Co starostwo planuje zrobić z budynkiem Hotelu Polonia?
dodał: Sylwester,2011-02-22

W związku z wątpliwościami pojawiającymi się w sprawie budynku byłego Hotelu Polonia poprosiliśmy Rzecznika Prasowego Starosty Ciechanowskiego o informacje, które wyjaśniłyby kwestie związane ze sprawą budynku.

Z informacji jakie zebraliśmy wynika, że w 2010 roku uregulowana została sprawa własności budynku, który był mieniem pożydowskim. Po kilku latach starań budynek ten przeszedł na własność Skarbu Państwa. Władze miasta planowały przejęcie budynku i przeznaczenie go na cele m.in. kulturalne, jednak to starostwo ma prawo dysponowania budynkiem, a nie władze miasta, które publicznie informowały o swoich zamiarach dotyczących budynku przy ul. Warszawskiej.

Tymczasem po uprawomocnieniu się wyroku, Starosta Ciechanowski miał rzekomo zgłosić zamiar sprzedaży budynku w imieniu Skarbu Państwa. Przeprowadzając taką transakcję, 25% uzyskanej kwoty mogłoby zasilić budżet starostwa. Budynek, który jest wpisany do listy zabytków, mógłby być kupiony albo przez firmę, która musiałaby w niego zainwestować, by móc z niego w pełni korzystać (wg wstępnych ocen, koszt rewitalizacji to ok. co najmniej 6 mln zł), bądź stałby się inwestycją – ruiną, podobnie jak miało to miejsce w przypadku budynku przy ul. Mikołajczyka. Obecny budynek centrum telekomunikacyjnego, tzw. "Tepsy", był przez długi czas w posiadaniu człowieka, któremu brakowało funduszy na ukończenie budowy. Czy podobny los spotka budynek Hotelu Polonia?

Zapytaliśmy rzecznika starostwa, Barbarę Tokarską-Wójciak dlaczego podjęto decyzję o sprzedaży budynku, kto ją podjął oraz na co przeznaczone zostaną środki uzyskane ze sprzedaży budynku przy ul. Warszawskiej.
Poniżej prezentujemy pełną odpowiedź w tej sprawie:

Zgodnie z postanowieniem częściowym Sądu Rejonowego w Ciechanowie Wydział I Cywilny Sygn. akt I Ns 177/09, które uprawomocniło się 21.10.2010 roku, Skarb państwa nabył w drodze zasiedzenia prawa własności m.in.  nieruchomości zabudowanej budynkiem „Polonii”. Nieruchomość ta zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami weszła do Zasobu Nieruchomości Skarbu Państwa.

Dysponuje nim, ale i odpowiada pod względem prawnym za ten zasób Starosta, wykonując zadania z zakresu administracji rządowej (art.11 ustawy). Zadania w zakresie gospodarowania nieruchomościami wchodzącymi w skład Zasobu określa art. 23 ustawy.                                                                                  

Starosta ma m.in. obowiązek zaewidencjonowania takiej nieruchomości, zapewnienia jej wyceny, zabezpieczenia nieruchomości przez uszkodzeniem lub zniszczeniem. Aby wykonać te ustawowe obowiązki, Starosta musi mieć władztwo nad nieruchomością. Stąd wezwanie do wydania nieruchomości właścicielowi.

Z informacji posiadanych przez Starostę Ciechanowskiego wynika, że Gmina Miejska Ciechanów wniosek (jedyny) o komunalizację złożyła w dniu 03.02.2011 roku.

Na dzisiaj (21 lutego 2011 dopisek redakcji) do Starosty Ciechanowskiego nie wpłynął żaden wniosek Gminy Miejskiej Ciechanów o przekazanie tej nieruchomości. Nie wiemy więc, jakie plany i dlaczego samorząd miejski wiąże z nieruchomością Skarbu Państwa, która nie podlegała komunalizacji z mocy samego prawa.

Starosta Sławomir Morawski powiedział: - Chciałbym zagospodarować nieruchomość z największą korzyścią dla Skarbu Państwa.

Barbara Tokarska-Wójciak
rzecznik starosty ciechanowskiego

 

Nowe plany dotyczące Polonii - czytaj TUTAJ


 powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Tańsze korzystanie z basenu solankowego w DPS
Od 18 lutego 2019 r. istnieje możliwość tańszego korzystania z solankowego basenu rehabilitacyjnego, mieszczącego się w budynku DPS KOMBATANT zlokalizowanego…
Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 czerwca 2019 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl