Nowoczesna gospodarka odpadami. Inwestycja w Woli Pawłowskiej
dodał: Sylwester,2012-10-07

fot. Urząd Marszałkowski

25 września 2012 marszałek Adam Struzik podpisał z przedstawicielami Miedzygminnego Związku Regionu Ciechanowskiego umowę na unijne dofinansowanie, dzięki któremu dla 27 gmin regionu ciechanowskiego powstanie nowoczesny system gospodarki odpadami. Zmniejszy się ilość składowanych odpadów i ograniczy ich negatywny wpływ na środowisko. To dobra wiadomość dla 215 tysięcy mieszkańców powiatów ciechanowskiego, przasnyskiego, makowskiego i pułtuskiego. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie blisko 95 mln zł. Środki z UE w wysokości ponad 35 mln zł, pokryją zatem blisko 40 proc. kosztów.

 
– Podpisywana dziś umowa jest niezwykle istotna z punktu widzenia mieszkańców regionu ciechanowskiego. To doskonały przykład na to, jak można dzięki środkom unijnym budować nowoczesne systemy gospodarki odpadami. Nie da się ukryć, że w naszym regionie tego typu inwestycji jest ciągle zbyt mało. Dlatego ten projekt może być doskonałym przykładem dla innych samorządów – podkreślił marszałek Adam Struzik.
 
Na terenie województwa mazowieckiego zaledwie niewielki procent odpadów unieszkodliwianych jest przy wykorzystaniu nowoczesnych metod termicznych. Brak jest także dobrze rozwiniętego systemu selektywnego zbierania odpadów. Aktualny system funkcjonuje bowiem głównie na bazie zarządzanych przez pojedyncze gminy składowisk niepowiązanych kompleksowym systemem. Mówi o tym także Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami (WPGO 2012-2023), który stawia na nowoczesne systemy gospodarki odpadami i innowacyjne rozwiązania. Jednym z jego elementów będzie utworzenie Regionów Gospodarki Odpadami o charakterze ponadgminnym. Na terenie Mazowsza przewiduje się powstanie pięciu takich obszarów – obszar m.st. Warszawy, Ciechanowski, Ostrołęcko-Siedlecki, Płocki i Radomski.

Może dzięki tej inwestycji segregacja śmieci stanie się rzeczywistością, a nie sloganem.


powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 15 grudnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl