Zapuszczanie włosów – podcinanie końcówek maszynką elektryczną
dodał: Sylwester,2017-12-11

Marzą ci się piękne i długie kosmyki? W takim razie, czas zacząć zapuszczanie włosów. W takim wypadku, łatwo jest powiedzieć, a trudniej zrobić. Przeszkodą jest przede wszystkim, zerowy wpływ naszego umysłu na stan i prędkość wzrostu włosów. Każdy posiada inne geny, jego włosy więc rosną inaczej, szybciej, wolniej, zdrowsze, gładkie, kręcone itp. są jednak takie osoby, którym włosy rosną naprawdę szybko – najczęściej ich struktura jest gładka, a same włosy proste. Częściej jednak zdarzają się tacy, którym włosy nie bardzo chcą współpracować pod względem wymarzonej długości – są to włosy z natury suche, kręcone lub wysoko porowate.

Niekiedy jednak to nie geny blokują szybszy porost włosa, a nasza osoba. Co spowalnia wzrost? Przede wszystkim, fatalna dieta. Organizm, najpierw dostarcza witaminy i minerały do tych partii ciała, które są mu niezbędne do przeżycia. W takim wypadku, włosy paznokcie czy skóra, są na ostatnim miejscu, ponieważ złamany paznokieć, pryszcz czy suche włosy nie są zbyt śmiercionośne dla organizmu. Tak więc, aby włosy wzmocnić, trzeba przede wszystkim wprowadzić do diety warzywa, owoce, oleje, świeżo wyciskane soki oraz suplementy, które pomogą szybciej osiągnąć wymarzony cel.

Podcinaj końce

Kolejną kwestią, o którą musisz zadbać są końce włosów oraz ich ogólny stan wizualny od zewnątrz. Większość osób myśli, że podcinając końce nigdy włosów nie zapuści, ponieważ to co urośnie, zostanie ścięte. Nie jest to prawdą. Włosy podcinamy wtedy, kiedy widzimy, że końce są suche, rozdwojone i się plączą nadmiernie. Niekiedy wystarczy, aby był to 1 cm lub 2 cm co 3 miesiące lub rzadziej. Wszystko zależy od rodzaju włosów oraz tego, jak je traktujesz. Ogromne znaczenie ma to, jakie maski na włosy nakładasz oraz czy w ogóle to robisz. Pamiętaj także o tym, że ważne jest również czym włosy podcinasz.

Nożyczki kontra maszynka

Najczęściej podczas wizyty u fryzjera, spotkać się można z nożyczkami. To nimi włosy są cieniowane, podcinane, obcinane itp. po takiej wizycie, końce są ładne, gładkie i niezniszczone – no chyba, że ktoś trafi na mało doświadczonego fryzjera. Coraz częściej spotkać się można z podcinaniem włosów przy użyciu maszynki elektrycznej. Jaka jest różnica? Po podcięciu włosów maszynką, są one bardziej mięsiste i wizualnie gęstsze. Jest to doskonały sposób szczególnie dla tych, którzy mają mniej włosów, a lubią proste fryzury i cięcia. Co najlepsze, maszynką bez problemu można podciąć włosy w domu, warto jednak kogoś do pomocy mieć. Taka maszynka nie jest droga, a przyda się przez lata. Szukać ją można zarówno w sklepach fryzjerskich takich jak np. sklepfryz.pl oraz w sklepach z elektroniką. Warto jednak zwrócić uwagę na producenta, aby maszynka była ostra i wytrzymała.  powrót

Zobacz także:


Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka
Fabryka Komedii - Stand Up Bartosz Zalewski i Paweł Chałupka Paweł Chałupka - Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia…
ACID DRINKERS
2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers

czytaj więcej

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 18 października 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl