Zabawa bez telewizora – inspirujące pomysły
dodał: Jakub,2012-07-19

Zabawa bez telewizora – inspirujące pomysły 


Telewizja to niezłe źródło rozrywki i zagospodarowania wolnego czasu – pod warunkiem, że w rozsądnych granicach. W przeciwnym razie staje się źródłem problemów  i niekorzystnie wpływa na rozwój pociechy. Czy są jednak jakieś zabawy, które  naprawdę zainteresują dziecko? Odpowiedź brzmi… tak. Trzeba tylko wykazać się chęcią działania i pomysłowością. Nic więcej nie potrzeba. 

Jedną z takich propozycji, która w dodatku nie wymaga żadnego nakładu finansowego, jest zabawa w zastygłe pomniki. Służy budowaniu relacji społecznych, doskonaleniu zdolności manualnych oraz rozwijaniu wyobraźni. Zasady są bardzo proste: uczestnicy dobierają się parami. Ustalają, kto z nich zamyka  oczy. Osoba, która ma otwarte oczy przybiera zaskakującą pozę. Drugi uczestnik dotykając  partnera, poznaje ułożenie ciała i stara się możliwie jak najdokładniej skopiować tę pozę. Potem rolę się zamieniają.

Jeżeli dziecko lubi aktywności na świeżym powietrzu to niech wypróbuje zabawę "Posłuchaj, kto stuka!". Najpierw maluchy muszą odszukać przedmioty wytwarzające jakieś dźwięki, po czym chowają się w swoich kryjówkach. Szukający ma  ich odnaleźć  właśnie za pomocą wystukiwania przez pozostałych  uczestników sygnałów.

Mały muzyk na pewno będzie zadowolony z "Leśnego koncertu". Wykorzystuje się w nim bogactwa lasu (liście, szyszki) do stworzenia koncertu. Po przygotowaniu instrumentów uczestnicy zbierają się przed dyrygentem, który prowadzi koncert i decyduje o tym jak grana jest muzyka. To świetny pomysł do kształtowania zdolności manualnych i wyobraźni. Kto wie? – może zabawa stanie się kiedyś rzeczywistością i pomoże w odkryciu młodego talentu?

Mamy także propozycję dla prawdziwego artysty. Wystarczy  rozwieszone stare prześcieradło oraz rozpylacz – wypełniony w połowie farbą, w połowie wodą, co pozwoli na stworzenie graffiti i wypełnienie wolnego czasu w sposób rozwijający zainteresowania dziecka.

Popularne są także balonowe brzuszki: dzieci tworzą pary i ustawiają się po jednej stronie pokoju. Każda para dostaje balonik. Zabawa polega na przemieszczaniu się pod drugą ścianę podtrzymując jednocześnie balonik brzuszkami tak, by nie zgubić ich po drodze. Z pozoru proste zadanie uczy koncentracji.
Jest wiele propozycji, które służą rozwijaniu koncentracji, zdolności manualnych, wyobraźni czy inteligencji. Czas w deszczowe dni  nie musi ograniczać się tylko do oglądania programów telewizyjnych. Zabawy rozwojowe nie wymagają dużego nakładu finansowego – bardziej samej chęci działania i entuzjazmu. Więcej propozycji ciekawych aktywności znajdziecie na  portalu czasdzieci.pl - link bezpośredni - kliknij

 
 


powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 15 grudnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl