Nie pal śmieci – kolejna odsłona akcji Straży Miejskiej
dodał: Wojtek,2017-10-30

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym, Straż Miejska prowadzi kontrole w zakresie przestrzegania zakazu spalania szkodliwych odpadów. Strażnicy edukują mieszkańców oraz zwracają uwagę na szkody dla zdrowia, wynikające z palenia śmieci w piecach, jak również informują m.in., jak należy w bezpieczny sposób pozbywać się odpadów oraz co grozi za ich spalanie.

Działania prowadzone są zarówno na podstawie zgłoszeń mieszkańców jak i w wyniku obserwacji i interwencji strażników. Strażnicy kontrolują miejsca, w których istnieje podejrzenie spalania szkodliwych odpadów. Podkreślają, że poza konsekwencjami zdrowotnymi, zanieczyszczaniem powietrza oraz niebezpieczeństwem pożaru lub wybuchu, dotkliwe mogą być również konsekwencje finansowe. Prawo przewiduje bowiem odpowiedzialność finansową w postaci grzywny nałożonej przez Straż Miejską w wysokości do 500 zł.

W sezonie grzewczym często odczuwamy nieprzyjemny, duszący dym wydobywający się z niektórych kominów. Zwłaszcza na osiedlach domów jednorodzinnych mieszkańcy skarżą się, że nie mogą wietrzyć mieszkań. W przypadku tak nieodpowiedzialnych zachowań niezwykle ważne jest edukowanie i, w razie konieczności, bardziej zdecydowane działanie. Musimy reagować dla dobra wszystkich mieszkańców – powiedział komendant Straży Miejskiej Mariusz Szymański.

Problem można zgłosić, dzwoniąc do Straży Miejskiej pod numer telefonu 986 oraz korzystając z formularza zgłoszenia potrzeby interwencji, udostępnionego na stronie internetowej umciechanow.pl w zakładce „Dla mieszkańców/Straż Miejska”.

Strażnicy będą prowadzili kontrole przez cały sezon grzewczy. Jest to jedna z wielu miejskich inicjatyw związanych z działaniami na rzecz poprawy jakości powietrza. Między innymi dzięki pozyskaniu przez Ciechanów prawie 800 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, możliwa była wymiana przez mieszkańców ponad 150 starych pieców na ekologiczne kotły grzewcze.

 


Renata Jeziołkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów
 powrót

Zobacz także:

Nowe stare śmieci !


Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka
Fabryka Komedii - Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia…
ACID DRINKERS
2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 października 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl