Promocja książki Wiesława Hagedornego "Co w trawie pyszczy"
dodał: Jakub,2014-05-11

fot. Daniel Kortland

"Co w trawie pyszczy" to tytuł książki Wiesława Hagedornego, której promocja miała miejsce w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie w środę 7 maja 2014. Wiesław Hagedorny urodził się w 1959 roku. Jest dziennikarzem i felietonistą. Od 12 lat pracuje w Tygodniku Ciechanowskim gdzie prowadzi cotygodniową rubrykę felietonową, pierwotnie pod nazwą Rozsądek i Okolice, a obecnie Szast-prast.


Na środowym spotkaniu zabrakło najważniejszej osoby – autora książki. Zmaga się on z nowotworem i w tym dniu jego stan zdrowia nie pozwolił mu na uczestniczenie w spotkaniu, na które przybyło bardzo wiele osób zapełniając praktycznie wszystkie pomieszczenia biblioteki. Przybyłych powitał Ryszard Marut – redaktor naczelny Tygodnika Ciechanowskiego, krótko przybliżył on też postać Wiesława Hagedornego. Następnie zaczęła się główna część spotkania prowadzona przez Izabelę Koba-Mierzejewską, która opowiedziała o tym skąd wziął się pomysł na wydanie felietonów Wiesława Hagedornego w postaci książki i o tym jak stała  się ona jednocześnie jego sposobem na walkę z chorobą. „Książka prosto z drukarni trafiła do szpitala” powiedziała Koba-Mierzejewska opisując proces od pomysłu do jego realizacji. 
 

Spotkanie prowadziła Izabela Koba-Mierzejewska
 
 
 

Felietony Hagedornego poruszają problemy polityczne, ale również lokalne, pokazują polską obyczajowość, to jacy jesteśmy przekorni, ciekawi niejednoznaczni i zaskakujący. Książka jest odpowiedzią na listy i maile czytelników, którzy chcieli mieć możliwość wracania do najciekawszych felietonów bez potrzeby trzymania numerów Tygodnika Ciechanowskiego.
Na spotkaniu pojawił się również Daniel Kortland, który jest autorem recenzji książki i jednocześnie przyjacielem autora. Opowiedział o swoim pierwszym spotkaniu z Hagedornym, wspólnym języku, zrozumieniu i ich przyjaźni. Daniel Kortland osobiście przeczytał swoją recenzję ku zadowoleniu gości. W drugiej części spotkania zaprezentowano wywiad, jaki z Wiesławem Hagedornym przeprowadziła w Radiu 7 Monika Szyperska, a został nagrany zaledwie kilka dni wcześniej. Oprócz mowy o książce, pojawił się tu również motyw choroby i walki z nią. Hagedorny podkreślił, że to papierosy doprowadziły go do choroby i póki może będzie starał się uzmysławiać ludziom, że muszą troszczyć się o własne zdrowie i regularnie się badać. 

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Ciechanowa, ale przybyli również goście z Mławy, Żuromina i innych miejscowości. Część zna autora osobiście, były również osoby, które nigdy nie spotkały Hagedornego, ale po prostu lubią jego styl i lekkie pióro.


powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 15 grudnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl