Ulica Sienkiewicza: prace na ostatnim odcinku
dodał: Bartek,2017-11-05

Na ul. Sienkiewicza roboty prowadzone są obecnie na odcinku zaczynającym się za dworcem PKP, w miejscu gdzie asfaltowa część ulicy styka się z brukiem, a kończącym się przed sklepem Lidl. Zamknięte zostało skrzyżowanie z ul. Świętochowskiego, otwarte z ul. Spółdzielczą. W związku z dynamicznie prowadzonymi pracami, wykonawca powyższe zmiany w organizacji ruchu wprowadził wcześniej niż było to zaplanowane.

Ulica Sienkiewicza dostępna jest od skrzyżowania z ul. Tatarską do fragmentu za skrzyżowaniem z ul. Spółdzielczą, do wysokości sklepu Lidl. Odcinek między tym sklepem a dworcem kolejowym będzie nieprzejezdny do zakończenia inwestycji, które planowane jest na początek przyszłego roku. Możliwy jest ruch pojazdów na wysokości dworca PKP (wyjazd z dworca), objazd zamkniętego odcinka odbywa się ulicami 17 Stycznia, Świętochowskiego, Wyzwolenia, Spółdzielczą.

W ramach inwestycji powstała ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, o szerokości 2 m i długości 1320 m. Przebudowana będzie jezdnia z nawierzchni z kostki kamiennej w sumie na odcinku długości 1122 m. Kostka kamienna pochodzi z rozbiórki dotychczasowej drogi – jest przekładana. Nawierzchnia z kostki kamiennej nie może być zmieniona, ponieważ obszar objęty jest ochroną konserwatorską. Nowa nawierzchnia bitumiczna pojawiła się na ponad 200-metrowym fragmencie jezdni na wysokości dworca autobusowego. Przebudowywane są chodniki po dwóch stronach ulicy (łączna powierzchnia to 6 500 m², szerokość 2 m). Zadanie obejmuje budowę 8 zatok autobusowych, postojowych, zjazdów, montaż wiat przystankowych, ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, wymianę wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej. Wymieniono oświetlenie uliczne, teren przyległy został zagospodarowany zielenią: wykonane są zieleńce, nasadzenia żywopłotów, nasadzenia zastępcze.

Kierowcy i mieszkańcy proszeni są o wyrozumiałość wobec utrudnień, które są nieuniknione przy prowadzeniu kompleksowej inwestycji.

 

 

 


Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów
 powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 19 grudnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl