych. Polegająca na  otwartych spotkaniach z mieszkańcami miast i wsi okręgu płocko-ciechanowskiego. Zamierzam dotrzeć do nich właśnie poprzez bezpośredni kontakt. Stawiam również na  Internet.  Zapraszam już teraz pod adres: www.prawastrona.com gdzie możecie Państwo dowiedzieć się jakie są moje poglądy, zadać bezpośrednio pytanie… 
 
W jakich komisjach chciałby Pan zasiadać po ewentualnie wygranych wyborach i czy zamierza Pan w związku z wygraną przenieść biuro senatorskie z Ciechanowa do Płocka?
 
Jeżeli przypadłby mi mandat senatora chciałbym zasiadać w komisjach: Budżetu i Finansów Publicznych oraz Gospodarki Narodowej. Myślę, że jestem dobrze przygotowany  - jestem ekonomistą, a sprawami ekonomii i gospodarki zajmowałem się od początku swojej działalności zawodowej pracując kilka lat w banku, jako doradca zarządu w OLPP, z-ca dyrektora w WORD, prezes firmy czy też jako wicewojewoda mazowiecki odpowiadając m.in. za infrastrukturę i fundusze unijne.  Kontynuując  to co zapoczątkowała śp. senator Janina Fetlińska chciałbym pracować także w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą oraz doprowadzić do końca podjęte przez panią senator wszystkie interwencje na rzecz społeczności lokalnej.
 
Jeżeli chodzi o drugą część  pytania to biura senatorskiego z pewnością nie przenosiłbym i byłoby to biuro podstawowe. 
  
Jakie punkty Pana programu dotyczą bezpośrednio Ciechanowa, co zamierza Pan zrobić dla tego miasta?
 
Społeczność lokalna czy to w Ciechanowie, w Płocku czy też w Żurominie… powinna mieć wsparcie w ważnych sprawach. Dlatego zamierzam włączać się w każdą inicjatywę, która służy dobru ogólnemu.
 
Ciechanów jest bardzo ładnym miastem, niezwykle zielonym - parki i skwery niewątpliwie dodają mu uroku, ale jak każde boryka się z problemami.
 
Zapoznałem się z analizą  SWOT Ciechanowa czyli mocnymi i słabymi stronami oraz szansami i zagrożeniami miasta. Zdziwiło mnie kiedy dowiedziałem się z ankiet mieszkańców, że słabą stroną jest brak poczucia bezpieczeństwa, brak zintegrowanych działań placówek pomocy społecznej a co najdziwniejsze to nikła znajomość problemów społecznych przez radnych miasta. Dlatego wspólna praca z samorządem lokalnym nad poprawieniem tego stanu będzie dla mnie priorytetem w Ciechanowie.
 
Dziękuję bardzo za rozmowę.


powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 stycznia 2019 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl