Kolejna piesza potrącona na pasach, piraci stracili prawo jazdy, zatrzymanie poszukiwanych listami gończymi i posiadacza marihuany
dodał: Bartek,2015-12-23

Policjanci z ciechanowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch młodych piratów drogowych. Zostało im zatrzymane prawo jazdy- w pierwszym przypadku za przekroczenie prędkości, a w drugim za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 
Wczoraj około godz. 14:00 w miejscowości Gumowo, na drodze krajowej nr 60, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującą pojazdem marki Audi, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h ( 20-letnia mieszkanka Glinojecka poruszała się z prędkością 108km/h). 20-latka straciła prawo jazdy oraz została ukarana mandatem i punktami karnymi.
 
Kolejne zdarzenie z udziałem pieszej w centrum Ciechanowa.
 
Również wczoraj około godz. 18:30 na ul. Sienkiewicza w rejonie dworca PKS doszło do potrącenia niechronionego uczestnika ruchu drogowego.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 24-letni kierowca samochodu osobowego marki Opel Astra jadąc w kierunku ul. 3-go Maja , nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety, która przechodziła od strony dworca. W efekcie została potrącona lusterkiem samochodu. 54-letnia mieszkanka Ciechanowa została przewieziona do szpitala.
Młodemu kierowcy z powiatu ciechanowskiego, zatrzymano fakultatywnie prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym, za to wykroczenie odpowie również przed sądem w Ciechanowie.
 
Od początku roku ciechanowscy policjanci zatrzymali fakultatywnie prawo jazdy aż 57 kierowcom. Zatrzymania dotyczyły rażących wykroczeń drogowych, zwłaszcza tych wobec pieszych. Policjanci w tych sytuacjach stwierdzali, że ukarania mandatem karnym nie jest adekwatne do zagrożenia spowodowanego przez kierowcę i podejmowali decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy wraz z wnioskiem o ukaranie do sądu, który może orzec zakaz kierowania pojazdami nawet na 3 lata.
 
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o większą ostrożność, właśnie teraz w czasie wzmożonego natężenia ruchu na drodze, przedświątecznym pośpiechu i rozkojarzeniu, w czasie gdy warunki atmosferyczne nie sprzyjają bezpieczeństwu. Warto pamiętać o stosowaniu odblasków co spowoduje większą widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego a zarazem zwiększy ich bezpieczeństwo.
 
Policjanci z ciechanowskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 31-letniego mieszkańca miasta, przy którym znaleźli ponad 20 g marihuany. Podejrzanemu za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
 
Zatrzymanie mężczyzny posiadającego marihuanę

Wczoraj tj. 22 grudnia br. , po godz. 21:00 policjanci z ciechanowskiej policji podczas patrolowania miasta zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać. Policjanci widząc ich zachowanie, przystąpili do legitymowania mężczyzn. W trakcie czynności 31-latek dobrowolnie oddał susz roślinny przyznając, że jest to marihuana. Jednak nie oddał wszystkiego, podczas legitymowania wyrzucił za siebie torebkę foliową, w której również była marihuana. Wstępne badanie suszu potwierdziło, że jest to substancja zakazana. Ciechanowianin trafił na noc do policyjnego aresztu, a środek narkotyczny został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.
 
Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
 
 
Zatrzymania poszukiwanych

Również wczoraj ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez Policję. Mężczyźni w wieku 25 i 42 lat, mieszkańcy Ciechanowa byli poszukiwani na podstawie listów gończych wydanych przez sąd.
25-latek był poszukiwany przez ciechanowską policję od początku listopada, mężczyzna nie powrócił z przepustki z zakładu karnego gdzie odbywał karę 5 lat pozbawienia wolności za dokonanie rozboju.
42-letni Ciechanowianin ma do odbycia w zakładzie karnym pół roku w związku z kradzieżą z włamaniem. Wpadł w ręce Policji w ciągu niespełna jednego tygodnia od wszczęcia poszukiwań.
 
 
podkom. Jolanta Bym
KPP Ciechanów
 
 
Tymczasem w Mławie, tamtejsi policjanci kryminalni ujawnili kontrabandę wartości ponad 50 tys. złotych
 
Mławscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte na rynku ponad 50 tysięcy złotych. Kontrabanda przechowywana była w mieszkaniu, na terenie jednego z mławskich osiedli.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 grudnia. Na podstawie prowadzonych ustaleń, mławscy kryminalni weszli do mieszkania w bloku, na jednym z mławskich osiedli i po przeszukaniu pomieszczeń odnaleźli wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli łączeni blisko 4 tysiące sztuk papierosów o wartości rynkowej ponad 50 tysięcy złotych. Podejrzanym o posiadanie kontrabandy w hurtowych ilościach jest 26-letni mieszkaniec Mławy. Trwają czynności policji.
 
 
Anna Pawłowska
KPP Mława
 


powrót

Segreguj odpady i odbieraj nagrody!
W Ciechanowie przeprowadzony zostanie innowacyjny Program Pilotażowy Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów. Jest to autorskie rozwiązanie Grupy T4B mającej swoje biuro…
Ciechanowska Gala Sportu: stypendia, nagrody, wyniki plebiscytu
Miasto zorganizowało Ciechanowską Galę Sportu, skierowaną do lokalnych środowisk sportowych. W uroczysty sposób docenione zostały młode talenty oraz doświadczeni zawodnicy i trenerzy

czytaj więcej
Jakie zainteresowania wpisać do swojego CV?
Po uzupełnieniu CV o doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności pora na przedstawienie swoich zainteresowań. Niektórzy zupełnie rezygnują z tej rubryki, a szkoda – bowiem…

czytaj więcej
Jakie umiejętności warto wpisać do CV?
Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze…

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Tańsze korzystanie z basenu solankowego w DPS
Od 18 lutego 2019 r. istnieje możliwość tańszego korzystania z solankowego basenu rehabilitacyjnego, mieszczącego się w budynku DPS KOMBATANT zlokalizowanego…
Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 25 maja 2019 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl