Złodziejski wypad czwórki z północy...
dodał: Wojtek,2017-12-18

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 4 osoby przyłapane na kradzieży ubrań.

Trzy kobiety i jeden mężczyzna, mieszkańcy pow. mławskiego zostali zatrzymani przez ciechanowską policję, we wtorek 12 grudnia br. w jednym z ciechanowskich centrów handlowych - 55-letnia matka, jej syn 20-latek, 16-letnia dziewczyna dwudziestolatka, oraz 38-latka, która jako pierwsza wpadła na kradzieży – usłyszeli już zarzuty.


Informację o zatrzymanej sprawczyni kradzieży, dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał od pracownicy sklepu. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że kobieta została przyłapana na kradzieży ubrań, które chowała w swojej torbie. 38-latka jednak nie działała sama. Natychmiastowe i sprawne działanie policjantów pozwoliło zatrzymać kolejne trzy osoby. Na parkingu sklepu przy pojeździe, którym przyjechali na świąteczne „zakupy” zatrzymali 20-latka wraz z 16-latką, natomiast na dworcu PKP zatrzymana została 55-latka, która już czekała na odjazd ze skradzionym wcześniej towarem.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby działały wspólnie i w porozumieniu, tego dnia kradły towar również z innych sklepów na terenie centrum. Ubrania, które zostały zabezpieczone przez policjantów miały wartość około 1,5 tys złotych.

Zatrzymane osoby nie były wcześniej notowane. Usłyszały już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z komisariatu Policji w Nasielsku, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Tor jazdy kierowcy Cinquecento, zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Pojechał za nim, a gdy ten zatrzymał się przy sklepie, funkcjonariusz nie pozwolił mu już nigdzie odjechać.

11 grudnia 2017 r. około godz. 14:50, policjant, który na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Nasielsku, będąc w Gąsocinie zauważy , że kierujący pojazdem fiat cinquecento wykonuje dziwne manewry, zjeżdżając do krawędzi jezdni. Czujny funkcjonariusz postanowił pojechać za podejrzanym pojazdem. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się, gdy kierowca fiata zatrzymał się przed sklepem. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Wtedy powiadomił dyżurnego ciechanowskiej policji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 48-letni kierowca fiata miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna podczas kontroli posiadał przy sobie tylko dowód osobisty oraz pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny od pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 48-latek ma bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką nawiązką.

Zatrzymanie 44-latka

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ciechanowa, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany przez innego kierowcę, mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile. 44-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie,  6 grudnia br. około godz. 20:20 otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji.

44-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kierowca fiata wjeżdżał na drogę dla rowerów, na chodnik dla pieszych, przekraczał podwójną linię ciągłą oraz na powierzchnię wyłączoną z ruchu. Stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu oraz dla siebie. Mieszkaniec Ciechanowa, który jechał za 44-latkiem widząc brawurową jazdę zatrzymał pojazd na ul. Mazowieckiej i zabrał kierowcy kluczyki. O całym zajściu powiadomił policję.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca fiata ma w organizmie blisko 4 promile. Od mężczyzny została pobrana również krew do badań. Mężczyzna podczas kontroli posiadał jedynie dowód osobisty, policjanci ustalili, że 44-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Minioną noc mieszkaniec pow. ciechanowskiego spędził w policyjnym areszcie.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańca Ciechanowa, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.


kom. Jolanta Bym powrót

Pierwsza internetowa kwiaciarnia w Ciechanowie!
Bliska osoba ma urodziny, a Ciebie nie ma w pobliżu? Zostało mało czasu do uroczystości, a Ty nadal nie masz…
Trzy najważniejsze skutki wdrożenia systemów telematycznych
Telematyka, w zależności od konfiguracji konkretnego systemu, może dać organizacji różne korzyści

czytaj więcej
Jaka reklama internetowa dla małej firmy?
Wybór reklamy powinien być ściśle określony zarówno pod względem budżetu, jak i zakresu jej oddziaływania.

czytaj więcej
Soundbary – dla kogo, za ile, funkcje
Soundbar – element twojego domowego kina

czytaj więcej

REKLAMA

ZAPROSZENIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku
 Aerobik, język angielski, język niemiecki, Nordic Walking, zajęcia ruchowe, basen i inne zajęcia. Szczegóły znajdą Państwo w COEK Studio mieszczącym…

Reklama

Reklama

kalendarz imprez


<< 15 grudnia 2018 >>

Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

sonda

Odwiedziłem już restaurację McDonald's w Ciechanowie
TAK
NIE
Nie chodzę do takich restauracji

reklama


KONTAKT:

Telefon:
736 223 031
email: redakcja@ciechanowonline.pl