Kronika policyjna: 85-latka straciła swoje oszczędności
dodał: Wojtek,2017-11-22

Zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 60

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 18.11.2017r. godz. 14:35 w miejscowości Watkowo gm. Gołymin na drodze krajowej nr 60. Kierujący pojazdem Skoda Rapid 37-letni mieszkaniec województwa kujawsko pomorskiego jadąc w kierunku Ciechanowa nie zachował ostrożności w trakcie manewru wyprzedzania i uderzył w jadący przeciwnym pasem ruchu w kierunku miejscowości Gołymin pojazd marki BMW kierowany przez 22 letniego mieszkańca gminy Gołymin. W wyniku zderzenia pojazd Skoda Rapid wpadł do rowu, dachował i uderzył w przydrożne drzewo. Natomiast pojazd BMW obrócił się o 180 stopni i zatrzymał na prawym pasie ruchu. Kierowca oraz dwoje pasażerów Skody Rapid doznało ogólnych potłuczeń, natomiast pasażer BMW z obrażeniami w postaci złamań został przewieziony do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

W sobotę i niedzielę (18 i 19 listopada ) ciechanowscy Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących, z których jeden uszkodził pojazdem ogrodzenie posesji.
W dniu 18.11.2017r. ok. godz. 5:45 w Ciechanowie na ul. Kosynierów patrol Policji ujawnił pojazd marki Rover, który uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Pojazdem kierował 17-letni mieszkaniec Ciechanowa, będąc w stanie nietrzeźwości, miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W dniu 19.11.2017r. ok. godz. 9:15 w miejscowości Wola Młocka patrol Policji zatrzymał do kontroli pojazd marki Peugeot, którego 41-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

asp.szt. Bożena Kuklak

W Ciechanowie, 85-latka straciła swoje oszczędności. Wpuściła do domu oszustkę, która podawała się za urzędniczkę. Funkcjonariusze zwracają się z apelem o rozwagę. Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

14 listopada 2017 około godz. 10:00 seniorka mieszkająca na osiedlu „Bloki” otworzyła drzwi kobiecie, która zapewniała, że jest pracownikiem jednej z instytucji państwowych i przekazuje emerytom, którzy ukończyli 85 lat pasy lecznicze na kręgosłup. Po tym jak starsza kobieta zaufała jej i wpuściła do domu, ta wykorzystała nieuwagę seniorki i zabrała dużą sumę pieniędzy. Sprawczyni kradzieży pieniędzy wyszła z mieszkania pod pretekstem wymiany pasa leczniczego na mniejszy, jednak już nie wróciła. Mieszkanka Ciechanowa zorientowała się, że została okradziona gdy chciała pójść do sklepu. Wtedy okazało się, że jej pieniądze zniknęły.
Kobieta, która dokonała kradzieży jest w wieku około 40 lat, ubrana była w beżową kurtkę, miała ze sobą torebkę w tym samym kolorze.
Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaistniałego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami policji w Ciechanowie pod nr tel. 997.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przypominają o stosowaniu ograniczonego zaufania do obcych. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości powiadomcie Policję. Wystarczy zadzwonić pod nr alarmowy 997 lub 112.

Dzięki natychmiastowej reakcji operatora miejskiego monitoringu, ciechanowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który wyłamał z uchwytów i usunął flagi państwowe RP umieszczone na budynku przy ul. Pułtuskiej w Ciechanowie.

W nocy z 11/12 listopada br. około godz. 4:00 operator miejskiego monitoringu zauważył idącego chodnikiem mężczyznę, który usunął dwie flagi państwowe RP umieszczone na budynku przy ul. Pułtuskiej w Ciechanowie. Natychmiastowa reakcja operatora monitoringu pozwoliła na szybką interwencję policjantów, którzy już po kilku minutach zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 28-letni mieszkaniec Ciechanowa. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz mieszkaniec Ciechanowa musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności karnej za przestępstwo przeciwko Rzeczypospolitej.

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci trzy razy zatrzymywali osoby, które posiadały narkotyki. W wyniku działań policji zatrzymane zostały 4 osoby. W efekcie przedstawiono 5 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do pierwszego zatrzymania doszło 1 listopada br. Tuż po godz. 22:00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli samochód daewoo zaparkowany przy ul. Krubińskiej w Ciechanowie, w którym siedziały dwie osoby. Na widok radiowozu mężczyzna będący w pojeździe zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem jego reakcji. Podczas kontroli policjanci znaleźli w kurtce mężczyzny 3 torebeczki z suszem roślinnym. Jak się okazało właścicielem substancji zabronionych był 22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie a następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.
Kolejne osoby zatrzymane w związku z przestępczością narkotykową, również w chwili kontroli przebywały w pojeździe. 3 listopada o godz. 3:20 policjanci zauważyli zaparkowany pojazd przy ul. Niechodzkiej w Ciechanowie. W oplu siedziało dwóch mężczyzn, 20-letni i 19-letni mieszkańcy pow. płońskiego. W takcie czynności funkcjonariusze z Wydziału Prewencji znaleźli przy kontrolowanych torebki foliowe z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy w proszku. Tych dwóch panów również spędziło noc w policyjnym areszcie. 20-latek usłyszał zarzut posiadania oraz udzielania substancji psychotropowych, natomiast 19-latek zarzut posiadania substancji psychotropowych.
Do ostatniego zatrzymania doszło 5 listopada br. o godz. 19:20 w Ciechanowie na ul. Narutowicza. W tym przypadku policjanci znaleźli susz roślinny u 20-letniego mieszkańca Ciechanowa. Mężczyzna został zauważony przez policjantów, którzy patrolowali teren miasta. Zachowanie przechodnia wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy i przystąpili do legitymowania. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie zawiniątko z suszem, którego badanie wykazało obecność substancji zabronionej THC. I ten 20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwa zatrzymani muszą liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności.


kom. Jolanta Bym powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 22 listopada 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl