Pościg za nietrzeźwym kierowcą. Podsumowanie akcji ZNICZ
dodał: Sylwester,2017-11-02

fot. archiwum

Do 5 lat pozbawienia wolności, grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu płońskiego, który w stanie nietrzeźwości nie zatrzymał się do kontroli drogowej ciechanowskim funkcjonariuszom. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek 31 października 2017 policjanci z ciechanowskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Glinojeck w miejscowości Stary Garwarz zauważyli pojazd opel corsa, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem, podając jednocześnie kierowcy znaki do zatrzymania się. Niestety siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował nadawane sygnały świetlne oraz błyskowe i przyspieszył oddalając się od patrolu. Policjanci podjęli pościg za kierowcą opla, który jechał przez miejscowości Wkra, Luszewo, Ogonowo cały czas przyspieszał, jechał środkiem jezdni zmuszając jadących z naprzeciwka do zjazdu na pobocze aby uniknąć zderzenia. Uciekał cały czas z dużą prędkością nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, po minięciu miejscowości Faustynowo oraz terenów leśnych dotarł do drogi krajowej nr 60 gdzie wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu pojazdowi. Kierowca opla przez kilka kilometrów uciekał przed radiowozem, popełniając liczne wykroczenia. Mężczyzna kontynuował ucieczkę leśna drogą gruntową. Zatrzymał się dopiero w miejscowości Śródborze i to tylko z powodu awarii samochodu. 29-latek został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało mieszkaniec powiatu płońskiego był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie oraz obowiązywał go wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierowanie samochodem wbrew sądowemu zakazowi oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29-latek w krótkim czasie popełnił trzy przestępstwa oraz wykroczenia w ruchu drogowym.

Podsumowanie akcji "Znicz 2017"

Ciechanowscy policjanci podsumowali wczorajsze działania w ramach akcji "Znicz 2017" . W dniu wszystkich Świętych na drogach pow. ciechanowskiego nie odnotowano żadnego wypadku, nikt nie zginął nie było też osób rannych. Odnotowano jedynie 5 kolizji drogowych. Jednak był to czas wytężonej pracy szczególnie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prawie w pełnym składzie pracowali na drogach. Wspomagali ich policjanci z Wydziały prewencji oraz z Wydziału Kryminalnego. Policjanci prowadzili ręczną regulacje w rejonach cmentarzy.
Dziś ostatni dzień policyjnej akcji.

Do wczoraj łącznie odnotowano 20 zdarzeń drogowych, w których nikt nie zginał nie było tez osób rannych, nastąpiły jedynie straty w mieniu. Policjanci zatrzymali 6 kierowców pod wpływem alkoholu oraz 5 nietrzeźwych rowerzystów. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h prawa jazdy straciło 4 kierowców.

podkom. Jolanta Bympowrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka
Fabryka Komedii - Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia…
ACID DRINKERS
2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 października 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl