Co może oznaczać ból z prawej strony brzucha?
dodał: Sylwester,2017-11-19

Zwykła niestrawność?

Przyczyny bólu brzucha mogą być błahe, jednak dolegliwości tego typu nigdy nie powinno się bagatelizować. Co prawda, ból może oznaczać niestrawność spowodowaną zjedzeniem czegoś nieświeżego, czy przejedzeniem się, lecz gdy towarzyszą mu inne niepokojące objawy, istnieje przypuszczenie, że jest to coś poważniejszego. Jeśli chory nie odczuwa nasilenia się bólu, ani gorączki, może spróbować domowych sposobów na niestrawność – można je znaleźć na portalu Natrawienie.

Kamica żółciowa

Nagły ból po prawej stronie brzucha, któremu towarzyszą nudności, wymioty i wzdęcia, może sygnalizować, że w drogach żółciowych zalegają kamienie. Ból w okolicy prawego podżebrza, tępy i gniotący, który nie znika w pozycji leżącej lub siedzącej jest sygnałem, że mogło dojść do kamicy żółciowej.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

W przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego niezbędna jest jak najszybsza interwencja chirurgiczna. Pęknięcie i rozlanie się zawartości wyrostka do jamy otrzewnej prowadzi do zapalenia, będącego realnym zagrożeniem życia chorego. Jeżeli ból z prawej strony brzucha nasila się, a po przyciągnięciu zgiętego kolana do klatki piersiowej staje się jeszcze silniejszy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyrostek został zajęty przez stan zapalny. Więcej o bólu brzucha podczas zapalenia wyrostka robaczkowego można przeczytać na http://natrawienie.pl/poszukiwaniu-zrodla-bolu-boli-prawej-stronie-brzucha/.

Zapalenie otrzewnej

Zapalenie otrzewnej jest stanem najwyższego zagrożenia życia, dlatego chory wymaga natychmiastowego leczenia i hospitalizacji. Ostry, utrzymujący się ból brzucha z prawej strony może sygnalizować, że stan zapalny objął ściany otrzewnej. Ból nasila się po uciśnięciu powłok brzusznych, a także po nagłym oderwaniu rąk od brzucha. Dolegliwości są silniejsze również podczas ruchów, a w miejscu bólu pojawia się tzw. obrona mięśniowa.

Zapalenie przydatków

Skurczowy ból po prawej stronie podbrzusza u kobiet może być objawem zapalenia przydatków. W tym przypadku ból jest rozlany, a jego siła zmienia się. Dodatkowo może promieniować na lewą stronę. Często towarzyszą mu też upławy, które sugerują kobiecie, gdzie pojawił się stan zapalny. Leczeniem zapalenia przydatków zajmuje się ginekolog – chora powinna się zgłosić do niego jak najszybciej, gdyż nieleczone zapalenie może stać się przyczyną niepłodności.powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 listopada 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl